travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Amasra Turu

Oldukça önemli olan bir bölge içinde yer alan Karadeniz dalgaları içerisinde güzel bir yeri olan Amasra, deniz kenarında uzanmış bir kara parçası olarak muhteşem bir coğrafi görünüme sahip olmanın yanı sıra harika manzaralara merhaba demektedir. Bartın’a bağlı olmakla beraber oldukça sevilen bir yer olan Amasra, muhteşem tatillerin yapıldığı bir kıyı kenti olarak da bilinmektedir. Son derece sevilen bu alanda Amasra kalesi, Çekiciler Çarşısı, Kuş kayası, Yol anıtı kültür turları kapsamında görülmektedir.

Oldukça büyük bir geçmişe sahip olan ve 300 yıl kadar geriye gidebileceğiniz Amasra Cenevizlilerin yönetimindedir; ancak Fatih Sultan Mehmet burayı almak için hiçbir şekilde harekete geçmez. Neden ise muhteşem bir Amasra’nın görüntüsüne bakmaktan etkilenmesidir. Cevizlilerin kalesine haber göndererek bu alanı fetih etmek istemediğini ve bu alanda savaş yapmak istemediğini, muhteşem bir görüntüye sahip bu alanı yok etmek istemediğini söyleyerek şehre zarar vermeden şehrin anahtarı ister ve bu şekilde Ceneviz kalesi bütün muhteşem kıyı şeridi ve kalesiyle Osmanlı topraklarına katılmış olur.

Birçok doğal güzelliği bulabileceğiniz Amasra turları, birçok insanı sık sık ağırlayan bir alandır. Muhteşem turların düzenlendiği birçok tarihi kültürün geçmişine sahip olan bu alanda tarihi yerleri gezmek, sahil şeridinde temiz havayı çekmek, güzel deniz mahsüllerinden yiyebilmek mümkündür ve güzel bitkilerle yapılan birçok salatayı tadabilirsiniz.

Son derece hoş bir alan ve sakin tanınan en güzel şekilde ağırlanacağınız bu şehirde turlarla size merhaba diyecek olan Amasra, birçok turda gezilecek görülecek yerleri size sunmaktadır. Birçok kez  buraya gelmek isteyeceğiniz Amasra, tarih ile doğasıyla ve kıyısıyla tıpkı bir kartpostal gibi sizi beklemektedir. Tarihin en güzel anlarını size yaşatacak olan bu şehir, bir rehberle daha anlamlı olacaktır.

Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.