travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Batı Karadeniz Turuna Katılın!

Türkiye’nin en farklı kültürlerinden birine sahip olan Karadeniz, 3 bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan biri olan Batı Karadeniz, Karadeniz'in daraltıcı havasını sevmeyenler için en ideal gezme alanıdır. Son derece taze ve el değmemiş alanlarda gezmeniz ancak bu turlarla mümkündür. Şehirden ve yüksek binalardan uzaklaşarak daha insani yapılar arasında gezmek ve artık doğaya karışmak istiyorsanız Batı Karadeniz turu sizin için son derece güzel bir deneyim olacaktır.

Batı Karadeniz’in kültürünü, insanlarını, yaylalarını, havasını, doğasını, yakından görme olanağını yakalayacağınız bu turlarla kültüre hakim olacaksınız. Buraya geldiğinizde göreceğiniz bitki topluluğu ve muhteşem florası ile ekosisteminin sizi de içine alacağı Batı Karadeniz, son derece güzel bir bölgedir. Dünyanın ikinci büyük longozu olan Acarlar Longozu Gölü ve bu göl üzerinde bulunan nilüfer çiçekleri size kartpostalları andıran bir görsellik sağlayacaktır.Göreceğiniz alan son derece güzel bir tarihin sizi beklediğini gördüğünüz anda anlam kazanacaktır.

Batı Karadeniz'de Unesco’nun kuruduğu yaklaşık 8 bin kadar alan bulunmaktadır. Bunlar arasında Safranbolu evleri ve Fatih Sultan Mehmet’in son derece sevdiği ve fetih etmeye kıyamadığı Amasra yer almaktadır. Bu tura katıldığınızda mutlaka ve mutlaka şehir hayatından uzaklaşarak yürüyüş yapmanın keyfine varın ve Batı Karadeniz'in havasının ani değişimlerine kendinizi hazırlayın.

Batı Karadeniz turlarında genelde Zonguldak, Kastamonu, Amasra, Akçakoca, Düzce, Bolu yer almaktadır. Bu alanlarda gezmek ve Batı Karadeniz’deki Türk kültürünü yakından tanımak istiyorsanız aynı zamanda Batı Karadeniz’deki tarihin neden eski olduğuna tanıklık etmek istiyorsanız bu turlarla amacınıza ulaşmanız kaçınılmazdır. Doğayı ve tarihi başarılı bir şekilde bir arada yaşatmayı başaran, şehirleri gezmek ve yakından kültürleri tanımak için bu turlar tercih edilmelidir.

Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.