travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Blog

 • Butik Seyahat Markası Olmak

  Butik Seyahat Acentacılığı Yüksek Kalitesi ile Güven Veriyor 
   
  Türkiye’de hizmet veren Seyahat acentaları arasında saygın bir marka olarak ön plana çıkan Travel Terminal; Butik Seyahat Acentacılığı sayesinde, kaliteli hizmeti ile müşterilerine güven veriyor. 
   

  İncele


 • Isparta 'da Gül Hasadı...

  Isparta, Gül Hasadı zamanı mutlaka görülmesi gereken bir şehir. 
  Türkiye’nin Gül sanayisinde marka ismi Isparta, Mayıs ve Haziran aylarında Gül hasadı ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Bu dönemde gülcülük ile geçinen Isparta köylerini yoğun bir gül kokusu sarıyor ve gün doğumuyla başlayan gül hasadı tatlı bir telaşla gül fabrikalarında devam ediyor. Tüm bölgenin ekonomisine can veren Gül, Turlar açısından da eşi benzeri bulunmayan bir gezi imkanı sunuyor. 

  İncele


 • Yurtdışı Fuarlar Hakkında Bilgiler

  Katılmayı planladığınız Fuarlar hakkında sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Fuar turlarına katılarak kendinize küçük bir tatil imkanı sunabilecek, hem iş hem de eğlenceyi birleştirerek yeni yerleri keşfedeceksiniz. 
   
  Şirketimiz dünyanın birçok şehrinde ön plana çıkan sektörel Fuarlara özel paketler hazırlayarak, sizlerin en uygun şartlarda bu fuarlara katılmanızı sağlamaktadır. 
   

  İncele


 • Fuarlar Hakkında Genel Bilgiler

  Fuarlar konuları itibari ile genel olarak yapılan ürünlerin müşteriye görücüye çıkması ve ardından satış beklenmesi amacı ile kurulmaktadır. Ticari fuarlar, ihtisas fuarları, özel ilgi alanlarına yönelik fuarlar, belirli bir işkolu yâda sektör için düzenlenen fuarlar genel olarak kurulan fuarlar arasındadır.

  Özellikle konu ile alakalı ziyaretçilerin ilgisini çeken ve içerisinde bulunan ve stant açan herkes arasında tatlı bir rekabet ortamı yaratan fuarlar, yaratıcı fikirlere sahne olduğundan dolayı oldukça renklidir. Fuarlar, müşterinin ayağınıza gelmesini beklemeden, hizmet ve tanıtımı bir araya toplayan faaliyetlerdir. 

  İncele


 • Fuar Turları en uygun planlardır

  Fuarların bir diğer boyutu da turizmdir. Bu etkinlikler belirli bir yerde yapıldığı için, etkinlik yapılan bölgede büyük bir ticari hareketlilik söz konusudur. Örneği fuar yapılan bölgede katılım yüksek olması durumlarında boş otel odası bulmak imkansız gibidir. İşte tam burada seyehat acentaları devreye giriyor. Özel fuar turları düzenleyen bu acentalar; konaklama, yeme içme ve fuar içerindeki etkinlikleri ile fuar katılımcısı için büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle en çok tercih edilen turlardan bir tanesi haline gelen Fuar turları, ciddi bir kolaylık ve tur acentası için önemli bir gelir kapısıdır.

  İncele


 • Günübirlik Turlar Hakkında Bilgi Alın

  Çalışan insanlar özellikle hafta sonları, günübirlik turlara katılarak kendilerini bulundukları ortamdan dışarıya atmak isterler. Sizlerde bir gün bile olsa bulunduğunuz yerden uzaklaşmak istiyorsanız o zaman bu turlar tam size göredir. Bulunduğunuz yerin yakınlarında gerçekleşecek olan bu geziler sayesinde kendinizi son derece iyi hissedebileceksiniz. Sizlerde çalışmaktan sıkıldıysanız ve yoğun iş temposundan bir günlüğüne bile olsa uzaklaşmak istiyorsanız o zaman bu turlara katılarak sizlerde kendinizi son derece iyi hissedebileceksiniz.

  İncele


 • Günübirlik Tur, Şehirden Kaçış

  Şehir yaşamında zamanının çoğunu iş yerlerinde geçirerek, uzun süreler çalışıp kendinize iki günde olsa vakit ayıramadığınızdan şikayet ediyorsanız son derece haklısınız. Metropollerin karmaşasında, binaların arasında, trafiğin gürültüsü, hep aynı monoton hayat derken insan oldukça sıkılıyor. Bu sıkıcılıktan kurtulup bir günlüğüne de olsa rahat bir nefes alabilmek için en güzeli günübirlik turlar. Şehrin karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak için ama yaşadığımız yerden çok da uzakta olmayan yerlerde ki farklı dünyaları ve saklı cennetleri keşfetmek için günübirlik turlar birebir.

  İncele


 • İstanbul Turlarına Katılın

  Travel Terminal İle İstanbul Turlarına Katılın!

  Travel Terminal turları ile en uygun fırsatlar yakalayacak, yeni yerler görmenin imkanını bulacaksınız. Sitemizi incelediğinzde oldukça uygun fiyatlara birçok yer gezebileceğinizi göreceksiniz.  Bu tatil fırsatlarını yakalayarak gezmiş olduğunuz yerlerde birçok anı biriktirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken gezmek isteyeceğiniz yerlere sitemiz aracılığıyla düzenlene tur programlarını yakalalamak.  Birçok kişi tarafından sitemiz ziyaret edilmekte ve bu ziyaretler neticesinde gidecekleri turları belirlemektedirler. Özellikle Haftasonu İstanbul 'dan hareketli tur ilgi görmektedir. Ayrıca İstanbul Turları da yoğun talep gören turlar arasındadır. Bilindiği gibi İstanbul Türkiye’nin en kalabalık ili ve aynı zamanda köklü tarihi bulunan dünyanın en önemli şehirlerinden biri olmasından dolayı insanlar tarafından tercih edilmektedir.

  İncele


 • İstanbul Turu Medeniyetin Başlangıcına Seyahat

  İstanbul tarihi ve kültürel anlamda Türkiye’nin yanı sıra dünyanın da sayılı güzel şehirlerinden bir tanesidir. Eski çağlardan beri medeniyetlerin buluşma noktası olan ve bir çok eseri içerisinde barındıran İstanbul, göreni kendisine âşık eden, büyük ve oldukça güzel bir şehirdir. Bir tarih şehri olan İstanbul, Haliç ve Boğaziçi ile birleşerek dev bir bütün ve görsel şölen ile misafirlerini karşılar. Dünyanın, el sanatları ile ilmek ilmek işlenen tek şehri olan ve geçmişin esintilerini hala üzerinde tutan İstanbul, gezilmesi gereken şehirler listesinin en başında yer almaktadır.

  İncele


 • Kartepe turuna katılmak ister misiniz?

  Sizlerde yoğun iş temposundan sıkıldınız mı? Sürekli olarak çalışmaktan bunalan insanlar bir hafta sonunu tatile ayırıp güzel vakit geçirmek isteyebilir. Özellikle kış aylarına girmiş olduğumuz şu günlerde insanların favori eğlencesi olan kayak birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Sizler de kış günlerinde kayak yaparak zaman geçirebilecek ve kendinizi son derece mutlu hissedebileceksiniz. Kartepe turlarının tercih edilmesinin en büyük nedeni İstanbul veya çevresinde oturanlar için oldukça yakın mesafede olmasıdır. Sizler de birçok İstanbul sakini gibi Kartepe’ye gidebilir kar keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. 

  İncele


 • Kartepe Kayak Turu zamanı

  İstanbul’a bir saatlik mesafede olan ve şehre en yakın kayak merkezi olan Kartepe, İstanbul’un stresini az da olsa atmak ve hafta sonlarını keyifli bir şekilde değerlendirmek isteyen doğa ve kar severlerin buluşma mekânı oluyor.

  Günübirlik yâda hafta sonu boyunca düzenlenen Kartepe turları oldukça cazip fiyatlar ile sizlere sunuluyor. Muhteşem bir doğa harikası olan Sapanca Gölü manzarasında kayak yapmanın ve trekking yapmanın tadına varacaksınız. Muhteşem manzara ve kayak imkânının yanı sıra alabalığı ile meşhur Maşukiye 'de mutlaka balık yemelisiniz.

  İncele


 • Tura Katılmak İstermisiniz

  Turlar seyahat etmek isteyen, yeni yerler keşfetmek ve görmek isteyen herkes için önemli fırsatlardır. Yeni kültürlerle buluşmak, Seyyah olmak, Kaşif olmak insanlığın çok eski dönemlerden beri ilgisini çekmiştir. Seyahatin çok zor şartlarda yapıldığı geçmiş dönemlerde bile insanoğlu içlerinden gelen bu arzuyu bastırmamış ve zorlu yolları aşıp seyyah olmuşlardır. Günümüzde seyahat etmek son derece konforlu, kolay ve ekonomik hale gelmiş durumdadır. Kolaylaşan seyahat imkanlarına günümüzün şehir hastalığı Stres eklenince de Seyahat ederek bu stresten uzaklaşmak bir çeşit tedavi ve ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Bu ihtiyaçların karşılanabilmesi için, Travel Terminal seyahat etmekten hoşlanan keyif alan herkese ekonomik ve uygun turlar sunmaktadır.

  İncele


 • Yurtdışı Turlarına Bizimle Çıkın!

  Sitemiz üzerinden sizlere yurt içi veya yurtdışı turlarında hizmet vermemiz sayesinde her zaman için en iyi ve en kaliteli hizmeti sizlere sunmak için çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. 

  İncele


 • Yurt Dışı Turlar

  Tur çeşitlerinden en fazla bilgi birikimi elde edilebilecek tur olan yurt dışı turları ülke olarak en çok ilgimizi çeken tur çeşitlerinden olduğu çok aşikâr. Bunun en büyük sebebi de dolaşım serbestliğimizin olmaması olarak gösterilebilir. Özellikle ülkemiz tur müşterileri yurt dışı turlara büyük bir önem göstermekte. 

  İncele


 • Yurtdışı Turlarıyla Dünyayı Turlayın

  Hep aynı şehirde, aynı insanlar arasında olmaktan sıkıldınız mı? Farklı yerler görmek, farklı insanlar tanımak ve farklı kültürler arasında yer almak istiyorsanız kendinize bir tatil fırsatı yaratmalısınız

  İncele


 • Yurtiçi Turlar Bizimle Güzel!

  Lokasyon bakımından turların iki çeşidinden bir tanesi olan Yurt içi turlar Türkiye tur aktiviteleri olarak çok hareketlidir. Yurt dışı turlar kadar ilgi çekici olmasa da belirli bir potansiyeli ve sürekliliği olan bu tur çeşidi, tur acentalarının ana gelir kapısıdır.

  İncele


 • Yurtiçi Turlar İçin Başka Yere Bakmayın!

  Ülkemiz, bilindiği üzere bir turizm cenneti.. Ben nereden baksanız bir 4-5 sene turizm sektöründe çalıştım, ve birçok tarihi-turistik güzelliğin canlı tanığı oldum. 

  İncele


 • Ailece Yurtiçi Turlarına Katılın

  Bütün bir sene boyunca tatil yapmak için fırsat kolluyoruz. Hatta çoğu zaman iki günlük hafta sonu tatillerini bile bulunduğumuz şehirden başka bir yerde geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz.  Bu bazen ekonomik anlamda bizi zorlasa bile, büyükşehirlerin kalabalığından, gürültüsünden kurtulmak için civar illere seyahat etmeye çalışıyoruz. Peki, bu kısa tatillerde neden turlara katılmıyoruz?

  İncele


 • Yurtiçi Turuna Çıkmaya Hazır Mısınız?

  Ülkemizde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Adım adım ülkemizi dolaşmak isterseniz o zaman sitemizde var olan Turlara bir göz gezdirmeniz gerekmektedir. Birçok insan şu güne kadar sitemiz üzerinden görerek beğendiği turlara çıkmış olup, yeni yerleri görmenin heyecanını yaşamışlardır.

  İncele


 • Tura Katılmak İster Misiniz?

  Turlar insanlar açısından oldukça önemli olmasından kaynaklı olarak sizlerde aileniz ile birlikte olarak ve ya tek olarak tura çıkmak isteyebilirsiniz. Gitmek isteyeceğiniz yerleri özenle seçeceğinizden dolayı sizlerde birçok insan gibi çıkmış olduğunuz gezilerden memnun kalmak isteyebilirsiniz.

  İncele


 • Avantajlı Tur Fırsatlarını Kaçırmayın

  Günlük yaşamın temposundan ve iş yoğunluğundan fırsat bulduğunda birçok kişinin tercihi kısa süreli tatiller oluyor. Keyifli zaman geçirmek, bütün sorunları geride bırakarak dinlenmek isteyen kişiler için avantajları tur programları en uygun seçenek haline geliyor. Siz de içerisinde bulunduğunuz ortamdan biraz olsun sıyrılmak, kendinize ve ailenize özel zaman ayırmak, bunu yaparken de ekonominize dikkat etmek istiyorsanız, avantajlı tur fırsatlarını internet üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz.

  İncele


 • Turlar Hakkında Tüm Detayları Ayağınıza Getirdik!

  İnsanlar tarafından yeni yerler görmek amacıyla farklı yerlere gitmek isterler. Bazı insanlar tarafından istedikleri görmek amacıyla gideceği yerlere tanımadığı insanlarla katılacağı zaman kendilerini oldukça iyi hissedeceklerindendir ki insanlar farklı yerlere gitmek isteyecektir. Bu yüzden Sizleri farklı yerlere götürecek ve gezdirecek olan şirketler aracılığıyla Turlara çıkabileceksiniz.

  İncele


 • Tüm Turlar İçin Detaylı Bilgi Edinin!

  Turlar; Seyahat firmalarının organizasyonunda, Türkiye’nin ve Dünyanın herhangi bir bölgesine, çeşitli gayeleri bi araya getirerek, birçok turistik hizmeti bir arada toplayan ve şirketin belirlediği süreleri kapsayacak şekilde organize edilen gidiş-geliş şeklindeki seyahatlerdir. 

  İncele


 • Bayram Tatilini Turda Geçirin

  Günümüz yaşantısında hafta sonu tatilleri bile bir kaçamak yapma fırsatı haline gelmeye başladı. İş dünyasının yorucu temposundan kurtulup nefes almak isteyen herkes hafta sonlarını yakın çevrelerde tatil yaparak ya da turlara katılarak değerlendirmeye çalışıyor. 2 gün gibi kısa bir tatil bile çoğu zaman bütün yorgunluğun atılmasına olanak sağlıyor. Tur şirketlerini takip ederek uygun olduğunuz günler ya da dönemler işin şimdiden ayarlamanızı yapabilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız hafta sonlarını Batı Karadeniz turunda geçirmek size de ailenize de iyi gelebilir.

  İncele


 • Yurtdışına Çıkabilmek İçin Vize İşlemleri Nasıl Yapılmalı?

  Yurtdışına çıkabilmeniz için, gitmek isteyeceğiniz ülkeden vize almanız gerekmektedir. Birçok insan bu vize işlemlerinin uzamasından dolayı yurt dışına çıkmak istemez. Ama yurtdışına çıkmak artık çok kolay sizin yerinize vize işlerini biz hallediyoruz ve bu sayede sizlere keyifle yurtdışında gitmek istediğiniz yere seyahat etmek kalıyor. Birçok insan gibi sizlerde yurt dışına çıkmak isteyebileceksiniz. İstediğiniz yurt dışına seyahatlerinizi kolay bir hale gelmesi için sizlere her zaman en iyi hizmeti vermeyi hedefleyen firmamız tarafından sizlere vize işlemleri için de kolaylık sağlamaktayız. Sizler de sitemiz üzerinden bizlere ulaşarak bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. 

  İncele


 • Vize Alacak Olanlar Dikkat!

  Yurtdışına çıkış söz konusu olduğunda en uğraştırıcı nokta vize işlemleri oluyor. Vize alabilmek için her ülkenin kendi konsolosluğuna başvurmak, bunun için önce alış amacını bildirmek ve daha sonra da randevu almak gerekiyor. Keyifli bir tatil planı yapılırken bile, öncesinde vize işlemleri için verilen bu uğraş tatil hevesini gölgede bırakıyor.

  İncele


 • Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

  Yurtdışına çıkmak isteyen insanların en büyük sorunlarından bir tanesi şüphesiz vize işlemleridir. Vize işlemlerinden dolayı insanların birçoğu yurtdışı tatiline çıkmaktan her zaman için çekinecektir. Formalite icabı bir sürü zaman kaybına uğramanızdan dolayı sizler pasaportlarınızı bizlere teslim etmeniz durumunda en kısa süre içerisinde sizler için vize alabilmeniz için bu işlemlere başladıktan sonra sizleri konsolosluklarda en iyi şekilde temsil ederek sizlerin vizelerinizi, sizin adınıza almaktayız. 

  İncele


 • Vize İşlemleri Nelerdir?

  Yurt dışı turlar ülke olarak en çok tercih ettiğimiz tur çeşididir. Yurt dışı turlarının pasaport işlemleri, vize işlemleri, maddi olarak yüksek fiyatlarda olması gibi negatif etkileri olsa da turların sunduğu harika imkanlar ile kıyaslanınca hiç önemsenmeyen etkiler oluyor. Özellikle kültürel doygunluk ve yeni bir ülke görme heyecanı tüm zorluklara katlanmayı göz aldırıyor insana.

  İncele


 • Vize İşlemlerinin Aşamaları

  Yurtdışı seyahatleri planınız var ise, hayata geçirmek için ilk yapacağınız iş vize çıkartmak olacaktır. Dünyanın birçok ülkesi vizesiz giriş kabul etmediğinden bu süreci tamamlamanız sandığınız kadar kolay olmayacaktır.

  İncele


 • İstanbul Günübirlik Turlar

  İstanbul tarihi ve kültürel anlamda Türkiye’nin yanı sıra dünyanın da sayılı güzel şehirlerinden bir tanesidir. Eski çağlardan beri medeniyetlerin buluşma noktası olan ve bir çok eseri içerisinde barındıran İstanbul, göreni kendisine âşık eden, büyük ve oldukça güzel bir şehirdir.

  İncele


 • Günübirlik Turlara Katılın

  Uzun zamanlar çalışıp kendinize iki günde olsa vakit ayıramadığınızdan şikayet ediyorsanız son derece haklısınız. Metropollerin karmaşasında, binaların arasında, trafiğin gürültüsü, hep aynı monoton hayat derken insan oldukça sıkılıyor. 

  İncele


 • Travel Terminal İle İstanbul Turlarına Katılın!

  Sitemiz sayesinde sizlerde ister yurtiçi turlara, isterseniz yurtdışı turları hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Birçok insan gibi sizlerde sitemiz üzerinden gitmek isteyeceğiniz yerlerin hakkına hem bilgi alabilecek hem de sitemiz aracılığıyla gitmek isteyeceğiniz yerlere erken rezerve yaptırarak bu yerler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. 

  İncele


 • Tura Katılmayı İstiyor Musunuz?

  Turlar insanlar açısından oldukça önemli olmasından kaynaklı olarak sizlerde aileniz ile birlikte olarak ve ya tek olarak tura çıkmak isteyebilirsiniz. Gitmek isteyeceğiniz yerleri özenle seçeceğinizden dolayı sizlerde birçok insan gibi çıkmış olduğunuz gezilerden memnun kalmak isteyebilirsiniz. Bu yüzdendir ki, insanlar turlara çıkmadan önce titizlik çerçevesinde hazırlanarak çıkmak isteyecektir. Turlara ya kendiniz tek başınıza çıkabilir ya da bir şirket ile anlaşarak gezilere çıkabilirsiniz. Şirketler tarafından sağlanan turlarda, sizlere tüm hizmetler sağlanmasından dolayı insanlar tarafından bu turlar tercih edilmektedir. Sizlerde gideceğiniz herhangi bir yerden memnun kalmak istiyorsanız o zaman sizlerde tura çıkacağınız şirketi çok iyi seçmeniz gerekmektedir. 

  İncele


 • Yurtdışındaki Fuarlar Hakkında Genel Bilgiler

  Birçok ürün ve birçok firmanın katılmış olduğu fuarlar sayesinde insanlar birçok ürünün tanıtımı yapılmaktadır. Firmamız tarafından katılmış olduğumuz fuarlarda sizlere vermiş olduğumuz hizmetlerin tanıtımını yapmaktayız. Sizlerde yurtdışına ya da yurtiçine bizler sayesinde çıkabileceksiniz. Ve bu sayede sizlerde görmek isteyip bir türlü göremediğiniz yerlere sitemiz aracılığıyla gidecek ve birçok yeri görme fırsatı yakalayacaksınız.

  İncele


 • Yurtdışı Fuarları

  Fuarlar konuları itibari ile genel olarak yapılan ürünlerin müşteriye görücüye çıkması ve ardından satış beklenmesi amacı ile kurulmaktadır. Ticari fuarlar, ihtisas fuarları, özel ilgi alanlarına yönelik fuarlar, belirli bir işkolu yâda sektör için düzenlenen fuarlar genel olarak kurulan fuarlar arasındadır. 

  İncele


 • Fuar Hakkında Bilgiler

  Fuarlar, ticari olaylarla ilgili satın alma, pazarlama, geliştirme ve iki taraflı ticari ilişkiler kurulabilmesi açısından düzenlenen, belli bir takvime bağlı olan ve belirlenen yerde düzenlenen bir tanıtım organizasyonudur. Ayrıca fuarlar hem alıcıyı hem de satıcı bir yerde buluşturarak gerekli iletişimi de sağlaması açısından çok önemlidir. Zaman olarak belirli süreler içerisinde yapılan bu aktiviteler hem tüketici açısında bilinçlenme ve ürün/hizmet tanıma, hem de şirketler açısından daha hızlı gelişme ve sektörel olaylarda öncülük yapması açısında önemli etkinliklerdir.

  İncele


 • Amasra Turu

  Oldukça önemli olan bir bölge içinde yer alan Karadeniz dalgaları içerisinde güzel bir yeri olan Amasra deniz kenarında uzanmış bir kara parçası olarak muhteşem bir coğrafi görünüme sahip olmanın yanı sıra harika manzaralarla merhaba demektedir. Bartın’a bağlı olmakla beraber oldukça sevilen bir yer ola Amasra muhteşem tatillerin yapıldığı bir kıyı kenti olarak da bilinmektedir. Son derece sevilen bu alanda Amasra kalesi, çekiciler çarşısı, kuş kayası yol anıtı, kültür turları kapsamında görülmektedir

  İncele


 • Amasya Turu

  Türkiye oldukça fazla medeniyete hizmet etmiş bir toprak parçasıdır. Bu nedenle birçok kültürün etkileşimleri ve eserleri aktif olarak bu topraklar üzerinde yer almıştır. Bu topraklarda görülen en büyük kültür zenginliklerinden biri de Amasya’dır. Oldukça eski bir tarihi olan Amasya, binlerce yıllık olan tarihini sizinle paylaşmak ve tarihin karanlık sayfalarına kalmasını istemediği kültürleri sizin beğeninize sunmak istemektedir.

  İncele


 • Batı Karadeniz Turuna Katılın!

  Türkiye’nin en farklı kültürlerinden birine sahip olan Karadeniz 3 bölüm ayrılmaktadır. Bunlardan biri olan Batı Karadeniz Karadeniz'in daraltıcı havasını sevmeyenler için en ideal gezme alanıdır. Son derece taze ve el değmemiş alanlarda gezmeniz ancak bu turlarla mümkündür. Şehirden ve yüksek binalardan uzaklaşarak daha insani yapılar arasında ve gezmek ve artık doğaya karışmak istiyorsanız Batı Karadeniz turu sizin için son derece güzel bir deneyim olacaktır.

  İncele


 • Çıralı Adrasan Turu

  Olimpos oldukça güzel bir yer olmakla birlikte yeşili  ile son derece sıcak bir kültüre sahiptir. Çıralı Adrasan Olimpos’ta bulunan ve son derece sevilen güzel bir alan. Tatil yapılmak için aynı zamanda kıyı şeridini gezmek için deniz seven insanlar için bu kültürü yaşamak turlarla çokta keyifli hale gelecektir. Sahil şeridi kıyılarında yapılan ve son derece sevilen çakıl sahilin keyfini bir turla çıkarmanız ya da bu sahilden bir tekneyle açılmanız ancak güzel turlarla çok daha uygun fiyatlara ve çok daha detaylı bir şekilde gezebileceğiniz hale gelmektedir.

  İncele


 • Çorum Turu

  Çorum son derece güzel bir ildir. Bu alana düzenlenen bir çok tur vardır. Muhteşem doğası ve bunun yanı sıra tarihi eserleri coğrafyasıyla Çorum, Amasya oldukça sevilen ve görülmeye değer yerlerdendir. Kültür turizminin oldukça etkili oldu bu alanda yapılan turlar kişilerin tarih bilgisine tarihi mimarideki güzellikleri bunun yanı sıra coğrafyanın ne kadar güzel hallerde olduğunun kanıtları ne yaşamaları sağlamaktadır

  İncele


 • Galatya Turu

  Karadeniz severler için birçok tur düzenlenmektedir. Bu turlarda Karadeniz’in farklı farklı bölümleri gezdirmekte ve farklı farklı özellikleri tanıtılmaktadır. Galatya turu da Karadeniz turlarının biridir. Bu Galatya turu içeriğinde Çorum Amasya Safranbolu bulunmaktadır. Şehirleri gezerken hem tarihi hem de muhteşem Karadeniz doğasının aynı zamanda da muhteşem Karadeniz yemeklerinin hastası olacağınız kesindir. Bu gezilerde yanınızda mutlaka ve mutlaka bir rehber olması sizin için son derece iyi olacaktır. 

  İncele


 • Gap Turu

  Türkiye için son derece önemli projelerden biri olan Gap hayata geçtiğinde oldukça önemli bir alanda oldukça önemli tarihi eserleri sular altında bırakmıştır. Birçok dini kitaplar kutsal olarak bilinen bu alan Mezopotamya olarak da adlandırılmaktadır. Bu alanın yeniden yeşillenmesi ölen tarımın yeniden kazandırılması yani kısaca Türkiye’nin gelişmesi için yapılan Gap projesi Fırat ve Dicle arasında kalan mitolojik masalların anlatıldığı bir alandır

  İncele


 • Gökçeada Turu

  Çanakkale denince akla gelen ve büyük bir tarih hizmet etmiş olan aynı zamanda da Türkiye için coğrafi bakımdan büyük yeri olan Gökçeada Türkiye’nin en büyük adasıdır. Burada gezilecek bir çok yer olmanın yanı sıra gece hayatı ve tarihi mekanları oldukça ünlüdür. Ege mutfağının oldukça güzel olan lezzetleri bu adada sergilenmektedir.

  İncele


 • Isparta'da Gül Turu

  Gül, son derece güzel bir bitki olduğu gibi yetiştirmesi büyük bir zahmettir. Ülkemizde son derece yaygın olarak bilinen gül kolonyası ve gül lokumu son derece ilgi görmekte bu denli ilgi gören bir ürünün yerinde incelenmesi da son derece önemlidir. Ülkemizde Isparta ilinde son derece aktif üretimi olan gül birçok üründe kullanılmakta. Kolonyalarda kremlerde bakım ürünlerinde yiyeceklerde reçeller da kullanılan gül bir turizm hale gelmiş ve oldukça dikkat çekmiştir.

  İncele


 • İstanbul Tur

  İstanbul’a gittiğini zamanlarda nereye gideceğini bilmiyor ve aklınız mı karışıyor. Artık buna bir çözüm getirmeniz mümkün. Üstelik sizin gittiğiniz zamanlardan çok daha ucuz bir şekilde turlara katılarak İstanbul gezmeye geldiniz her alanın nedenli önemli olduğunu anlamanız mümkündür. 

  İncele


 • İstanbul'u Keşfedin

  İstanbul Asya ve Avrupa'nın buluştuğu birçok kültürlü bir araya getiren muhteşem bir şehirdir. Uğruna büyük savaşlar verilen tarihin en görkemli anlarına tanıklık eden eden 600 yıllık bir imparatorluğun 500 yılı başkent olarak hizmet eden İstanbul 500 yılda Osmanlı'nın en güzel eserlerini verdiği bir alan olarak meydana gelmiştir.

  İncele


 • İstanbul Turu

  İstanbul'u bir günde bitirmeniz mümkün değildir. Sadece boğazı bile gezmek birkaç gününüzü alacağı için İstanbul turları genelde parça parça şekiller düzenlenmektedir. şehirde birçok müze ve birçok tarihi eser yer almaktadır. 

  İncele


 • Kapadokya Turuna Katılmak İster Misiniz?

  Çğuk zaman dizilerde ya da filmlerde gördüğümüz ancak gidip görmek istediniz alanlara gitmek artık çok kolay. Birçok dizi ve film konusu olan Kapadokya merak edilen bir alan olmanın yanı sıra Türkiye'de coğrafyanın en güzel halini sunan ve coğrafyaya zarar vermeden coğrafi yapıyı benimsemiş insanların ne denli başarılı olduğunu gözler önüne seren bir alandır. 

  İncele


 • Karadeniz Turu

  Karadeniz turları dendiğinde akla gelen iller Sinop Samsun Trabzon Batum ve Gürcistan’dır. Karadeniz’i Karadeniz yapan ve ilk akla gelen iller bu illerdir. Muhteşem yeşili ve muhteşem manzaralı ile sizi karşılayacak olan Karadeniz güzel gün batımı ve güzel yeşil alanlara sahip muhteşem bir doğası ile sizi karşılayacaktır.

  İncele


 • Kazdağları Turu

  Ülkemizde birçok güzel coğrafi alan vardır. Bu alanlar son derece yeşil ve koruma altında olan alanlardır. Tarihinde çok özel anlar hizmet etmiş olan bu doğal alanlar oldukça sevilen da görülmeye değer yerlerdir. Bu tür alanları görmek için birçok yabancı turist akın etmektedir. Bizde turlarla bu olanlar görmeye ve bu alanların kültürünü yaşatma ya devam edebiliriz. 

  İncele


 • Kültür Turu

  Birçok farklı kültür dünyada konumlanmış ve tanınmayı beklemektedir. Ve bu kültürlerin insanlar üzerinde etkilerini görmemiz mümkündür. Birbirinden değişik kültürleri tanımanın tek yolu bu kültürleri yerlerinde ziyaret etmek ve kültürlere ait müzeleri gezmektir. Birbirinden değerli ve farklı kültürleri kişiler sadece ve sadece belirli turlarla yapabilirler.

  İncele


 • Likya Turu

  Egenin en güzel alanlarından biri olan Likya gezilmesi görülmesi gereken alanlardan biridir. Fethiye Gökova Dalyan’dan oluşan muhteşem bir bitki topluluğunu aynı zamanda turizm merkezine size sunmayı amaçlayan bu turlarda doğanın muhteşem manzaralarına tanıklık edecek ve su sporlarının en aktif şekilde yapıldı bu alanlarda eğlenmeniz mümkün olacaktır. 

  İncele


 • Pamukkale Turlarına Katılmaya Ne Dersiniz?

  Türkiye birçok oluşumu bir arada barındıran bir ülkededir. Gerek yeşili gerek turizm alanları gerek mimari alanları ile dikkat çeken Türkiye coğrafi doğal kaynaklarına da dikkat çekmektedir. Pamukkale oldukça sevilen ege insanın oldukça aktif oldu bir alandır. Bu şehirde bir kültür ve kültürün insanları yer almaktadır. Şehri tanımak için bir tura katıldığınızda ne denli sıcak ve samimi bir ortamın sizi beklediğini göreceksinizdir.

  İncele


 • Safranbolu Turu

  Bartın’a bağlı bir olan ve yine Karadeniz’de bulunan Safranbolu oldukça güzel bir alandır. Bu alanda daha çok Türk kültürünün ve Türk mimarisinin en güzel örneklerini görmeniz mümkündür. Yapılan gezilerde Türk kültürünün hâlâ nedenli yaşandığını ve bu kadar güzel örnekleri nasıl devam ettirildiğini gördüğünüzde sizin de aklınız karışacak. Muhteşem bir tarihin içinde gezerken Safranbolu size oldukça güzel yerlere götürecek.

  İncele


 • Tokat Turuna Bir Göz Atın!

  Tokat oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Hem spor açısından han coğrafya saçından içerisinde bulunduğu tarih açısından dikkat çeken şehir oldukça güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Dikkat çeken olanları ve sporları ile tokat gezilmesi görülmesi gereken özellikler insanlar ile kültürün hala yaşatmaya devam eden saf kültür temellerini oluşturan alanlardan biridir. Hala bozulmamış kültürlü insanları göreceğiniz Tokat gezisi muhteşem olacaktır.

  İncele


 • Yedigöller Turu

  Bazı insanlar etraftan uzaklaşarak doğanda yaşamak ve bu alanlarda gezmek isterler. İşte tam da bu anda bu tur programı ile karşımıza gelebiliriz. Yedigöller muhteşem tabiatı ve sessiz sakin hali ile güzel manzaralarıyla size eşlik edecek oldukça güzel bir alandır. Şelaleleri çeşitli bitkileri ağaçlar ve piknik alanlarıyla istersiniz ailenizle çıkabileceğiniz bir tur ya da tek başınıza kafa dinlemek için seçeceğiniz bir tatil olarak ele alınabilir.

  İncele


 • Yurtdışı Turlarıyla Dünyanın Dört Bir Yanını Keşfedin!

  Haziran ayıyla beraber yaz mevsimi tamamen kendini göstermeye başladı. Güneşin içimizi ısıttığı zamanları yaşarken bir yandan da tatil planları kafamızda canlanmıştır. Böyle zamanlarda da oraya mı gitsem, yoksa şuraya mı gitsem diye düşünürken en sonunda içinden çıkamayacağımız bir durumla karşılaşırız. Gerçi kendimizi deniz, kum ve güneş üçlüsüyle buluşmaya ikna ettikten sonra gidilecek güzergaha karar vermek her zaman daha zor olmuştur.

  İncele


 • Tüyap Beylikdüzü, Maktek Fuarı 2014

  Maktek Fuarı 2014 yılında yine Beylikdüzü Tüyap Fuar merkezinde gerçekleşiyor. Makina Takım tezgahları teknolojisinin Avrasya buluşması 2014 yılı Ekim Ayında İstanbul'da gerçekleşiyor. Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işlbirliği ile gerçekleşecek Fuara Uluslararası birçok üretici ve alıcının katılması bekleniyor.

  İncele


 • Haftasonu Turları Ekonomik Tatil Fırsatları

  Haftasonu Turları ekonomik bir raril fırsatı sunuyor. İstanbul'un stersli çalışma hayatından ve şehir hayatından bunalan İstanbul 'lular Haftasonu Kültür Turları ile keyifli bir tatil imkanı buluyorlar. Son derece ekonomik bir tatil imkanı sağlayan bu turlar Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşen kısa tatil planları olarak karşımıza çıkıyor.  

  İncele


 • İstanbuldan Haftasonu Turu

  İstanbul'dan hareketli Haftasonu Turu arıyorsanız, tek yapmanız gereken Seyahat Acentalarının özel hazırladıkları haftasonu tatil planlarını şöyle bir gözden geçirmek. Mutlaka size uygun özel bir plan bulacağınıza eminiz. Bu özel tur planları ekonomik bütçeler ile keyifli bir seyahat imkanı sunmaktadır. Haftasonu tur imkanlarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

  İncele


 • Haftasonu Gezisi

  İstanbul'da yaşayan İstanbullular için haftasonu birçok gezi alternatifleri bulunmaktadır. Bu geziler sayesinde kısa seyahatler ile İstanbul çevresini ve İstanbulu yakından tanımak hem çok ekonomik hemde çok kolay. Günübirlik yada Konaklamalı haftasonu gezileri ile İstanbul çevresindeki doğal ve kültürel güzellikleri keşfedebilirsiniz. 

  İncele


 • Trakya Üzüm Hasadı, Bağbozumu Başlıyor

  Trakya 'da Bağbozumu heyacanı başlıyor. Ağustos ayı başlarında başlayacak üzüm hasadı Eylül sonuna kadar süreceği tahmin ediliyor. Geç olgunlaşan ve yüksek rakımlarda ekili olan bazı bağların hava şartları da müsait olursa, Ekim ortalarına kadar hasadının uzayabileceği bağ yöneticileri tarafından belirtildi.
  Trakya Bölgesinde, Tekirdağ, Şarköy, Kırklareli, Istranca dağlarının etekleri gibi değişik bölgelerinde  bulunan üzüm bağları Sonbahar'ın gelmesiyle birlikte Üzüm Hasadı heyecanını yaşamaya hazırlanıyor. Üzüm üreticilerinin bütün bir yılın emeklerini almaya hazırlandıkları bu dönem üzüm ile yakından ilgilenen tüketiciler içinde ayrı bir heyecan taşıyor. Trakya'nın en keyifli zamanında üreticinin bu heyecanına ortak olmayı planlayan Üzüm ve üzüm mamülleri Tüketicleri şimdiden Bağbozumu Turları için planlar yapmaya başladılar. Bağbozumu turları için detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

  İncele


 • Konya Şeb-i Arus Turları

  Konya ilinde her yıl düzenlenmekte olan Şeb-i Arus Hz. Mevlana Etkinlikleri yerli ve yabancı birçok katılımcıyı misafir ediyor. Mevlana Celaleddin-i Rumi hazretlerinin 17 Aralık 1273 yılında Konya'da vefat etmesinden sonra sevenleri bu tarihi ''Düğün Gecesi'' manasına gelen Şeb-i Arus Törenleri ile anmaya devem etmektedirler.

  İncele


 • Bağbozumu Turlarında 2014 yılı Hasat Heyecanı

  Trakya'da 2014 bağbozumu için bağlar artık geri sayıma başladı. Sık Periyotlar ile ölçümleri yapılan üzüm asmaları artık olgunluk evresinde. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan hasat heyecanına tüm İstanbul'lular da davetli.

  Heryıl ayrı bir coşkuyla başlayan üzüm hasadı bu yıl yeniden başlıyor. İstanbul'dan Trakya'ya gidecek olan üzüm severler sabahın ilk ışıklarıyla başlayacak olan Bağbozumuna da katılabiliyorlar.

  İncele


 • Amerika Vizesi Form hizmeti büyük kolaylık

  Amerika vize başvurularında işlemin en sıkıntılı bölümü olan DS160 Formunun doldurulmasıdır. Bu form son derece önemli olmakla beraber konsolosluk nezdinde başvuru evrağı olarak dikkate alınan tek belge olma özelliği ile ciddiye alınması gereken bir evraktır. Hazırlanması için 37 sayfadan oluşan zorlu bir soru zincirinin aşılması gerekmektedir. Birçok detay barındıran bu formun titizlikle ve doğru doldurulması için Travel terminal vize departmanından destek alınmasını tavsiye etmekteyiz.

  İncele


 • Amerika DS160 Formunu Kolay Hazırlama

  Amerika, ABD yada U.S.A. Vize başvurusunda en önemli unsur DS160 denilen yaklaşık 37 sayfa yüzlerce sorudan oluşan son derece karmaşık bir formun hazırlanmasıdır. Bu sorulara verilecek yanıtlar bazen başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına dahi neden olabiir.

  Böylesine önemli bir formu doldurmak için hem tecrübe hemde titiz bir çalışma gerekmektedir. Bu Formu Kolay bir şekilde hazırlamak mümkün, Nasıl mı ?

  İncele


 • Amerika Vizesi işlemleri

  Amerika Birleşik Devletleri Vize işlemleri sanıldığının aksine son derece rahat bir başvuru sürecine sahiptir. Karışık olan başvuru sistemi aslında son derece düzenli ve belirli bir sıralamada ilerleyen kolay bir başvuru sistemine sahiptir. Tek yapmanız gereken bu başvuru sisteminin en zor ve önemli halkası olan DS160 başvuru forumunu sorunsuz doldurabilmektir. Son derece uzun ve birçok detay barındıran bu form başvurunuzun en önemli belgesi niteliğindedir. Bu konuda yardım talep eden başvuru sahiplerine, Travel terminal Seyahat Merkezi Vize departmanı DS160 formu doldurma hizmeti vermektedir.

  İncele


 • Almanya Vizesi Başvurusu

  Almanya Vizesi Başvurusu Schengen vizesi olarak işlem görmektedir. Almanya 'ya çeşitli nedenlerle seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahat türlerine göre başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru belgeleri hazırlandıktandan sonra Travel Terminal aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. 

  İncele


 • Fransa Vizesi Başvurusu

  Fransa Vizesi Başvurusu Schengen Statüsünde bir vize müracaatıdır. Fransa Konsolosluğu'nun talep ettiği başvuru belgeleri hazırladıktan sonra, Travel Terminal Vize bölümüne iletebilirsiniz. Evraklarınız başvuruya hazırlandıktan sonra, Başvuru aşamasında Parmakizi alınması nedeniyle sizin de konsoloslukta hazır bulunmanız gerekecektir. Fransa Konsolosluğu tarafından evraklarınız incelendikten sonra 2-3 gün içerisinde vize işleminiz olumlu yada olumsuz sonuçlanmaktadır. 

  İncele


 • 2014 Maktek Avrasya Fuarı

  Maktek Avrasya Fuarı 2014 Beylikdüzü Tüyap Fuar merkezinde 14 Ekim 2014 - 19 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Makina Takım tezgahları teknolojisinin Avrasya buluşması olarak nitelendirilen Maktek Fuarı, Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işlbirliği ile gerçekleşecektir. Fuara Uluslararası birçok üretici ve alıcının katılması bekleniyor.

  İncele


 • Cezayir Vizesi Başvuruları

  Cezayir Vizesi vize işlemleri bakımından daha kolay diyebileceğimiz kısa sürede sonuçlanan bir vizedir. Dikkat edilmesi gereken birçok detay bu başvuruda da karşımıza çıkmaktadır. Fakat Başvurularda en önemli detay Otel Rezervasyonunun Rezervasyon yapılan Otelden Onaylanmış olması gerekmektedir. Bu önemli detaya dikkat edildikten sonra tüm diğer başvuru belgeleri Travel Terminal tarafından titizlikle hazırlanmaktadır.

  İncele


 • Suudi Arabistan Vize Başvuruları

  Suudi Arabistan Vize başvuruları bakımından kolay fakat detaylı bir vize türüdür. Dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise davetiye ve dilekçedir. Seyahat edecek kişinin ikameti İstanbulda ise; Dilekçesi Ticaret odasından onaylanmalıdır, İstanbul dışında ise; Dilekçe ve davetiye önce Ticaret odasından sonra valilikten onaylatılmalıdır.Bu önemli detaya dikkat edilmesi halinde vize başvurularınız daha sorunsuz hale gelmektedir. Turistik Vize, Hac veya Umre Vizesi ile ilgili Vize işlemlerini Şirketimiz yapmamaktadır.

  İncele


 • Yunanistan Vizesi Başvuruları

  Yunanistan Vizesi evrak talebi çok olan bir vizedir. Dikkat edilmesi gereken en büyük husus online doldurulan formdur. Formda ufak bir yanlışlık olduğunda size düzeltme şansı verilmiyor tekrar form dolumu yapılmıyor. Bu konuda Travel Terminal size yardımcı olmaktadır, Bir diğer önemli husus ise Evraklarınızı hazırlama aşamasında Konsolosluğun geri döneceğinize ikna olmasını sağlayan belgeler sunmanızdır.

  İncele


 • Çin Vizesi Başvuruları

  Çin Vizesi; Vize işlemleri bakımından kolay diyebileceğimiz bir haftada sonuçlanan bir vizedir. Dikkat edilmesi gereken birçok detay bu başvuruda da karşımıza çıkmaktadır. Fakat Başvurularda en önemli detay Ticari Vizelerde Davetiyenin orjinal olmasıdır. Turistik Vizelerde ise Sabıka kaydında arşiv kaydının gözükmesi gerekmektedir. Çin Vizesi başvurularını sadece konsolosluk tarafından akredite edilmiş acentalar tarafından müracaat edilebilir. Travel Terminal Sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir.

  İncele


 • Almanya Vize Başvuruları

  Almanya Vizesi oldukça titizlik isteyen bir vize türüdür. Herhangi bir belge eksikliği veya form dolumunda yapılan bir hata vizenizin reddine veya yanlış bir vize almanıza yol açabilir. Travel Terminal olarak profosyonel bir şekilde vize işlemlerinizi yürütüyoruz ve bu aşamada sizin konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Avusturya Vizesi Başvuruları

  Avusturya Vizesi Schengen vize kapsamındadır. Bütün Schengenler gibi Avusturya vizesinde de oldukça evrak talep edilmektedir. Bu konuda Travel Terminal olarak güncel bilgileri ile sizi aydınlatmaktayız. Başvurunuz için dosyanızı hazır hale getirmek, formunuzu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmakta profesyonel hizmet vermekteyiz. Avusturya Vizesi için Şahsen Konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir.

  İncele


 • Avustralya Vizesi Başvuruları

  Avustralya Vizesi oldukça zor bir vize türüdür. Form dolumu yaklaşık 10 sayfadır ve İngilizce doldurulmaktadır. İngilizce olmayan tüm belgeler;• noterden onaylanmış tercüme; veya• yeminli tercümanlar/mütercimler derneklerinden herhangi birine üye olan tercüman/mütercim tarafından yapılmış tercüme; veya• Avustralya’nın Tercümanlar ve Mütercimler Ulusal Akreditasyon Kurumu’nca (NAATI) tercümanlığı/mütercimliği kabul edilmiş kişiler tarafından İngilizceye tercüme edilmiş olarak getirilmelidir. Bütün başvurular Ankaradan yapılmaktadır ancak Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir.


  İncele


 • Bangladeş Vizesi Başvuruları

  Bangladeş Vizesi kolay ve yaklaşık bir haftada sonuçlanan bir vizedir.Bütün başvurular Ankaradan yapılmaktadır ancak Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir. Bangladeş Ticari vizesinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur dilekçenizin ve faaliyet belgesinin İngilizce olması gerekmektedir. Davetiyenin orjinali gerekmemektedir ve otel, uçak rezervasyonu yeterlidir. Bu detaylara dikkat edildikten sonra tüm diğer başvuru belgeleri Travel Terminal tarafından titizlikle hazırlanmaktadır.

  İncele


 • Belçika Vizesi Başvuruları

  Belçika Vizesi gerek istenilen evrakların fazla olması gerekse form dolumu açısından önemli ve dikkat gerektiren bir vize türüdür. yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır bazı durumlarda bu süre uzayabilir. İstanbuldaki Konsolosluk sadece Marmara Bölgesine vize vermektedir. Diğer bütün iller Ankaradan müracaat etmelidirler.Belçika Vizesi için şahsen Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Vize İşlemlerinde kolaylık

  Vize Basvuru islemleri
  Travel Terminal 'den 10 Yildir Binlerce Turk Vatandasina Kusursuz Hizmet....
  Yurtdisi Seyahatlerinin Kabusu Vize islemlerini sizin icin takip ediyoruz. Sizden istedigimiz evraklari hazirlayin, Kargo ile bize ulastirin, gerisini bize birakin. Yorulmayin, isinizden gucunuzden olmayin, O eksik bu fazla, Bir daha Git Bir daha Gel yaparak konsolosluklarda zaman kaybetmeyin. Ne gerekiyorsa ne isteniyorsa en dogru sekilde Vize sayfamizdan ve Gorevlilerimizden ogrenebilirsiniz. Gerekli belgeleriniz tamamlandiktan sonra basvurunuz gorevlilerimizce yapilarak pasaportunuz size ulastirilmaktadir. 
  Cok Pahali bir Hizmet mi? Diye soruyorsaniz; Merak etmeyin Son derece Ekonomik.Kendinizin Vize basvurusuna gidis gelis icin harcadiginiz masraftan bile bazen daha dusuk bir bedel ile islem gerceklestirmekteyiz. 
  Vize Basvurusu Hizmet bedellerimiz Konsolosluklarin islem sureclerine gore degiskenlik gostermektedir. Bu degiskenlik dogrultusunda basvuru bedelleri 20 TL ile  100 TL arasinda degismektedir. Islem sureci konsolosluktan kaynakli nedenlerle uzasa bile belirlenmis ucretten farkli bir ucret talep edilmez. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir.
   
  10 Yılı askin suredir;  Ekonomik, Guvenli, Kaliteli, Hizli Vize islemleri icin Hizmet uretmeye devam ediyoruz. 
  Turkiye'nin her ilinden gelen basvuru islemleri profesyonel Vize Ekibimiz tarafindan takip edilmektedir.  

  İncele


 • Bulgaristan Vizesi Başvuruları

  Bulgaristan Vizesi yaklaşık 7 iş günü sürmektedir. Bu nedenle gidiş tarihinizden 1 ay önce müracaat etmenizi tavsiye ediyoruz. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanızda folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. Bulgaristan vizesi sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemktedir.

  İncele


 • Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvuruları

  Çek Cumhuriyeti Vizesi işlemi yaklaşık 7 iş günü sürmektedir. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanızda folm dolumu ve Seyahat Sağlık Sigortası ve randevu alımı hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflar dahil toplam odemelerinizdir. Çek Cumhuriyeti vizesi Şahsen Konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir. 

  İncele


 • Danimarka Vizesi Başvuruları

  Danimarka Vizesi yaklaşık 3 işgünü gibi kısa bir sürede vize işlemleri sonuçlanmaktadır.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. Danimarka vizesi için Şahsen Konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir. 

  İncele


 • Dubai Vizesi Başvuruları

  Dubai Vizesi en kolay vize türlerinden bir tanesidir. 1 adet fotografınızı ve pasaportunuzu renkli taratıp bize mail atmanız halinde vizenizi alabiliyoruz. Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.
  yaklaşık 2 iş günü gibi kısa bir zaman sürmektedir. Perşembe günü verilen pasaportlar pazartesi günü çıkmaktadır. Formunuz ve diğer evraklarınız Travel Terminal tarafından hazırlanmaktadır.

  İncele


 • Etiyopya Vizesi Başvuruları

  Etiyopya Vizesi Ankaradaki Büyükelçilikten alınmaktadır. Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal  sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir. Daha önce Etiyopya vizesi olmayanlar çoklu vize alamamaktadır. İstenilen evrakları hazırlayıp kargo veya elden getirmeniz halinde işlemleriniz başlatılır. İşlem süresi yaklaşık 1 hafta sürmektedir.

  İncele


 • Finlandiya Vizesi Başvuruları

  Finlandiya Vizesi yaklaşık 20 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu süre bazı durumlarda 60 güne kadar uzayabilir. Bu nedenle gidiş tarihinizden minimum 45 gün önce müracaat etmenizi tavsiye ederiz.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. Finlandiya vizesi için daha önce Schengen vizeniz yok ise Şahsen Konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir. var ise Travel Terminal sizin adınıza Konsolosluğa müracaat etmekte yetkilidir.

  İncele


 • Gana Vizesi Başvuruları

  Gana Vizesi yaklaşık 2 iş günü gibi kısa bir sürede vize işlemleri sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlama, folm dolumu hizmeti vermekteyiz. Gana Vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir.Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Hindistan Vizesi Başvuruları

  Hindistan Vizesi Konsolosluğun parmak izi alması sebebi ile şahsen müracaat etmeniz gereken bir vize türüdür. Travel Terminal olarak online form doldurulması ve randevu alınması aşamalarında size yardımcı olmaktayız. İstanbul Konsolosluğu sadece Marmara bölgesi için vize vermeye yetkilidir. Diğer illerde ikamet edenlerin ise Ankaradan müracaat etmesi gerekmektedir.

  İncele


 • Hollanda Vizesi Başvuruları

  Hollanda Vizesi için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Son 3 yılda Schengen vizeniz var ise Travel Terminal sizin adınıza Konsolosluğa müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • İrlanda Vizesi Başvuruları

  İrlanda Vizesi yaklaşık 10 iş günü gibi bir zamanda sonuçlanmaktadır. Son 3 yıl içinde Schengen vizeniz var ise Travel Terminal sizin adınıza müracaat etmekte yetkilidir. İrlanda vize müracaatında en önemli unsur bütün evraklarınız yeminli tercüman tarafından ingilizceye çevirilmelidir. Travel Terminal sizin adınıza online formunu doldurmaktadır. İstanbul Konsolosluğu sadece Marmara bölgesine vize vermeye yetkilidir. Diğer illerde ikamet edenler ise Ankaradan müracaat etmelidir.

  İncele


 • İsveç Vizesi Başvuruları

  İsveç Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. İsveç Vizesi için şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • İspanya Vizesi Başvuruları

  İspanya Vizesi yaklaşık 8 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. İspanya vizesi için Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Kimlik fotokopinizin altına yetkilendirme yazısı yazmanız halinde sizin adınıza müracaat etmeye yetkiliyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir.

  İncele


 • İsviçre Vizesi Başvuruları

  İsviçre Vizesi için daha önce İsviçre vizeniz var ise müracaata gelmeniz gerekmemektedir. Yok ise Konsolosluğa Şahsen müracaat edilmelidir. Fakat pasaportunuz çıktığında biz teslim alabiliriz. Vizenin çıkma süresi evraklarınıza ve Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • İtalya Vizesi Başvuruları

  İtalya Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Son 3 yıl içinde Schengen vişzeniz var ise Travel Terminal sizin adınıza müracaat etmekte yetkilidir. Yok ise Konsolosluğa şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir.

  İncele


 • Kanada Vizesi Başvuruları

  Kanada Vizesi yaklaşık 7-10 işgünü gibi  bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, online folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir.Kanada vizesi için Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir.

  İncele


 • İzlanda Vizesi Başvuruları

  İzlanda Vizesi yaklaşık 3-7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. İzlanda vizesi için Şahsen Konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir. 

  İncele


 • Küba Vizesi Başvuruları

  Küba Vizesi en kolay vize türlerinden bir tanesidir. Otel uçak rezervasyonu ve pasaportunuzu renkli taratıp bize mail atmanız halinde vizenizi alabiliyoruz. Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.
  Vize işlemleri yaklaşık 1-2 iş günü gibi kısa bir zaman sürmektedir. 

  İncele


 • Lüksemburg Vizesi Başvuruları

  Lüksemburg Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. Lüksemburg vizesi için Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir, sizin adınıza müracaat etmeye yetkiliyiz.

  İncele


 • Mısır Vizesi Başvuruları

  Mısır Vizesi yaklaşık 7-20 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu hizmeti vermekteyiz.Mısır Vizesi için Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza müracaat etmek için yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir.

  İncele


 • Nijerya Vizesi Başvuruları

  Nijerya Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.Nijerya Vizesi sadece Ankaradaki Konsolosluktan alınmaktadır. Nijerya vizesi için sizin Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Travel Terminal sizin adınıza Konsolosluğa müracaat etmekte yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Özbekistan Vizesi Başvuruları

  Özbekistan vizesi için işlem süresi yaklaşık 3 haftadır. Özbekistan Vizesi için fazla bir evrak istenmemesinden dolayı uğraştırıcı bir vize türü değildir. Yalnızca önemli bir unsur vardır. Özbekistn vizesi alınması için Otelde kalacağınız tüm günlerin ücretlerini ödemeniz gerekmektedir. Özbekistandaki otelden çıktıgınızda otelde kaldıgınıza dair bir çıkış formu alıp Ülkeden çıkarken ilgililere göstermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde 1500 usd giden kişi, 1500 usd vizeyi alan acenta (Travel Terminal) para cezası ödemektedir. Özbekistan vizesi için Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmekte yetkilidir.

  İncele


 • Pakistan Vizesi Başvuruları

  Pakistan Vizesi yaklaşık 2 işgünü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu hizmeti vermekteyiz.Pakistan vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Polonya Vizesi Başvuruları

  Polonya Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.  Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. Polonya vizesi için Şahsen Konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir. 

  İncele


 • Rusya Vizesi Başvuruları

  Rusya Vizesi yaklaşık 3-4 hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.Umuma Mahsus Pasaport hamilleri toplam ikamet süresi 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla, her giriş için 30 günü geçmeyen turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Turistik seyahat edecek vatandaşlarımızın kalacakları süre kadar ödemesi yapılmış bir otel rezervasyonuna ve Gidiş-dönüş Uçak biletine sahip olarak seyahat etmelerini tavsiye ederiz. Otel ve Uçak Biletlerinizi Travel Terminal'den zahmetsizce alabilirsiniz. 
  Rusya Ticari davetiyeniz, Travel Terminal tarafından sizin adınıza Rusya yetkili makamlarından çıkarılmakta ve orjinali Türkiye'ye getirilmektedir. Bu hizmet ve davetiye için gerekli harç ödemeleri vize fiyatlarımıza dahildir.
  Rusya vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

  İncele


 • Romanya Vizesi Başvuruları

  Romanya Vizesi yaklaşık 3 işgünü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır.İstanbuldaki Konsolosluk sadece Marmara Bölgesi için vize vermektedir. Diğer illerde ikamet edenler Ankaradan müracaat etmelidir. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu hizmeti vermekteyiz. Romanya vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Tayvan Vizesi Başvuruları

  Tayvan Vizesi yaklaşık 3 işgünü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu hizmeti vermekteyiz. Tayvan vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Tayland Vizesi Başvuruları

  Tayland Vizesi yaklaşık 1 işgünü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Tayland Vizesi için sadece bir resim ve pasaportunuzu bize ulaştırmanız yeterlidir. Form dolumu acentamız tarafından yapılmaktadır. Tayland vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Ukrayna Vizesi Başvuruları

  Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 60 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Vatandaşlarımızın sınır kapılarında sorun yaşamamaları için Otel ve Uçak biletleri için Travel Terminal 'e başvurmanı rica ederiz. 
  Ticari Vize yaklaşık 15 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Ukrayna vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Vietnam Vizesi Başvuruları

  Vietnam Vizesi yaklaşık 2-3 işgünü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Vietnam Vizesi sadece Ankaradaki Konsolosluktan alınmaktadır. Vietnam vizesi için sizin Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Travel Terminal sizin adınıza Konsolosluğa müracaat etmekte yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Macaristan Vizesi Başvuruları

  Macaristan Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.İstanbul Konsolosluğu sadece Turistik Vize vermektedir. Ticari vize için Ankara Konsolosluğuna müracaat etmek gerekmektedir. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu, seyahat sigorta düzenlenmesi hizmeti vermekteyiz. Macaristan vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Benin Vize Başvuruları

  Benin Vizesi yaklaşık 3 iş günü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Benin vizesi evraklar bakımından son derece az uğraş verir fakat gidiş tarihinden 10 gün öncesinde Sarı Humma aşısı olmak zorunludur. Sarı Humma aşısı bulundugunuz İlin sağlık müdürlüklerinden yapılmaktadır.  hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Otel ve Uçak Biletlerinizi Travel Terminal'den zahmetsizce alabilirsiniz. Benin vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

  İncele


 • Norveç Vize Başvuruları

  Norveç Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu, seyahat sigorta düzenlenmesi hizmeti vermekteyiz. Norveç vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Slovenya Vizesi Başvuruları

  Slovenya Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu, seyahat sigorta düzenlenmesi hizmeti vermekteyiz. Slovenya vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Portekiz Vizesi Başvuruları

  Portekiz Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu, seyahat sigorta düzenlenmesi hizmeti vermekteyiz. Portekiz vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Estonya Vizesi Başvuruları

  Estonya Vizesi yaklaşık 7 işgünü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu, seyahat sigorta düzenlenmesi hizmeti vermekteyiz. Estonya vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Fildişi Sahilleri Vizesi Başvuruları

  Fildişi Sahilleri Vizesi en geç 7 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu hizmeti vermekteyiz.Fildişi Sahilleri vizesi için çok fazla evrak istenmemektedir fakat yolcunun seyahat tarihinden 10 gün önce Sarı Humma aşısı olması zorunludur. Fildişi Sahilleri vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Gabon Vizesi Başvuruları

  Gabon Vizesi en geç 7 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu hizmeti vermekteyiz.Gabon vizesi için çok fazla evrak istenmemektedir fakat yolcunun seyahat tarihinden 10 gün önce Sarı Humma aşısı olması zorunludur. Gabon vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Kamerum Vizesi Başvuruları

  Kamerun Vizesi en geç 7 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu hizmeti vermekteyiz.Kamerun vizesi için çok fazla evrak istenmemektedir fakat yolcunun seyahat tarihinden 10 gün önce Sarı Humma aşısı olması zorunludur. Kamerun vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi Başvuruları

  Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi en geç 2,3 işgünü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu hizmeti vermekteyiz. Kongo Demokratik Cumhuriyeti vizesi için çok fazla evrak istenmemektedir fakat yolcunun seyahat tarihinden 10 gün önce Sarı Humma aşısı olması zorunludur. Kongo Demokratik Cumhuriyeti vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Nepal Vizesi Başvuru işlemleri

  Nepal Vizesi en geç 7 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. 1 resim ve pasaportunuzu göndermeniz halinde vize alabiliyoruz. Nepal vizesi için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Vize sayfamizda belirtilen fiyatlar sizin konsolosluk harclari ve tum masraflari dahil toplam odemelerinizdir. 

  İncele


 • Amerika Vizesi Başvuruları

  Amerika Birleşik Devletleri Vize işlemleri Schengen ülkelerinin aksine daha basit bir vize tipidir. Amerika Vize işlemlerinde en önemli unsur DS160 Formudur. Bu formda tek bir yanlış vize reddine sebep olmaktadır. Form çok detaylı ve İngilizcedir. Travel Terminal sizin için DS160 formunu son derece titizlikle doldurmaktadır. Yanınızda götürmenizde fayda olan belgelerle beraber size mail atacağımız formun cıktısını almanız yeterlidir. Bu işlem için ofisimize gelmenize gerek yoktur. Randevu günü ve saatinde dosyanızla beraber konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir.

  İncele


 • Almanya Vizesi Başvuruları

  Almanya Vizesi evrak bakımından çok detaylı ve prosedürlü bir vize tipidir. Form ve belgelerde tutarsızlık, yanlış form dolumu gibi birçok sebepler red almanıza yol açabilir. Travel Terminal formunuzu doldurur, size güncel bilgileri aktarır ve sizin adınıza müracaat edebilir. Sizin vize için sadece evraklarınızı göndermeniz yeterlidir. Seyahat Sigortanız bizim tarafımızdan düzenlenmektedir.

  İncele


 • Fransa Vizesi Başvuruları

  Fransa Vizesi için istenilen evrakları hazırlamanızda, Seyahat Sigortası hazırlanması ve form dolumu aşamasında hizmet vermekteyiz. Başvuru aşamasında Parmakizi alınması nedeniyle sizin de konsoloslukta hazır bulunmanız gerekecektir. Fransa Konsolosluğu tarafından evraklarınız incelendikten sonra 2-3 gün içerisinde vize işleminiz olumlu yada olumsuz sonuçlanmaktadır.
  Fransa Konsolosluğundan alınan vize schengen vizesi kapsamındadır. Bu tip vize ile Avrupa birliğinin Schengen satatüsündeki diğer Ülkelerine de seyahat edilebilmektedir. 

  İncele


 • Cezayir Vize Başvuruları

  Cezayir Vizesi istenilen evrakların az olması ve kısa sürede sonuçlanması sebebi ile kolay bir vize türüdür.En fazla 3 aya kadar vize verebilir. Cezayir Vizesi Başvurusunda en önemli detay Otel Rezervasyonunun Rezervasyon yapılan Otelden Onaylanmış olması gerekmektedir. Bu önemli detaya dikkat edildikten sonra tüm diğer belgelerle bize ulaştırmanız halinde sizin adınıza Konsolosluğa müracaat edebiliriz.

  İncele


 • Suudi Arabistan Vizesi Başvuruları

  Suudi Arabistan Vizesi Yaklaşık 4 iş günü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise davetiye ve dilekçedir. Seyahat edecek kişinin ikameti İstanbulda ise; Dilekçesi Ticaret odasından onaylanmalıdır, İstanbul dışında ise; dilekçe ve davetiye önce Ticaret odasından sonra valilikten onaylatılmalıdır.Turistik Vize, Hac veya Umre Vizesi ile ilgili Vize işlemlerini Şirketimiz yapmamaktadır.Suudi Arabistan Vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Travel Terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir.

  İncele


 • Yunanistan Vize Başvuruları

  Yunanistan Vizesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus online form dolumudur. Travel Terminal bu formu doldurmakta, Seyahat Sigortanızı hazırlamaktadır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra formunuzu ekleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Şahsi başvurulardan ofisimizden bir çalışanımız size Konsolosluk aşamasında yardımcı olacaktır. Son 5 yıl içerisinde Schengen Vizesi olan müşterimizin Konsolosluğa gelmeleri gerekmemektedir. 

  İncele


 • Çin Vize Başvuruları

  Çin Vizesi başvuruları şahsi veya sadece konsolosluk tarafından akredite edilmiş acentalar tarafından alınabilir. Travel Terminal Sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir. Vize evraklarında dikkat edilmesi gereken birçok detay bu başvuruda da karşımıza çıkmaktadır. Başvurularda en önemli detay Ticari Vizelerde Davetiyenin orjinal olmasıdır. Turistik Vizelerde ise Sabıka kaydında arşiv kaydının gözükmesi gerekmektedir. 

  İncele


 • Almanya Vizesi Başvuru İşlemleri

  Almanya Vizesi çok fazla detayı olan bir vize türüdür. Bu sebepten dolayı evraklarınızın ve formunuzun doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Almanya Vizesi için Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Bütün işlemlerinizi Travel Terminal yapmaya yetkilidir.

  İncele


 • Avusturya Vize Başvuruları

  Avusturya Vizesi Randevu ile çalışmaktadır. Avusturya vizesi için Şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz ofisimizden bir arkadaşımız size eşlik edebilmektedir.Bu aşamada size form dolumu, seyahat sigortası ve evrak hazırlama konusunda yardımcı olmaktayız.

  İncele


 • Avustralya Vize Başvuruları

  Avustralya Vizesi oldukçaprosedürlü biz vize türüdür. Form dolumu yaklaşık 10 sayfadır ve İngilizce doldurulmaktadır. Bütün evrakların İngilizce olması gerekmektedir. Aslının İngilizce olmayan evrakların ise Noter yeminli tercüman tarafından çevirilip kaşe imzalı olması gerekmektedir. Bütün başvurular Ankaradan yapılmaktadır ancak Türkiyenin her bölgesinden vize alabilmekteyiz. Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir.

  İncele


 • Bangladeş Vize Başvuruları

  Bangladeş Vizesi yaklaşık 1 haftada sonuçlanan bir vizedir. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Bütün başvurular Ankaradan yapılmaktadır. Travel Terminal sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir. Bangladeş Ticari vizesinde dilekçenizin ve faaliyet belgesinin İngilizce olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Davetiyenin orjinali gerekmemektedir ve otel, uçak rezervasyonu yeterlidir. Bu detaylara dikkat edildikten sonra tüm diğer başvuru belgeleri Travel Terminal tarafından titizlikle hazırlanmaktadır.

  İncele


 • Belçika Vize Başvuruları

  Belçika Vizesi Schengen vize kapsamındadır. Vize yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize için istenilen evraklara dikkat edilmemesi durumunda işlem süreniz uzayabilir veya red alma durumu oluşabilir. Travel Terminal sizin adınıza Başvuru yapmaya yetkilidir. Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Bulgaristan Vize Başvuruları

  Bulgaristan Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan Vizesi için gidiş tarihinden 10 gün önce müracaat etmenizi öneriyoruz. Evraklarınızı hazırlamanız halinde Sizin adınıza Konsolosluğa müracaatta bulunabilmekteyiz. Bu aşamada sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Form dolumu ve Seyahat Sigortası ücreleri vize ücretlemize dahildir.

  İncele


 • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuruları

  Çek Cumhuriyeti Vizesi işlemi yaklaşık 7-15 gün arası sonuçlanmaktadır. Çek cumhuriyeti Konsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır ve bazı zamanlarda Randevu günü 15 sonra olabilir. Bu nedenle Çek vizesi için gidiş tarihinizden 1 ay önce müracaat etmenizi tavsiye ediyoruz.Vize için gerekli evraklarınızı hazırlamanızda folm dolumu ve Seyahat Sağlık Sigortası ve randevu alımı hizmeti vermekteyiz. Çek Cumhuriyeti vizesi Şahsen Konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir. 

  İncele


 • Danimarka Vize Başvuruları

  Danimarka Vizesi yaklaşık 3 iş günü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Fakat bu işlem süresi Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize için; form dolumu, Seyahat sigortası ve dosyanızın hazırlanması aşamasında size hizmet vermekteyiz. Danimarka vizesi için Şahsen Konsolosluğa müracaat etmeniz gerekmektedir. 

  İncele


 • Dubai Vize Başvuruları

  Dubai Vizesi prosedür bakımından son derece kolay bir vize türüdür. Dubai vizesi pasaporta basılmamaktadır. En fazla 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. 1 adet fotoğraf ve pasaportunuzun ön yüzünü tarayıp göndermeniz vize alımı için yeterlidir. Form dolumu Travel Terminal tarafından doldurulmaktadır.

  İncele


 • Etiyopya Vize Başvuruları

  Etiyopya Vizesi yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Etiyopya Vizesi Ankaradaki Büyükelçilikten alınmaktadır. Bu aşamada sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza Konsolosluğa başvuru yapmaya yetkilidir. 

  İncele


 • Finlandiya Vize Başvuruları

  Finlandiya Vizesi en uzun sürede çıkan bir vize türüdür. Bu süreç Konsolosluğun yoğunluğuna göre 20-60 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu nedenle gidiş tarihinizden en az 45 gün önce müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza müracaat yapmaya yetkilidir.

  İncele


 • Gana Vize Başvuruları

  Gana Vizesi 3 iş günü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Gana vizesi için evraklarınızı bize ulaştırmanız yeterlidir. Başvuru esnasında sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Gana Vize İşlemleri için Sarı Humma aşı kartını sunmanız zorunludur. Gidiş tarihinizden 10 gün önce yapılması gerekmektedir.Sarı humma aşısı il sağlık müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. 

  İncele


 • Hindistan Vize Başvuruları

  Hindistan Vizesi Konsolosluğun parmak izi alması sebebi ile şahsen müracaat etmeniz gereken bir vize türüdür.Bu aşamada Online formunuzu doldurup, Randevunuzu almaktayız. Randevu gününde form ve istenilen evraklarla Konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Marmara Bölgesi İstanbul' dan Diğer illerde ikameti olanlar ise Ankara Konsolosluğundan müracaat edebilmektedir.

  İncele


 • Hollanda Vize Başvuruları

  Hollanda Vize işlemleriniz için Son 3 yılda Schengen Vizeniz varsa Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Vize sayfamızda belirtilen fiyatlar Seyahat Sağlık Sigortası, form dolumu, Konsolosluk ücreti ve tüm masraflarınızı kapsamaktadır.

  İncele


 • İrlanda Vize Başvuruları

  İrlanda Vizesi yaklaşık 10 iş günü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.Son 3 yıl içerisinde Schengen vizesi olan müşterilerimizin Konsolosluğa gelmesi gerekmemektedir.Bütün evrakların Yeminli tercüman tarafından çevirilmiş olması gerekmektedir. Online form dolumu ve seyahat sigortanız Travel terminal tarafından düzenlenmektedir. İstanbul Konsolosluğu sadece Marmara bölgesine vize vermeye yetkilidir. Diğer illerde ikamet edenler ise Ankaradan müracaat etmelidir.

  İncele


 • İsveç Vize Başvuruları

  İsveç Vizesi için Şahsen müracaat zorunludur. Travel Termina İngilizce form dolumu ve Seyahat sigortanızı doldurma aşamalarında size destek vermektedir. Randevu almadan başvuru yapılmaktadır ve Vizenin sonuçlanması yaklaşık 1 haftayı bulmaktadır.

  İncele


 • İspanya Vize Başvuruları

  İspanya Vizesi yaklaşık 8 iş gününde sonuçlanmaktadır. İspanya Konsolosluğu randevulu sistemle çalışmaktadır ve aradığımızın ertesi günü randevu almaktayız. İspanya vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Bizim götürebilmemiz için Kimlik fotokopinizin altına el yazınız ile yetkilendirme yazısı yazmanız ve istenilen evraklarınızı bize ulaştırmanız yeterlidir.

  İncele


 • İsviçre Vize Başvuruları

  İsviçre Vizesi için gerekli evraklarınızı hazırlamanız, folm dolumu ve seyahat sigortası hizmeti vermekteyiz. İsviçre Konsolosluğu Randevulu sistemle müracaat kabul etmektedir. Travel Terminal sizin adınıza randevunuzu almaktadır. İsviçre Vize işlemleri için daha öncesinde İsviçre Vizeniz yok ise şahsen müracaata gelinmesi gerekmektedir fakat yetkilendirme yazısı yazmanız halinde pasaportunuzu biz teslim alıp adresinize göndermekteyiz. 12 yaş altı cocukların şahsen gelmeleri gerekmemektedir.

  İncele


 • İtalya Vize Başvuruları

  İtalya Vize işlemleri için Son 3 yıl içerisinde Schengen Vizeniz var ise Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Yok ise; Konsolosluğa şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz ofisimizden bir arkadaşımız size başvuru esnasında destek verebilir. Yaklaşık 7 iş günü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Gidiş tarihinizden en az 15 gün önce müracaat etmenizi öneriyoruz.

  İncele


 • Kanada Vize Başvuruları

  Kanada Vizesi yaklaşık 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Kanada Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza başvuru yapmaya yetkilidir. İngilizce online form dolumu acentamız tarafından yapılmaktadır. 

  İncele


 • İzlanda Vize Başvuruları

  İzlanda Vizesi yaklaşık 3-7 iş gününde sonuçlanmaktadır. İzlanda Vize işlemleri için şahsen Konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Dilerseniz bu aşamada ofisimizden bir arkadaşımız size eşlik etmektedir. Vize için gerekli evrakları hazırlamanız, düzenlediğimiz Seyahat Sigortası ve bizim tarafımızdan doldurulan form ile birlikte müracaat edilmelidir.

  İncele


 • Küba Vize Başvuruları

  Küba Vizesi 1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Küba vizesi için pasaportunuzun renkli fotokopisi, Otel - Uçak Rezervasyonunuzu bize ulaştırmanız yeterlidir.Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Küba Vizesi pasaporta basılmamaktadır.

  İncele


 • Lüksemburg Vize Başvuruları

  Lüxemburg Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Vize yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Marmara Bölgesi dışında ikametler için Ankaradan müracaat etmelidirler. Ankaradaki Konsolosluğu randevulu çalışmaktadır ve Ankara Konsolosluna Şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Randevu alımı Travel Terminal tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada form dolumu ve seyahat sigortası verdiğimiz hizmetler arasındadır.

  İncele


 • Mısır Vize Başvuruları

  Mısır Vizesi 7-20 gün arasında sonuçlanmaktadır. Mısır Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Yetkilendirme yazısı ve evraklarınızı ulaştırmanız halinde formunuzu doldurup, sizin adınıza Konsolosluğa müracaat etmekteyiz. 

  İncele


 • Nijerya Vize Başvuruları

  Nijerya Vize İşlemleri Ankaradan yürütülmektedir. Bu nedenle 7 iş günü gibi bir süreçte sonuçlanmaktadır.Konsolosluk sadece Salı ve Perşembe günleri çalışmaktadır.Daha önce Nijerya vizesi olan müşterilerimiz çok girişli vize müracaatında bulunabilirler. Daha önce Nijerya vizesi olmayanlar çoklu vize alamamaktadır. Evraklarınızı bize ulaştırmanız halinde vizenizi alabilmekteyiz. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Özbekistan Vize Başvuruları

  Özbekistan Vizesi yaklaşık 3 haftada sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaportuyla müracaat edecek müşterilerimiz için bu süreç 1 haftadır. Özbekistanda Otelde kalacak iseniz vize müracaatını yapmadan önce otele bütün ödemeyi yapmanız gerekmektedir ve Otel çıkışında otel size form verecek bu formu doldurup Ülke çıkışında göstermeniz gerekmektedir. veya Özbekistandan Davetiye istemeniz gerekmektedir. Davetiyenin çıkması 90 günü bulmaktadır.Özbekistan vizesi için Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Pakistan Vize Başvuruları

  Pakistan Vizesi yaklaşık 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. İstenilen evrakları hazırlamanız halinde Konsolosluğa müracaat etmekteyiz. Bu aşamasında sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Daha önce Pakistan vizesi olmayanlara Konsolosluk çok girişli vize vermemektedir.

  İncele


 • Polonya Vize Başvuruları

  Polonya Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuşlanmaktadır. İlk başvurusu olan herkesin Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. İlk başvurusu olmayanların ise 1. dereceden aile fertlerinden biri (anne-baba-kardeş) sizin adınıza müracaat edebilir. Ticari gidişlerde ise aynı işyerinde çalışan bir kişi müracaatta bulunabilmektedir. İstanbul Polonya Konsolosluğu sadece Marmara Bölgesi için vize vermektedir. Diğer illerde ikamet edenlerin vize işlemlerini Ankaradan yürütmekteyiz.

  İncele


 • Rusya Vize Başvuruları

  Rusyada T.C. vatandaşları 180 gün içinde 90 gün vizesi kalabilirler. Fakat bu süre her gidiş için 30 gün kalışlı olarak gerçekleşmelidir. Rusyaya girişte satın alınmış otel ve gidiş dönüşlü uçak biletinizi görmek isteyebilirler. Otel-uçak için travel terminalden uygun fiyatlar alabilirsiniz.Rusya Ticari davetiyeniz, Travel Terminal tarafından sizin adınıza Rusya yetkili makamlarından çıkarılmakta ve orjinali Türkiye'ye getirilmektedir. Rusya vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

  İncele


 • Romanya Vize Başvuruları

  Romanya Vizesi yaklaşık 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için şahsen müracaata gelmeniz gerekmektedir. Marmara bölgesi dışındaki kişiler için Ankaradan müracaat etmekteyiz. Romanya Konsolosluğu pazartesi - perşembe arası çalışmaktadır. Pasaportları ise cuma günü dağıtmaktadır.Seyahat Sigortanız, form dolumunuz Travel Terminal tarafından düzenlenmektedir.

  İncele


 • Tayvan Vize Başvuruları

  Tayvan Vizesi yaklaşık 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. İşlemler Ankara Konsolosluğundan yürütülmektedir. Evraklarınızı bize ulaştırmanız yeterlidir. Online form dolumu tarafımızdan doldurulacaktır. Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Daha önce Tayvan vizesi olmayanlar için Konsolosluk çok girişli Vize vermemektedir.

  İncele


 • Tayland Vize Başvuruları

  Tayland Vizesi 1 veya 2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Tayland Vizesi için pasaportunuzu ve 1 resminizi bize ulaştırmanız yeterlidir. Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur fakat pasaportu alma işlemi sizin tarafınızdan yapılmaktadır. Tayland Konsolosluğu şuanda 3 aylık vize vermektedir. Fakat bu vizenin kullanım şekli 2 ay kaldıktan sonra Ülkeden çıkıp tekrar giriş yaparak 1 ay kalacak şekildedir. T.C vatandaşları 1 aylık vizeden muaftır.

  İncele


 • Ukrayna Vize Başvuruları

  T.C vatandaşları 60 güne kadar vizesiz Ukraynaya gidebilirler. Ülkeye girişte sizden gidiş dönüş uçak bileti ve otel satın alımınızı görmek isteyebilirler. Travel Terminal bu konuda size en uygun fiyatlarla hizmet vermektedlr. 60 günden daha fazla Ukraynada kalmak istiyor iseniz evraklarınızı bize ulaştırmanız yeterlidir. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Vietnam Vize Başvuruları

  Vietnam Vize yaklaşık 2-3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemlerini Ankaradan yürütmekteyiz. Sizin vize işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Evraklarınızı ulaştırmanız halinde formunuz Travel Terminal tarafından doldurulup başvuunuz yapılmaktadır

  İncele


 • Macaristan Vize Başvuruları

  Macaristan vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Ancak Konsolos öngördüğü taktirde sonradan görüşmeye çağırabilir.  Evrakları hazırlayıp göndermeniz halinde form ve Seyahat Sigortası Travel Terminal tarafından düzenlenerek başvurunuz yapılmaktadır.

  İncele


 • Benin Vizesi Başvuru İşlemleri

  Benin Vizesi yaklaşık 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Benin vizesi için istenilen evrakları hazırlayıp bize ulaştırmanız halinde Formunuzu doldurup sizina adınıza müracaat yapmaktayız. Benin Vizesi için gidiş tarihinden 10 gün önce Sarı Humma aşısı yaptırılması zorunludur. Sarı Humma aşısı İl sağlık müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

  İncele


 • Norveç Vizesi Başvuruları

  Norveç Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Ancak Konsolos öngördüğü taktirde sonradan görüşmeye çağırabilir.  Evrakları hazırlayıp göndermeniz halinde form ve Seyahat Sigortası Travel Terminal tarafından düzenlenerek başvurunuz yapılmaktadır.

  İncele


 • Slovenya Vize Başvuruları

  Slovenya vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Ancak Konsolos öngördüğü taktirde sonradan görüşmeye çağırabilir.  Evrakları hazırlayıp göndermeniz halinde form ve Seyahat Sigortası Travel Terminal tarafından düzenlenerek başvurunuz yapılmaktadır.

  İncele


 • Portekiz Vize Başvuruları

  Portekiz vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Ancak Konsolos öngördüğü taktirde sonradan görüşmeye çağırabilir.  Evrakları hazırlayıp göndermeniz halinde form ve Seyahat Sigortası Travel Terminal tarafından düzenlenerek başvurunuz yapılmaktadır.

  İncele


 • Estonya Vize Başvuruları

  Estonya Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Ancak Konsolos öngördüğü taktirde sonradan görüşmeye çağırabilir.  Evrakları hazırlayıp göndermeniz halinde form ve Seyahat Sigortası Travel Terminal tarafından düzenlenerek başvurunuz yapılmaktadır.

  İncele


 • Fildişi Sahilleri Vize Başvuruları

  Fildişi Sahilleri Vizesi en geç 7 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Fildişi Sahilleri vizesi için istenilen evrakları hazırlayıp bize ulaştırmanız halinde Formunuzu doldurup sizina adınıza müracaat yapmaktayız. Fildişi Sahilleri Vizesi için gidiş tarihinden 10 gün önce Sarı Humma aşısı yaptırılması zorunludur. Sarı Humma aşısı İl sağlık müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

  İncele


 • Gabon Vize Başvuruları

  Gabon Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Gabon vizesi için istenilen evrakları hazırlayıp bize ulaştırmanız halinde Formunuzu doldurup sizina adınıza müracaat yapmaktayız. Gabon Vizesi için gidiş tarihinden 10 gün önce Sarı Humma aşısı yaptırılması zorunludur. Sarı Humma aşısı İl sağlık müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

  İncele


 • Kamerum Vize Başvuruları

  Kamerun vizesi en geç 7 gün içinde sonuçlanmaktadır. Vize için evrakları hazırlayıp tarafımıza göndermeniz halinde formunuzu doldurup müracaatınızı yapacağız. Bu aşamada sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Kameruna gidiş tarihinden 10 gün önce Sarı Humma aşısı olmanız gerekmektedir. Sarı Humma aşısı İl Sağlık Müdürlüklerinde yapılmaktadır

  İncele


 • Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vize Başvuruları

  Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi en geç 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Ülkeye giriş yapmadan 10 gün önce Sarı Humma Aşısı olmanız gerekmektedir. Sarı Humma Aşısı İl Sağlık Müdürlüklerinden yapılmaktadır.

  İncele


 • Nepal Vize Başvuruları

  Nepal Vizesi en geç 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. 1 adet resim ve pasaportunuzu bize ulaştırmanız halinde vizenizi alabilmekteyiz. Bu aşamada sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Amerika Vizesi Başvuru İşlemleri

  Amerika Vize işlemleri için Konsolosluğun parmak izi alması sebebi ile şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada hazırlanması gereken evraklar hakkında bilgi verip, DS160 online formunuzu doldurup, dilerseniz randevunuzu almaktayız. Vize işlemleri için ofisimize gelmenize gerek yoktur. Randevu günü ve saatinde dosyanızla beraber konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir.

  İncele


 • Almanya Vize İşlemleri

  Almanya Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Almanya Vizesi için gerekli evrakların eksiksiz olması gerekmektedir. Travel Terminal bu konuda size profesyonel hizmet sunmaktadır. Ayrıca form dolumu ve Seyahat Sigortası düzenlemesi bizim tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Almanya Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Evrakları ulaştırmanız halinde işlemleriniz başlatılır.

  İncele


 • Fransa Vizesi Başvuru İşlemleri

  Fransa Vize işlemleri için Konsolosluğun parmak izi alması sebebi ile şahsen Konsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Daha önce Fransa Konsolosluğunda parmak verseniz dahi tekrar gelmeniz gerekmektedir. 12 yaş altı çocukların gelmesi gerekmemektedir. Fransa Vizesi yaklaşık 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Gerekli evrak listesi bilgisi verme, Form dolumu ve Seyahat Sigortası hizmeti vermekteyiz.

  İncele


 • Cezayir Vizesi Başvuru İşlemleri

  Cezayir Vizesi en geç 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Cezayirde en fazla 90 gün kalışlı vize verilmektedir. Cezayir Vizesi Başvurusunda en önemli detay Otel Rezervasyonunun Rezervasyon yapılan Otelden Onaylanmış olması gerekmektedir. Onayı olmayan oteller kabul edilmemekte dosya iade edilmektedir. Cezayir Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Travel Terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir.

  İncele


 • Suudi Arabistan Vizesi Başvuru İşlemleri

  Suudi Arabistan Ticari Vizesi yaklaşık 4 iş günü sürmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus yazılan dilekçedir. İkameti İstanbulda olanlar dilekçeyi İstanbul Ticaret Odasından onaylatmalıdır. İkameti İstanbul dışında olanlar ise; bulunduğu ildeki Ticaret odasından onaylatıp ardından bulunduğu ildeki valilikten onaylatmaları gerekmektedir ve son aşama olarak İstanbul Valiliğinden onaylatılmalıdır. İstanbul Valilik onay işlemini sizin adınızda yapabilmekteyiz.Suudi Arabistan Vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Travel Terminal sizin adınıza müracaat etmeye yetkilidir. Konsolosluk Kurban Bayramına kadar 15 günlük Vize vermektedir.

  İncele


 • Yunanistan Vizesi Başvuru İşlemleri

  Yunanistan Vizesi yaklaşık 4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Müracaat sırasında vizenizin sonuçlanacağı net tarih belirlenmektedir. Yunanistan vizesi online form sistemine geçmiştir ve Travel Terminal form dolumunu gerçekleştirmektedir. Seyahat Sigortanızı düzenleyip, gerekli evraklar bilgisi vermekteyiz. Son 5 yıl içerisinde Schengen Vizeniz var ise Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Çin Vize Başvuru İşlemleri

  Çin Vize işlemleri yaklaşık 7-10 gün arası sürmektedir. Ticari vizede dikkat edilmesi gereken en önemli unsuz davetiye orjinal olmalıdır. Davetiyeniz mevcut değil ise firmamız tarafından ücret karşılığı elde edebilirsiniz. Ticari Vize için sadece Marmara Bölgesinde ikamet edenler İstanbul Konsolosluğuna müracaat edebilmektedir. Diğer illerde ikamet edenler için Ankaradan müracaat etmekteyiz. Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

  İncele


 • Avusturya Vize Başvuru İşlemleri

  Avusturya Vizesi için müracaatlar randevu sistemi ile çalışılması sebebi ile 4 hafta önceden yapılmalıdır. Avusturya Vize işlemleri için şahsen Konsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Biz bu aşamada Gidecek kişinin durumuna göre istenilen evrak bilgisi sunma, Form dolumu, randevu alım, Konsolosluk harç ödemeleri ve Seyahat Sigortası hizmeti vermekteyiz. 

  İncele


 • Avustralya Vize Başvuru İşlemleri

  Avustralya Vizesi yaklaşık 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk Cuma, Cumartesi, Pazar çalışmamaktadır. Avustralya vize işlemleri sadece Ankaradaki Elçilikten yapılmaktadır. Travel Terminal sizin adınıza başvuruyu yapmaya yetkilidir. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Avustralya Vizesinde sunduğunuz bütün evrakların İngilizce olması zorunludur. İngilizce olmayan evraklar yeminli tercümanlar tarafından tercüme ettirildikten sonra Noterden tastik ettirilmelidir.

  İncele


 • Bangladeş Vize Başvuru İşlemleri

  Bangladeş Vizesi yaklaşık 1 haftada sonuçlanmaktadır. Bütün başvuruları Ankara Konsolosluğundan gerçekleştirmekteyiz. Bangladeş Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Bütün evrakları bize ulaştırmanız halinde işlemlerinize başlanılır.

  İncele


 • Belçika Vize Başvuru İşlemleri

  Belçika Vize işlemleri yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. İstanbul Konsolosluğu sadece Marmara Bölgesine vize vermeye yetkilidir. Diğer İllerde ikamet edenler için Ankara Konsolosluğundan işlem yaptırmaktayız. Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. 

  İncele


 • Bulgaristan Vize Başvuru İşlemleri

  Bulgaristan Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Gerekli olan evrakları ulaştırmanız halinde Form dolumu ve Seyahat Sigortası Travel Terminal tarafından düzenlenip Konsolosluğa başvurunuz yapılmaktadır. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru İşlemleri

  Çek Cumhuriyeti yaklaşık 7 -15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır. Bazı durumlarda randevu gününü 15 gün sonraya verebiliyorlar. Başvuru yaptığınızda bu süreci göz önünde bulundurmanızı ve gidiş tarihinden 1 ay önce başvuru yapmanızı öneriyoruz. Çek Cumhuriyeti vizesi için Konsolosluğa şahsen gelmeniz gerekmektedir. 

  İncele


 • Danimarka Vize Başvuru İşlemleri

  Danimarka Vizesi yaklaşık 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Danimarka vizesi için şahsen Konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir. Bu aşamada Seyahat Sigortanızı düzenleme, İngilizce olarak Başvuru Form dolumu hizmeti vermekteyiz.

  İncele


 • Dubai Vize Başvuru İşlemleri

  Dubai Vizesi yaklaşık 48 saat içinde sonuçlanmaktadır. Dubai Vizesi için Ofisimize ve Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. 1 adet renkli fotoğrafınızı ve resminizi tarayıp göndermeniz yeterlidir. Dubai Vizesi pasaporta basılmayan bir vize türüdür. Vize elektronik posta ile Konsolosluktan gönderilmektedir. Vizeniz çıktığında mail yolu ile size ulaştırılacaktır. 

  İncele


 • Etiyopya Vize Başvuru İşlemleri

  Etiyopya Vizesi yaklaşık 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Etiyopya Vizesi yalnızca Ankara Büyükelçiliğinden alınabilmektedir. Konsolosluğa sizin gelmeniz gerekmemektedir. Evraklarınızı bize ulaştırmanız halinde işlemlerinize başlanılacaktır.

  İncele


 • Finlandiya Vize Başvuru İşlemleri

  Finlandiya Vizesi 20-60 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Finlandiya Konsolosluğu Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri çalışmaktadır. Daha önce Schengen vizesi olan kişilerin başvuru esnasında Konsolosluğa gelmesi gerekmemektedir. Schengen vizeniz yok ise Konsolosluğa şahsen gelmeniz gerekmektedir.

  İncele


 • Gana Vize Başvuru İşlemleri

  Gana Vizesi yaklaşık 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Marmara Bölgesinde ikameti olanlar için İstanbul Konsolosluğundan diğer illerden İkameti olanlar için Ankaradan müracaat etmekteyiz. Vize işlemlerinde sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir ancak Konsolos gerek gördüğü taktirde sonrasında sizi görüşmeye çağırmaktadır. Gidiş tarihinden 10 gün öncesinde Sarı Humma aşısı olmak zorunludur. Sarı Humma aşısı İl Sağlık Müdürlüklerinde yaptırılır.

  İncele


 • Hindistan Vize Başvuru İşlemleri

  Hindistan Vizesi yaklaşık 7-15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Hindistan Konsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır. Biz bu aşamada online formunu doldup ve randevunu alıyoruz. Randevu gününde evraklarınız ve size gönderdiğimiz form ile birlikte Konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Sadece Marmara Bölgesi İstanbul Konsolosluğundan işlem yaptırabilir. Diğer illerde ikameti olanlar ise Ankaradan müracaat etmelidirler. Ankara müracaatlarının randevusunu Ankara Konsolosluğundan almaktayız.

  İncele


 • Hollanda Vize Başvuru İşlemleri

  Hollanda Vizesi yaklaşık 1 haftada sonuçlanmaktadır. Türkiyenin her yerinde ikamet edenler İstanbul Konsolosluğundan Vize alabilmektedir. Son 3 yıl içinde Schengen Vizeniz var ise sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Hollanda Konsolosluğu randevulu çalışmaktadır. Travel terminal olarak 1 gün sonrasına randevu alabilmekteyiz.

  İncele


 • İrlanda Vize Başvuru İşlemleri

  İrlanda vizesi yaklaşık 10 iş günün içinde sonuçlanmaktadır. Son 3 yıl içerisinde Schengen vizeniz var ise Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. İstanbul İrlanda Konsolosluğu sadece MArmara Bölgesi ikametli kişilere vize verebilmektedir. Diğer illerde ikamet edenler için ise Ankara Konsolosluğundan başvuru yapmaktayız. Travel Terminal online formunuzu doldurup, Seyahat Sigortanızı düzenlemektedir.

  İncele


 • İsveç Vize Başvuru İşlemleri

  İsveç Vizesi için şahsen Konsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Bu aşamada İngilizce formunuzu doldurup,Randevunuzu alıp, Seyahat Sigortanızı düzenlemekteyiz.Vizenin sonuçlanması yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu süreç değişiklik gösterebilir.

  İncele


 • İspanya Vize Başvuru İşlemleri

  İspanya Vizesi yaklaşık 8 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. İspanya Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. İspanya Konsolosluğu randevulu çalışmaktadır. Travel terminal 1 gün sonraya randevu alabilmektedir. Marmara Bölgesi dışında ikamet edenler ise Ankara İspanya Konsolosluğuna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu aşamada randevunu alıp dosyanızı hazır hale getirmekteyiz.

  İncele


 • İsviçre Vize Başvuru İşlemleri

  İsviçre Vize işlemleri için şahsen Konsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Daha önce İsviçre Vizeniz var ise konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. 12 yaş altı çocuklar ve yaşlılar; Konsolosluğa gelmeleri gerekmemektedir. Başvuruyu siz yapsanız dahi dilerseniz pasaportunuzu biz alabilmekteyiz. Travel terminal radevunuzu alıp, formunuzu doldurup, Seyahat Sigortanızı düzenlemektedir.

  İncele


 • İtalya Vize Başvuru İşlemleri

  İtalya Vizesi yaklaşık 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Son 3 yıl içersinde Schengen vizeniz yok ise Konsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Fakat bu durumda dilerseniz Ofisimizden bir arkadaşımız size Konsolosluk işlemlerinde eşlik etmektedir. Gidiş tarihinizden en erken 15 gün öncesinden müracaat etmenizi öneriyoruz.

  İncele


 • Kanada Vize Başvuru İşlemleri

  Kanada Vizesi yaklaşık 7-10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İngilizce doldurulması gereken Online form dolumu ve Seyahat sigortanızı düzenlemekteyiz. Kanada Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • İzlanda Vize Başvuru İşlemleri

  İzlanda Vizesi yaklaşık 3-7 iş gününde sonuçlanmaktadır. İzlanda Vize işlemleri için Şahsen Konsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Bu aşamada ingilizce düzenlenmesi gereken formunuzu doldurma işleminizi yapmakta ve Seyahat Sigortanızı düzenleyip dosyanızı hazır hale getirmekteyiz. 

  İncele


 • Küba Vize Başvuru İşlemleri

  Küba Vizesi kart olarak hazırlanmakta olup pasaporta vize basılmamaktadır. Bu vize 6 ayda 30 gün kalışlı şeklindedir. Bazı durumlarda ordada vizenizin 30 gün uzatılması mümkün olabilmektedir.  Bu Vize türü tek girişlidir. Çok girişli vize isteyenler her giriş için ayrı ayrı kart almaları gerekmektedir. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. 

  İncele


 • Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri

  Luxemburg Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Luxemburg Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Ankara Büyükelçiliğine bağlı illerde ikamet edenler için Randevu alımı ve dosyasını hazırlama aşamalarında hizmet vermekteyiz. Randevu günü ve saatinde Ankara Lüksemburg Büyükelçiliğine şahsen gitmeniz gerekmektedir.

  İncele


 • Mısır Vize Başvuru İşlemleri

  Mısır Vizesi 7-20 gün arasında sonuçlanmaktadır.Mısır Vize işlemleri için Sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir. Evraklarınızı ulaştırmanız halinde Başvuru formunuzu doldurup, sizin adınıza Konsolosluğa müracaat etmekteyiz.

  İncele


 • Nijerya Vize Başvuru İşlemleri

  Nijerya Vizesi yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Nijerya Vizesi yalnızca Ankara Konsolosluğundan verilmektedir. Konsolosluk sadece Salı ve Perşembe günü çalışmaktadır. Evraklarınızı ulaştırmanız halinde işlemlerinize başlanılacaktır. Vize işlemleri için sizin Konsolosluğa gelmeniz gerekmemektedir.

  İncele


 • Konya Şeb-i Arus Törenleri 2014, 741. Vuslat törenleri

  741. Vuslat törenleri Konya 'da büyük coşkuyla başladı. Halk arasında Şeb-i Arus törenleri olarak bilinen Hz. Mevlana yı anma etkinlikleri bu yılda 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenleniyor. Yurt içi ve Yurt dışından birçok ziyaretçinin akınına uğrayan konya, özellikle düzenlenen Şeb-i Arus turları ile ziyaret ediliyor.

  İncele


 • Konya bahar gezi turları

  Mevlana hazretlerinin ziyaret edildiği, sema törenleri ile bu ziyaretin taçlandırıldığı özel bir turdur Konya turu. Aynı zamanda Selçuklu devletine başkentlik yapmış bu önemli şehrimiz gezilesi, görülesi yerler arasındadır. ilk bahar ve sonbahar dönemi için planlanan  Konya Hz. Mevlana Sille turlarını kaçırmayınız.

  İncele


 • Ramazan Bayramında En Uygun Balkanlar turu

  Ramazan Bayramında En Uygun Balkanlar turu ne diye arıyorsanız işte cevap ; Bulgaristan Makedonya Yunanistan Turu 2015 erken rezervasyon fırsatı ile sizleri bekliyor. Keyifli bir gezi ile 4 gece 4 gün süren bu seyahat 3 ülke 8 şehir görmeyi hedefliyor.

  İncele


 • Isparta'da Gül zamanı başladı

  Isparta Gül hasatı Her yıl olduğu gibi bu yıl da mayıs itibariyle başladı.1 yıl boyunca Gül bahçelerine gözü gibi bakan emekleri'nin karşiligı olarak bol ürün bekleyen Gül üreticilerinin ilk hasatlarını almaya başladılar.Gül hasadının başlamasıyla Gül Turlarına başlayan Travel Terminal  bu yıl da Isparta'daki Gül üreticilerine  desteklerine devam edecegini açıkladı.

  İncele


 • Kütahya ve Eskişehir de Bahar Turu

  Kütahya ve Eskişehir Turlarıyla batıanadolu'nun iki güzel şehrini keşf edebilirsiniz  bahar mevsiminde  birçok güzel görsellik bulabileceginiz tarihiyle,kültürüyle size kendisine hayran bırakacak iki güzide şehrimiz sizinlerin ziyaretini bekliyor 

  İncele


 • sapanca maşukiye kartepe bölgesinde keyifli zaman geçirmek

  Maşukiye, özellikle hafta sonları Ailece ve Arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebileceğiniz, Huzurlu ve Doğay'la içice bir yer. Sapanca Gölün'ün hemen yanı başinda bulunan Maşukiye Kocaeli ili Kartepe ilçesine bağlı bir köydür.

  İncele


 • Bagbozumu şarköy turları

  Türkiye'de en çok şarap'lık üzüm üreten ve şarap fabrikasına ev sahipligi yapan Tekirdağ Şarköy ilcesidir. Özellikle Agustos  ortalarında başlayıp Ekim ortalarında son buluyor,sizlerde bu üzüm baglarını görmek isterseniz,Turlarımıza katılmanızı tavsiye ederiz.

  Şarköy ilçe sınırlarına girmeye başladığınızda köy kadınlarının telaşlı koşuşturmaları,toplanan üzüm yüklü motorlar hayranlık uyandıracak eşssiz manzaraya sahip Şarköy'lülerin deyimiyle ''ilçemiz şarabın başkenti'' olarak ilan edilmiştir.
   Bağbozumu turları  için bu bölgeyi ziyaret etmek isteyenlere TravelTerminal'in en ekonomik turlarını kaçirmamanizi tavsiye ederiz..

  İncele


 • Mevlena Konya Turu sizi bekliyor

  Konya denilince ilk akla gelen Dünyanın Mevlana şehri olarak tanıdığı tarihinin derinliklerinden gelen, Kültür zenginlikleri ve kendisine has doğal güzellikleri ile güzide bir şehrimiz olan Konya,aynı zamanda Ülkemizin İnanç yönünden'de  önde gelen şehirlerinden'dir.
  Konya yapıları ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de meşhur bir şehrimiz gerek cami ve türbeleri,müzeleri,mağaraları ve yeşil alanları ilede Konya'nın büyüsüne sizlerde kapılacaksınız.

  İncele


 • Ankara Beypazarı'nın muhteşem mimarisi

  Beypazarı Adeta muhteşem bir mimariye sahip olup,geleneksel Türk Mimarisinin birbirinden güzel örnekleriyle Beypazarı, tarihi kasabayı andırıyor,Ankara Beypazarı ilçesi  birçok medeniyete ev sahipligi yapmiştir.
  Beypazarının  görüntüsü adeta bir tabloyu andırıyor ve bu durum orda yaşayanlarında ne kadar birbirine samimi olduklarının  yansıması olarak gözlerden kaçmiyor ;sizlerde bu Güzellikleri görmek isterseniz turlarımızı kaçirmamanizi tavsiye ederiz.

  İncele


 • Edirne Selimiye Camii 'ne kısa bir yolculuk

  Edirne tarihi eserler bakımından Türkiye'de birinci sırada yeralmaktadir.

  medeniyetlerin ayakizlerini bıraktığı kent adeta bir açıkhava müzesi gibidir.
  bu şehir aynı zamanda osmanlı'nın ikinci başkenti olmayı başarmış,Anadolu medeniyetlerinin Avrupa'ya açılan kapısı olmuştur.
  Ayrıca Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii’ni gezerken bu ihtişamlı camiye hayran kalacaksınız.Buna ek olarak kent merkezini süsleyen köprüler de göz alıcı mimarisiyle büyüleyicidir. Kıyıköy ve İğneada sahillerinde yürürken doğanın canlılığına hayran olacaksınız.

  İncele


 • Kapadokya ve Peribacaları sizlerlerin ziyaretleriyle Renklensin

  Kapadokya herzaman yoğun bir ilgi göruyor,her gidişinizde sanki ilk kez gidiyormuşssunuz gibi degişik manzarayla karşilaşiyorsunuz.Peri bacaları bazen karlar altında bembeyaza bürünmüş,bazende renkgarenk çiceklerle adeta hayranlık uyandıracak bir manzaraya ev sahipligi yapıyor.
  peri bacaları renkgarenk'tir özelikle bu renklerin ve Balonların görselligiyle gün batımını izlemek anlatılamaz.
  Kapadokya Degişik ilginç yapıları ve peribacalarını keşfetmek isteyenler için farklı bir cennettir.

  İncele


 • Tüm Güzellikleriyle Adıyaman'a yolculuk

  Atatürk Barajı'nın yer aldığı şehirlerimizdendir
  ayrıca  Adıyaman Kalesi ve Nemrut daği şehrin en önemli iki sembollerinden'dir
  Adıyaman'da  çok fazla türbe vardır,bunun yanı sıra İçmeleriylede meşhur bir ilimizdir.Çelikhan İçmesi,Besni içmesi,kotur içmesi
  camii ve kiliseleriylede oldukça adından söz ettiren illerimiz arasındadır Türkiye'nin  en hızlı büyüyen ve gelişen illerindendir Adıyaman .

  İncele


 • Trakya'da bağbozumu keyfi bir başka

  Trakya heryıl olduğu gibi bu yılda açık ara farkla önde  gibi görünüyor,sonbahar'ın hızla yaklaşdiği bu mevsim şarap üreticilerinin en heyacanlı aylarındandır,bu aylarda hasat ve şarap üretim sürecine giriliyor.
  Ama malesefki Türkiye genelinde büyük şenlikler,turlar yaygın değil.bununda başlı nedenleri malesefki konaklama imkanlarının cok sınırlı olması,malesefki Türkiye'de çoğu insan bu güzelliklerden mahrum kalıyor,ondan sebeptir ki turlar günü birlik yapılmaktadır.

  İncele


 • Konya Mevlana şehri'ne yolculuk

  Konya pek çok uygarlığı topraklarında barındırmış evliyalar Şehri'dir,Konya seb-i Arus döneminde daha görkemli günlere ev sahipliği yapıyor.
  mevlena Celaleddin Ruminin sevgilisi;rabba kavuştuğu Düğün Gecesi olarak adlandırılıan Şeb-i Arus heryıl büyük bir çoşku gelenek ve Törenlerle kutlanmaktadır.

  İncele


 • kars ilimize keyifli yolculuk

  kars doğu ekspres karla  kaplı beyaz örtünün altında  cennet bir şehir,gerek tarihi taş evler,telesiyej,ve sert geçen ilkim koşulları ne olursa olsun sizi kars'dan koparamıyor,karlala kaplı uçsuz bucaksız dağlar ve sarı çam ağaçları,
  manzara harika ötesi eşsiz zirveye çıkarken büyülenmemek elde değil,

  İncele


 • Batı Karadeniz'e keyifli yolculuk

  Batı Karadeniz Türkiye'nin en güzel kıyılarına sahiptir,yeşil ve Mavi'nin birlikte bütünleştiği harika görkemli görünüşe sahiptir.
  Safranbolu'nun merkezinde sizi tarihi ahşap konakların bulunduğu eşsiz güzellikteki mimari yapılar karşılayacak.
  Gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın.Yaşadıgınızı ve bir yerlerin hala doğal kalabileceğini düşünün ve kendinizi doğanın kucagina bırakın.

  İncele


 • Eskişehir'e Yolculuk

   Eskişehir öğrencileriyle ün salmış bir kent.Aynı zamanda çok ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır.
  Porsuk çay'ında turistlik Gondollar,kendine özgü güzel parkları,tarihi odun pazarları, ve tarihi evleriyle Eskişehir birbaşka

  İncele


 • Ağva Gezisi

  Ağva, Yeşilçay ve Göksu Dereleri'nin Karadeniz'e döküldükleri yerde oluşan küçük bir delta üzerine kurulu ;
  İstanbul'la oldukça yakın mesafede olan Ağva, Yemyeşil bir nehir, masmavi bir deniz, çimenler, ağaçlar, cibindirikli yataklar; Birçok dizinin çekildiği bu mekanlarıyla ön planda,keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz,imkanlar cogunlukta;
  Nehirde deniz bisikletiyle veya sandallarla gezinti yapabilir, denize girebilir, keyifli cafesinde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.

  İncele


 • Mardin'e Yolculuk başlasin

  Mardin Genellikle kültürel yapısıyla ön planda,kartpostalları andıran büyüleyici bir manzaraya sahip,ayrıca mardin dar sokaklarıyla oldukça adından söz ettirmiştir.Bu kentin en büyük özelliklerinden biride  yıllarca birçok farklı kültürü ve dini barış içinde ağırlamış olması

  İncele


 • Edirne Gezisi

  Edirne, Osmalı Dönemine başkentlik yapmış, tarihi dokusu ve yansıttığı tarihi atmosferi ile şehrin içine girdiğiniz gibi sizi etkisi altına alıyor resmen,kültürel açidan çok büyük olan Edirne,Camiler,hamamlar,külliyeler,çarşilar,kilise ve köprüler adeta sizleri büyülüyor,her yapı ayrı bir tarihsel kültüre sahip

  İncele


 • Abant Gölü ve Doğaya yolculuk

  Her mevsim kendine özgü büyülü görüntüsünü bizlere sunan Abant Gölü binlerce insan  ziyaret ediyor,
  Kışin  karla kaplı olan Abant adeta cenneti andiriyor.Yaz aylarında ise yemyeşil  bir Doğa harikasına bürünüyor.
  özellikle Hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz Abant Gölü sizlerin ziyaretleriyle dahada renklensin.


  İncele


 • Adıyaman'a keyifli yolculuk

  Adıyaman,anadolu'da bilinen en eski yerleşim kalıntılarının rastlandığı şehirlerden biridir.
  Her karesinde tarih ayri bir gülümsüyor inana,Alişveriş sevenler için fotoğraf makinaları için tarih mekanlarla dolu ve dolaysıyla bu fırsatı kaçırmamak olmaz.

  İncele


 • Amasya tur gezisi

  Türkiye oldukça fazla medeniyete hizmet etmiş bir toprak parçasıdır. Bu nedenle birçok kültürün etkileşimleri ve eserleri aktif olarak bu topraklar üzerinde yer almıştır. Bu topraklarda görülen en büyük kültür zenginliklerinden biri de Amasya’dır. Oldukça eski bir tarihi olan Amasya, binlerce yıllık olan tarihini sizinle paylaşmak ve tarihin karanlık sayfalarına kalmasını istemediği kültürleri sizin beğeninize sunmak istemektedir.

  İncele


 • Rize'de doğaya yolculuk

  Doğu Karadeniz  çay ile özdeşleşmiş olan bu şehir  aynı zamanda da yaylaları ve dereleriylede ön plandadır.Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Rize, bölgenin en karakteristik özelliklerini gösterir. Anadolu'nun diğer bölgelerinden coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısı ile de ayrılır. Dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir.Yöremizinin en önemli geçim kaynağı olan çay tarımı ilçemizdede önemli bir yer tutmaktadır.

  İncele


 • Çorum leblebi diyarına tur

  Anadolu'da özellikle arkeolojik anlamda en zengin yerlerden biridir.
  Çorum'da farklı dönemlere ait, görmeniz gereken tarihi yapılar bulunuyor.
  Özel bir mimariye sahip olan bu yapılar arasında ise Çorum Ulu Camii, Han Camii, Kargı Oğuz Köyü Camii, Çorum Saat Kulesi, Veli Paşa Hanı ve Koyunbaba Köprüsü en çok ziyaret edilenler arasında.

  İncele


 • İstanbul'u gezelim


  İstanbul tarihi ve kültürel anlamda Türkiye’nin yanı sıra dünyanın da sayılı güzel şehirlerinden bir tanesidir. Eski çağlardan beri medeniyetlerin buluşma noktası olan ve bir çok eseri içerisinde barındıran İstanbul, göreni kendisine âşık eden, büyük ve oldukça güzel bir şehirdir.

  İncele


 • Bursa'nın Güzelliklerini Gezelim

  Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden olan Bursa, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olma özelliğini taşır.Bursaya"YeşilBursa"yakıştırmasının yapılmasının en büyük nedenleri yeşil bir doğasınıolmasının haricinde yeşil camii,yeşil türbe...
   Osmanlı mimarisinin yoğun şekilde görüldüğü şehir, birbirinden güzel camileri ve türbeleri ile ünlü. Bursa yakınlarında bulunan İznik ve Trilye ise hem doğa güzellikleri hem de tarihi değerleri ile görülmeye değer yerlerdendir..

  İncele


 • Konya Şeb-i Arus Törenleri

   
  Konya’da Şeb-i Arus Törenlerine katılıp bu farklı kültürü tanıyabilirsiniz. Huzur veren Semazen gösterilerini izlemeden Konya’dan ayrılmayın
  Konya, Seb-i Arus dönemlerinde bir başka güzel oluyor. Mevlana Celaleddin Rumi’nin sevgilisi; Rabb’a kavuştuğu Düğün Gecesi olarak adlandırılan Şeb-i Arus her yılın aynı döneminde büyük bir çoşku ve geleneksel törenler ile kutlanır. ‘‘Ne olursan ol yine gel’’ diyen Mevlana’nın çağrısına kulak verin ve bu sene Şeb-i Arus’da huzur şehri Konya’yı ziyaret edin. Konya tarihi camileri, farklı doğası ve Mevlevî’lerin Semazen gösterileri ile farklı bir kültür tanımak isteyenler için muhteşem bir fırsat.

  İncele


 • Gökçeada Tur Gezisi

  Gökçeada Çanakkale denince akla gelen ve büyük bir tarihe hizmet etmiş olan bir şehir gelir. Aynı zamanda da Türkiye için coğrafi bakımdan büyük yeri olan Gökçeada, Türkiye’nin en büyük adasıdır. Burada gezilecek birçok yer olmanın yanı sıra gece hayatı ve tarihi mekanları oldukça ünlüdür. Ege mutfağının oldukça güzel olan lezzetleri bu adada sergilenmektedir. Bu adada sakinlikle ve güzel eğlence hayatıyla tüm yorgunluğunuzu atabilir ve muhteşem bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz.

  İncele


 • Kazdağları ve Doğal Güzelliklerini görelim

  Kazdağları sadece orman,su,yeşillik diye bakılmaz.kazdaği bölgenin ayrıca yaşam kaynağıdır,ve insanı büyüleyen doğal güzelliklere sahiptir.
  Harika büyülü doğanın eşliğinde dinlenmek sohbet etmek soğuk sularından içmek,ve etrafda  öten kuşlar ve börtü böceğin sesiyle adeta mest olmamak imkansız.
  Efsanalere ev sahipliği yapildiği Tanrı ve Tanrıçaların kendilerine yaşam kaynagi olarak seçtikleri Kazdağlari güzellik kraliçelerin güzellikleri,Kazdağlarının yanında sönük kalmaktadır,çünkü Kazdağları görkemli ve ihtişamlı güzellikleriyle insanı kendine hayran bırakıyor.ve insanlar akın akın bu güzellikleri görmek için kazdağlarıturlarımıza katılıyor.sizlerde bu güzellikleri görmek isterseniz geç olmadan rezervasyon yaptırmalısınız.
  Dağlarının muhteşem güzelliği içerisinde istediğiniz güne kadar tatil yapabilecek ve tüm stresinizden de en iyi şekilde kurtulmuş olacaksınız.

  İncele


 • Polonezköy,Ağva Doğa Turu'na yolculuk

  İstanbul'a oldukça yakın mesafede olan Ağva, Yemyeşil bir nehir, masmavi bir deniz, çimenler, ağaçlar, cibindirikli yataklar; Birçok dizinin çekildiği bu mekanlarıyla ön planda,keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz,imkanlar cogunlukta;
  Nehirde deniz bisikletiyle veya sandallarla gezinti yapabilir, denize girebilir, keyifli cafesinde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.
   
  İstanbul’a bağlı Polonezköy temiz, ferah ve rahatlatıcı havası, doğal güzellikleri ve özellikle kirazıyla tanınır. İstanbul’un yanıbaşındaki Polonya’da çok güzel mekanlar ve yemekler de bulabilirsiniz. Cumhuriyet Köyü Polonezköy’den yaklaşIk 10 km. ileride. Bu güzergahta ağaçlar içinde çok güzel oteller, "kendin pişir kendin ye" mekanları, yürüyüş yolları, at binmeyi sevenler için çiftlikler, ormanlar yer alıyor. Yolculuğunuz sIrasında yeşilin her tonunu görebilir, kestane ve ıhlamur ağaçlarının ön planda olduğu Saklıköy’e doğru ilerleyebilirsiniz.

  İncele


 • Mardin'in keyifli abbaraları ve dik yokuşları

  Mardin,Dar sokakları, samimi insanları ve muhteşem mimarisi ve tarihiyle Mardin turları hayatınız boyunca bizimle unutamıyacaginiz bir tur yaşayacaksiniz.
  Sonbahar, Mardin’i keşfe çıkmak için harika bir zaman. Tarihi şehrin dar ve yokuşlu ara sokaklarında gezmek, Deyrulzafaran Manastırı’nı görmek, Mardin Çarşısı’nın büyüleyici atmosferinde kaybolmak, Kasımiye Medresesi’nde güneşin batışını seyretmek için ise eylül en iyi ay. Mardin’e gidenler, doğu mutfağının lezzetlerini de tadabilir. Yemekler arasında mahlep şarabı, kuzu budundan içine badem ve sarımsak doldurularak yapılan dobo ve ekşili erik
  yahnisini tatmalısınız


  İncele


 • Gökçeada gezisi

  Türkiye'nin en büyük adalarından biri olan Gökçeada yaz aylarında tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor. İstanbul'a 350 km mesafede bulunan adaya ulaşım Kabatepe'ye kadar karayolu ile sonrasında ise ferbiot ile sağlanıyor. Gökçeada'da Mehtabın batışını,güneşin doğuşunu,ayçicek tarlalarındaki güneşe merhaba diyerek dönüşünü izlemek muhteşem.
  Ayrıca Gökçeada sörf sporu ile ünlü. Yılın her dönemi çok rüzgarlı olmasından dolayı, Dünya'nın her yerinden sörfçüler geliyor.

  İncele


 • Çorum'a yolculuk

  Çorum, büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için Hitit İmparatorluğu'nun boz başkenti olan Hattuşaş bu alanda yer almaktadır. Özellikle leblebisi ile ünlü olan Çorum, bu bölgede leblebilerin ağırlıklı olarak görüldüğü alandır. Çevrede oldukça fazla yemek molası verebileceğiniz alan olduğu gibi aynı zamanda gezebileceğiniz yerler de mevcuttur. Arada bir yemek molası verdikten sonra göreceğiniz tarihi yerler, Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı olacaktır.
  Kültür turizm insanların yaşadığı coğrafyayı tanıma hakkı vermenin yanı sıra belli bir bilgi birikimi kazanmalarına da yardımcı olur. Aynı zamanda gezmek, görmek kişileri mutlu eder ve eğlenmelerini sağlar. Çorum’da yapılan tur etiketlerinde genel olarak Amasya Kalesi, Kaya Mezarları, 2. Beyazıt’a ait yerler, Güneş Saati, Mehmet Paşa Camii, Şirvanlı Camii gibi alanlar gezdirilir. Özellikle Yeşilırmak kıyısındaki alanlar son derece dikkat çekicidir.  İncele


 • Yedigöller ve doğa yolculugu

  Yedigöller Batı Karadeniz bölgesinde milli park statüsüne alınan  Yedigöller oldukça engebelli, Batı karadeniz bölgesin'de dere,ırmak, ve vadiler arasında yer alan Yedigöller Milli parkı çeşit çeşit ağaçlara  hakimdir,
  Harika bir manzaraya sahiptir.Yeşilin tonları arasında salınan tertemiz hava, adım attığınız andan itibaren etrafınızı sarıveriyor. Güneşin üzerinde ılık adımlarla dolaştığı tarihi yapılar, misafirleri adeta içine çekiyor. Sokaklar arasında dolaşırken olduğunuzdan farklı bir zamana aitmiş gibi hissedebiliyorsunuz

  İncele


 • Gap Turu ve Güneydoğu Anadolu Güzelliklerine yolculuk


  Türkiye için son derece önemli projelerden biri olan GAP, hayata geçtiğinde oldukça önemli bir yerde, oldukça önemli tarihi eserleri sular altında bırakmıştır. Birçok dini kitaplar, kutsal olarak bilinen bu alan Mezopotamya olarak da adlandırılmaktadır. Bu alanın yeniden yeşillenmesi, ölen tarımın yeniden kazandırılması yani kısaca Türkiye’nin gelişmesi için yapılan GAP projesi Fırat ve Dicle arasında kalan mitolojik masalların anlatıldığı bir alandır.
  GAP Turu’na katılarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki şehirleri ve önemli tarihi noktaları gezebilirsiniz. Binlerce yıldır yerleşim bölgesi olan Yukarı Mezopotamya tarihi dokusu, kerpiç evleri, dar sokakları, çeşit çeşit zanaatları ve farklı atmosferi ile sizi kendine hayran bırakacak.

  İncele


 • Safranbolu'nun Tüm Güzellikleri

  Safranbolu geleneksel Türk toplum  yaşantısının tüm güzelliklerini yansıtan ve uzun tarihi geçmişi olan bir şehir;
  gerek Kültürel mirası,çevresel dokusu ve mimarini içinde koruyan bir kenttir.Sahip olduğu kültürelmirası kent ölçeğinde korumadaki başarısı Safranbolu'yu Dünya  Kenti ününe kavuşturulmuş ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınmıştır.
  Dünyaca ünlü Safranbolu evleri ile çevrili tarihi merkezi, Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastasını, Bakırcılar Çarşısını, Safranbolu’ya özgü hediyelik eşyaların satılıdığı küçük dükkanları gezeceksiniz zaten. Ancak Safranbolu’ya daha çok vakit ayırıp aşağıdaki yerleri de görmeye çalışın. Safranbolu’nun zamanın en önemli ticaret kenti olduğunu o zaman daha yakından anlayabilirsiniz.

  İncele


 • Konya Huzur'un adresi

  Konya denilince ilk akla gelen Dünyanın Mevlana şehri olarak tanıdığı tarihinin derinliklerinden gelen, Kültür zenginlikleri ve kendisine has doğal güzellikleri ile güzide bir şehrimiz olan Konya,aynı zamanda Ülkemizin İnanç yönünden'de  önde gelen şehirlerinden'dir.
  Konya yapıları ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de meşhur bir şehrimiz gerek cami ve türbeleri,müzeleri,mağaraları ve yeşil alanları ilede Konya'nın büyüsüne sizlerde kapılacaksınız

  İncele


 • İstanbul'un güzelliklerini bizimle Keşfetmeye ne dersiniz ?

  İstanbul, oldukça büyük bir alana sahip olduğu için bir günde gezmeniz imkansızdır. İstanbul’a yapılan turların hepsi 2 ya da 3 günlük bir sürede gezebileceğiniz turlardır. İstanbul; ihtişamını gece hayatı kültürünü ve değişik kültürlerden neden etkilendiğini size göstermesi zamanınızı alacaktır. Ancak bu geziler sayesinde İstanbul, ne kadar büyük bir şehir olduğunu size kanıtlamış olacaktır. İstanbul'da yapılan turlar oldukça geniş kapsamlı ve doyurucu içerikli olmaktadır. Özellikle bir rehber aracılığıyla gezilmeye dikkat edilen İstanbul'un tarihi alanları, birbirinden güzel hikayeler saklamakta, kültürleri muhteşem mimariye yankısını sizinle paylaşmaktadır.İstanbul bir aşktır. Bu şehre gelen bir kez gördüğünde manzarasına mimarisine ve yaşanmışlığına aşık olur. İstanbul’a aşık olacağınız bir tura sizde çıkın ve bu şehrin bütün gizemlerini sizde keşfedin. Muhteşem mimarileri arasında yok olun.  İncele


 • Güneydoğu Anadolu'ya keyifli yolculuk

  Tarihte Yukarı Mezopotamya olarak bilinen ve günümüzde büyük bir kalkınma projesi olan GAP (Güneydoğu Anadolu Projesi) adıyla anılan bölge tarihi ve turistik değerleri ile de dikkat çekmekte. Tarsus, Antakya, Gaziantep, Adıyaman, Midyat ve Şanlıurfa gibi önemli tarihi noktaları kapsayan GAP Turu’nda görülmesi gereken çok şey var.
  Türkiye için son derece önemli projelerden biri olan GAP, hayata geçtiğinde oldukça önemli bir yerde, oldukça önemli tarihi eserleri sular altında bırakmıştır. Birçok dini kitaplar, kutsal olarak bilinen bu alan Mezopotamya olarak da adlandırılmaktadır. Bu alanın yeniden yeşillenmesi, ölen tarımın yeniden kazandırılması yani kısaca Türkiye’nin gelişmesi için yapılan GAP projesi Fırat ve Dicle arasında kalan mitolojik masalların anlatıldığı bir alandır.

  İncele


 • Tokat'ın Güzelliklerini yakından görmeye ne dersiniz ?

  Tokat oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Hem spor açısından han coğrafya saçından içerisinde bulunduğu tarih açısından dikkat çeken şehir oldukça güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Dikkat çeken olanları ve sporları ile tokat gezilmesi görülmesi gereken özellikler insanlar ile kültürün hala yaşatmaya devam eden saf kültür temellerini oluşturan alanlardan biridir. Hala bozulmamış kültürlü insanları göreceğiniz Tokat gezisi muhteşem olacaktır. Niksar Almus Yeşilyurt Arba zile Artova Turhal Pazar Sulusaray gibi ilçeleri olan ve ilçelerde yaylalar bulunan bunun yanı sıra spor aktivitelerinde başarılı olan Tokat ilginizi çekecektir. Tokat’ı turlarla görmek isterseniz tokat çok yönlü bir şehir olduğu için birçok turdan oluşmaktadır spor aktivitelerinin yoğun olarak yapıldığı yer Almus ilçesi son derece fazla ziyaret edilmektedir. Spor aktiviteleri burada izlemek son derece keyifli olacaktır bunun yanı sıra Tokat kültürünü de yakından görme imkanı bulmanız kaçınılmaz olacaktır.

  İncele


 • Şehzadeler Şehri Amasya

  Şehzadeler Şehri Amasya,Yeşil doğası, hırçın denizi ve gözleri parlayan insanlarıyla Karadeniz… Karadeniz’in ortasında huzur veren bir şehrin adı Amasya… İşte bu yüzden Karadeniz’de kültür turu denildiğinde Yedi Kuğular Kuş Cenneti (Yedikır Barajı), Borabay Gölü, Amasya Evleri ve Terziköy Kaplıcası ile Amasya görülmesi gereken yerler sırasında en üstlerde yer alır.
  Türkiye oldukça fazla medeniyete hizmet etmiş bir toprak parçasıdır. Bu nedenle birçok kültürün etkileşimleri ve eserleri aktif olarak bu topraklar üzerinde yer almıştır. Bu topraklarda görülen en büyük kültür zenginliklerinden biri de Amasya’dır. Oldukça eski bir tarihi olan Amasya, binlerce yıllık olan tarihini sizinle paylaşmak ve tarihin karanlık sayfalarına kalmasını istemediği kültürleri sizin beğeninize sunmak istemektedir.

  İncele


 • Yedigöller Sonbahar'in Tüm Güzellikleriyle sizi Bekliyor.

  Doğanın eşsiz güzelliğine sahip ve her köşesinde tarihin esintilerini taşıyan bir cennette gezmeye ne dersiniz? Her mevsim ayrı bir görünüme kavuşan Beypazarı, Mudurnu ve Göynük bölgeleri ünlü ressamların hayranlık uyandıran tablolarının gerçeğe dönüşümünü sunuyor misafirlerine.
  Batı Karadeniz Bölgesinde Milli par statüsüne alınan Yedigöller oldukça engebelli bir yöresinde bulunan 1965 yılında orman Denizi'ni andıran zengin bitki örtüsü göllerde yaşayan alabalıklar,Batı karadeniz bölgesin'de dere,ırmak vevadiler arasında yer alan Yedigöller milli parkı çeşit çeşit rengarek görünümlü ağaçlarla mevcut,Huzurlu essiz manzarasıyla adeta sizleri büyülüyecektir.
  Doğa harikası kuş cıvıltılarının sesiyle mest olacaginiz oksijenin oldukça bol içinize çekeceğiniz bir gezi sizi bekliyor.

  İncele


 • Kartepe'de bizimle eğlencenin doruklarına varmısınız ?

  İstanbul’a bir saatlik mesafede olan ve istanbul'a en yakın kayak merkezi olan Kartepe, İstanbul’un stresini az da olsa atmak ve hafta sonlarını keyifli bir şekilde değerlendirmek isteyen doğa ve kar severlerin buluşma mekânı oluyor.Günübirlik yâda hafta sonu boyunca düzenlenen Kartepe turları oldukça cazip fiyatlar ile sizlere sunuluyor. Muhteşem bir doğa harikası olan Sapanca Gölü manzarasında kayak yapmanın ve trekking yapmanın tadına varacaksınız. Muhteşem manzara ve kayak imkânının yanı sıra alabalığı ile meşhur Maşukiye 'de mutlaka balık yemelisiniz.
  Kartepe kayak turları tur programı çerçevesinde kışın beyaza yazın yeşile bürünen yaylaları, Maşukiye’nin çağlayan ırmakları, Sapanca’nın muhteşem görüntüsü ve dağların kartpostallık manzaraları ile sizleri karşılayan tatil bölgesinde doğanın cömertliğini görecek ve unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.

  İncele


 • Konya Şeb-i Arus Turlarımız başladı

  Konya ilinde her yıl düzenlenmekte olan Şeb-i Arus Hz. Mevlana Etkinlikleri yerli ve yabancı birçok katılımcıyı misafir ediyor. Mevlana Celaleddin-i Rumi hazretlerinin 17 Aralık 1273 yılında Konya'da vefat etmesinden sonra sevenleri bu tarihi ''Düğün Gecesi'' manasına gelen Şeb-i Arus Törenleri ile anmaya devem etmektedirler.Konya’da Mevlana’nın ölüm yıldönümlerinde ‘’vuslat yıldönümü’’ adıyla programlar tertip edilmektedir. Mevlana ise ölümü Şeb-i Arus (düğün gecesi), sevgiliye kavuşma günü olarak gördüğü içindir ki düzenlenen programlara ‘’vuslat yıldönümü’’ adı verilmiştir.

  İncele


 • Kars'a yolculuk

   Kars yıllar boyunca sayısız devletin, uygarlığın saldırısına uğramış, sayısız medeniyete kollarını açmış bir memleket. Kale ise defalarca kuşatılmış, bozguna uğratılmış, yeniden yapılmış, yeniden onarılarak bugünlere gelmiştir.Hikayesini bir yerlerden okurken veya dinlerken şaşırabilirsiniz, çok fazla kuşatılmış.
  Antik kent surları, kapıları, kiliseleri, hamam ve sarayıyla görülmeye değer. Anadolu'daki ilk Türk camisi olan Ebul Menuçehr Camisi Ani'de yer alıyor. Tarihi İpek yolu üzerinde kurulmuş Anadolu'daki ilk ticaret kenti olan Ani'ye yılda 30.000 ziyaretçi geliyormuş.
  Kars Müzesi'nde, herhangi bir müzede görebileceğimiz çanak, çömlek, taş eserler ve etnoğrafik eserler dışında çok özel bir şey var: Müze yanında döşenen kısa ray üzerinde, Rus komutan Keker'in Kazım Karabekir Paşa'ya armağan ettiği vagon sergileniyor. 17 m. uzunluğunda, yataklı, banyolu, büfeli ve yazı / çalışma masası, kitaplığı da bulunan Kazım Karabekir Paşa tren salonu ziyaretçilerin çok ilgisini çekiyor.
  Rus işgalinden sonra güneyde geniş caddeleri, büyük parkları ve ızgara planıyla çağdaş bir kent oluşturulmuş. Kuzeyden güneye uzanan 4 cadde, doğudan batıya uzanan 4 cadde ile kesişince 16 blok oluşmuş. Yollar boyunca yer alan, Rus döneminden kalma Baltık mimari stilinde birçok ev ve bina kente düzenli bir görünüm kazandırmış.

  İncele


 • Bizimle Kartepe'de eğlencenin doruklarına varmısınız ?

  Sizlerde yoğun iş temposundan sıkıldınız mı? Sürekli olarak çalışmaktan bunalan insanlar bir hafta sonunu tatile ayırıp güzel vakit geçirmek isteyebilir. Özellikle kış aylarına girmiş olduğumuz şu günlerde insanların favori eğlencesi olan kayak birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Sizler de kış günlerinde kayak yaparak zaman geçirebilecek ve kendinizi son derece mutlu hissedebileceksiniz. Kartepe turları nın tercih edilmesinin en büyük nedeni İstanbul veya çevresinde oturanlar için oldukça yakın mesafede olmasıdır. Sizler de birçok İstanbul sakini gibi Kartepe’ye gidebilir kar keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.İstanbul’a bir saatlik mesafede olan ve istanbul'a en yakın kayak merkezi olan Kartepe, İstanbul’un stresini az da olsa atmak ve hafta sonlarını keyifli bir şekilde değerlendirmek isteyen doğa ve kar severlerin buluşma mekânı oluyor.Günübirlik yâda hafta sonu boyunca düzenlenen Kartepe turları oldukça cazip fiyatlar ile sizlere sunuluyor. Muhteşem bir doğa harikası olan Sapanca Gölü manzarasında kayak yapmanın ve trekking yapmanın tadına varacaksınız. Muhteşem manzara ve kayak imkânının yanı sıra alabalığı ile meşhur Maşukiye 'de mutlaka balık yemelisiniz.
  Kartepe  turları TaravelTerminal  programı çerçevesinde kışın beyaza yazın yeşile bürünen yaylaları, Maşukiye’nin çağlayan ırmakları, Sapanca’nın muhteşem görüntüsü ve dağların kartpostallık manzaraları ile sizleri karşılayan tatil bölgesinde doğanın cömertliğini görecek ve unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.

  Aralık ve Nisan ayları arasında kayağa oldukça elverişli olan Kartepe hafta sonları oldukça yoğun ve hareketlidir. Buraya düzenlenen Kartepe turları sabah erken saatlerden İstanbul içerisinden hareket eden konforlu tur araçları ile gerçekleşmektedir. Tur programlarında kahvaltı ve öğlen yemeği de ücrete dahil olarak verilmektedir. Kartepe  turları, eğlenceli ve hoş sohbet eşliğinde kar ile zaman geçirebileceğiniz turlardır

  İncele


 • Kartepe'de Keyifli saatler

  İstanbul’a bir saatlik mesafede olan ve şehre en yakın kayak merkezi olan Kartepe, İstanbul’un stresini az da olsa atmak ve hafta sonlarını keyifli bir şekilde değerlendirmek isteyen doğa ve kar severlerin buluşma mekânı oluyor.

  Günübirlik yâda hafta sonu boyunca düzenlenen Kartepe turları oldukça cazip fiyatlar ile sizlere sunuluyor. Muhteşem bir doğa harikası olan Sapanca Gölü manzarasında kayak yapmanın ve trekking yapmanın tadına varacaksınız. Muhteşem manzara ve kayak imkânının yanı sıra alabalığı ile meşhur Maşukiye 'de mutlaka balık yemelisiniz.

  Göl ve Deniz manzarası eşliğinde kayak yapılan nadir bir mekân olma özelliği taşıyan Kartepe, kar kalınlığı ve kalitesi ile de kayağa oldukça uygun bir yerdir. 12 adet doğal kayak pisti bulunan ve amatörden profesyonele her kitleye hitap eden kayak pistleri keyifle kayak yapmanızı sağlayacak. Kendi imkânınızla da gelebileceğiniz  Kartepe kayak merkezine İstanbul'dan çok ekonomik turlar da düzenlenmektedir. Kartepe turları ile bölgeye gelenler hem zamanlarını daha verimli kullanabilmekte hemde daha uygun fiyata seyahatlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca kışın zorlu yol koşullarında araba kullanmadan kayak merkezine ulaşabilmeniz sağlanmaktadır. 

  İncele


 • Bir Garip Sektördür Turizm

  Çok ''Garip'' bir sektördür Turizm...

  Başarısı için topyekün bir Devlet Politikası gereken, Halk ile Devletin birlikte çaba harcadığı ''Büyük ve Garip'' bir Sistemdir. Milyarlarca Liralık Turizm Yatırımının halk tarafından ödendiği, Turizm Politikasını ise devletin yönettiği bir sektördür. Halk diliyle ''Davulu halkın elinde, Tokmağı Devlette'' doğuştan ''Garip'' ''Öksüz'' ''Yetim'' Sektördür...

  İncele


Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.