travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Çorum Turu

Çorum son derece güzel bir ildir. Bu alana düzenlenen birçok tur vardır. Muhteşem doğası ve bunun yanı sıra tarihi eserleri, coğrafyasıyla Çorum, Amasya oldukça sevilen ve görülmeye değer yerlerdendir. Kültür turizminin oldukça etkili oldu bu alanda yapılan Çorum turları kişilerin tarih bilgisine, tarihi mimarideki güzellikleri bunun yanı sıra coğrafyanın ne kadar güzel hallerde olduğunun kanıtları görmelerini sağlamaktadır.

Kültür turizm insanların yaşadığı coğrafyayı tanıma hakkı vermenin yanı sıra belli bir bilgi birikimi kazanmalarına da yardımcı olur. Aynı zamanda gezmek, görmek kişileri mutlu eder ve eğlenmelerini sağlar. Çorum’da yapılan tur etiketlerinde genel olarak Amasya Kalesi, Kaya Mezarları, 2. Beyazıt’a ait yerler, Güneş Saati, Mehmet Paşa Camii, Şirvanlı Camii gibi alanlar gezdirilir. Özellikle Yeşilırmak kıyısındaki alanlar son derece dikkat çekicidir. Tur; su kanalları, camiler, medreseler, konaklamaların yapıldığı alanlarda tarihi yerleri görmek son derece mümkündür. Özellikle Borabay Gölü son derece dikkat çeken tarihi alanlara yakın olması bir tesadüf değildir.

Bu alandaki Atatürk Evi ve kaplıcaları görmeniz mümkündür ve bu alanda hamamlar oldukça etkindir. Hala kullanılmakta olan bu hamamlarda siz de güzel vakit geçirebilirsiniz. Bu alandaki Hava Kuvvetleri Anıtı, İkinci Murat Camii son derece dikkat çekicidir.

Çorum, büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için Hitit İmparatorluğu'nun boz başkenti olan Hattuşaş bu alanda yer almaktadır. Özellikle leblebisi ile ünlü olan Çorum, bu bölgede leblebilerin ağırlıklı olarak görüldüğü alandır. Çevrede oldukça fazla yemek molası verebileceğiniz alan olduğu gibi aynı zamanda gezebileceğiniz yerler de mevcuttur. Arada bir yemek molası verdikten sonra göreceğiniz tarihi yerler, Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı olacaktır.

Oldukça fazla doğal kaynak sahip olan Çorum, aynı zamanda kent gezisinde vazgeçilmez olan turlarla kendini daha fazla geliştirmiştir. 

Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.