travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Galatya Turu

Karadeniz severler için birçok tur düzenlenmektedir. Bu turlarda Karadeniz’in farklı farklı bölümleri gezdirilmekte ve farklı farklı özellikleri tanıtılmaktadır. Galatya turu da Karadeniz turlarından biridir. Galatya turu içeriğinde Çorum, Amasya, Safranbolu şehirlerine geziler düzenlenmektedir. Şehirleri gezerken hem tarihi hem de muhteşem Karadeniz doğasının, aynı zamanda da muhteşem Karadeniz yemeklerinin hastası olacağınız kesindir. Bu gezilerde yanınızda mutlaka ve mutlaka bir rehber olması sizin için son derece iyi olacaktır. Özellikle Safranbolu, Amasya, Çorum bölgelerinde tarihin oldukça derinlere inmesi, yüzyılları geçen medeniyetlerin bu bölgelerde yaşamış olması tarihini daha anlamlı kılmaktadır. Normal bir zamanda gidip tek başına öğrenemeyeceğiz bilgileri turlar sayesinde size sunulan rehberle beraber çok daha rahat öğrenebilir ve bu alanların tarihi hikayeler dinleme fırsatı bulabilirsiniz.

Geçmişe bir yolculuk olacak olan Galata turlarında Alacahöyük, Hattuşaş ve Hazeranlar konağı gibi birçok tarihi alanı görmeniz mümkün olacaktır. Böylece keyifli bir tatil yapma şansı yakalayacaksınızdır. Hititlerin dünya mirası olarak bırakmış olduğu ve son derece dikkat edilen bir alan olan Galatya turlarında, dünyanın ilk yazılı anlaşması yapılmış olduğuna dikkat çekilir ve demokrasi getirmiş bir toprakta ve kadınların da yönetimde söz sahibi olma hakkı verildiği son derece bilimsel bir kültürü tarih içerisinde Galatya turlarıyla yaşamınız mümkündür.

Anadolu'nun son derece güzel alanlarını barındıran Galatya turu, Hititlerin bir zamanlar yaşamış olduğu bu topraklarda ve bıraktığı tarihi dokularını gezme imkanı sunmaktadır. Muhteşem Safranbolu evlerini görmek, Çorum'un Hattuşaş ilçesini görmek ve aynı zamanda da muhteşem konakları ziyaret etmeniz kültür birikiminizi arttıracaktır. Çok daha hızlı bir şekilde bilerek ve öğrenerek bir yeri gezmek isterseniz turlar sizin için rehberler sayesinde en güzel araç olacaktır.

Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.