travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Gökçeada Turu

Çanakkale denince akla gelen ve büyük bir tarihe hizmet etmiş olan bir şehir gelir. Aynı zamanda da Türkiye için coğrafi bakımdan büyük yeri olan Gökçeada, Türkiye’nin en büyük adasıdır. Burada gezilecek birçok yer olmanın yanı sıra gece hayatı ve tarihi mekanları oldukça ünlüdür. Ege mutfağının oldukça güzel olan lezzetleri bu adada sergilenmektedir. Bu adada sakinlikle ve güzel eğlence hayatıyla tüm yorgunluğunuzu atabilir ve muhteşem bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz.

Yüzyıllar boyunca istila almış ve hâlâ da ayakta kalmayı sürdüren Gökçeada, Türkiye’nin en büyük adası olmanın yanı sıra birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmıştır. Birçok doğal güzelliğini kendi içerisinde barındıran ve kültürü ile de dikkat çeken adanın tatil meraklıları için son dönemde uğrak mekan haline gelmiş ve böylece turlarda yerini almıştır. 4 mevsim son derece aktif bir şekilde turlar düzenlenen bu adada isterseniz günübirlik, istersiniz birkaç gün geçireceğiz tatil turları ayarlamanız mümkündür.

Ege mutfağından oldukça güzel şeyler yedirecek bu tatilde yemek kültürü olan zeytinyağları ve deniz mahsullerini tatmanız mümkün olacaktır. Sevilen lezzetleri, tarihi yapılar içerisinde tatmak sizi çok daha mutlu edecektir. Kurtuluş savaşının oldukça aktif bir şekilde yaşandığı bu alanda Kurtuluş Savaşı'ndan da izler görmeniz mümkündür. Bu ada deniz mahsülleri konusunda çok iyi olmakla birlikte isterseniz balık tutma etkinliklerine katılabilirsiniz.  Gökçeada turları sırasında kalamarın en güzelini, ahtapotun en iyisini ve en tatlısı yemeniz mümkündür. Zeytinyağlılar ve kızartmalar şeklinde size sunulan muhteşem yemekleri tatmadan Ada'dan ayrılmayacağız turlar sizi oldukça mutlu edecek ve güzel bir adada güzel anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Bu turlarda yanınızda bir rehberin olması gittiğiniz yer hakkında daha çok bilgi edinmenize yarayacaktır.

Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.