travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

İstanbul Günübirlik Turlar

İstanbul tarihi ve kültürel anlamda Türkiye’nin yanı sıra dünyanın da sayılı güzel şehirlerinden bir tanesidir. Eski çağlardan beri medeniyetlerin buluşma noktası olan ve bir çok eseri içerisinde barındıran İstanbul, göreni kendisine âşık eden, büyük ve oldukça güzel bir şehirdir.

Bir tarih şehri olan İstanbul, Haliç ve Boğaziçi ile birleşerek dev bir bütün ve görsel şölen ile misafirlerini karşılar. Dünyanın, el sanatları ile ilmek ilmek işlenen tek şehri olan ve geçmişin esintilerini hala üzerinde tutan İstanbul, gezilmesi gereken şehirler listesinin en başında yer almaktadır. Şehirde kısa süreli kalacaklar için tek başına gezmelerinden ziyade, günübirlik istanbul turları  düzenleyen firmalar ile gezmesi çok daha fazla yer görmesini sağlayacaktır. Limanlardan ve otellerde hareket eden turlar Tarihi İstanbul Yarımadası’nda bulunan tüm tarihi yerleri gezmektedir. Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Camii, Hipodrom, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii, turların gezdirdikleri tarihi harikalar arasında yer almaktadır.

Bunların yanı sıra, Bizans, Roma ve Türk yapımı eserleri ile Asya turlarına katılabilir ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Kariye Müzesi’nden Galata Kulesine, Bizans devri fresk ve mozaikleri ile süslü yapılardan Romalılardan kalma surlara, Dolmabahçe Sarayı’ndan Arkeoloji Müzesi’ne, Mısır Çarşısı’ndan Kapalı Çarşıya kadar tarih kokan ve görsel şölen ile sizleri karşılayan turlara katıldığınız da günün nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ayrıca vapur gezileri ile tüm boğazı gezebilir ve kıyılarda yer alan tüm tarihi yerleri, özellikle Kız Kulesini görme avantajı yakalayabilirsiniz.

Yine İstanbul turları içerisinde, adalara giden turlar bulunmaktadır. Adalar hiç değişmeyen ve eskiyi günümüze taşıyan yapısı ile tüm doğal güzelliklerini sizlere sunmakta. Adalarda bisiklete binmek yada yaz aylarında yüzmenin keyfi hiçbir şeye değişilemez.
           
Bu tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde barındıran ve göreni kendisine aşık eden şehri, turlar ile gezmek hem fiyat açısından hem de zamana açısından oldukça uygun olacaktır.
 

Günübirlik Tur Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.