travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

İstanbul'u Keşfedin

İstanbul, Asya ve Avrupa'nın buluştuğu birçok kültürü bir araya getiren muhteşem bir şehirdir. Uğruna büyük savaşlar verilen, tarihin en görkemli anlarına tanıklık eden 600 yıllık bir imparatorluğun 500 yılına başkent olarak hizmet eden İstanbul, 500 yılda Osmanlı'nın en güzel eserlerini verdiği bir şehir olmuştur. Aynı zamanda boğazın muhteşem ihtişamının yanı sıra Bizans döneminin muhteşem mimarileri bu şehrin metropol olma özelliğine neden bu kadar yakıştığını göstermektedir.

İstanbul, oldukça büyük bir alana sahip olduğu için bir günde gezmeniz imkansızdır. İstanbul’a yapılan turların hepsi 2 ya da 3 günlük bir sürede gezebileceğiniz turlardır. İstanbul; ihtişamını gece hayatı kültürünü ve değişik kültürlerden neden etkilendiğini size göstermesi zamanınızı alacaktır. Ancak bu geziler sayesinde İstanbul, ne kadar büyük bir şehir olduğunu size kanıtlamış olacaktır. İstanbul'da yapılan turlar oldukça geniş kapsamlı ve doyurucu içerikli olmaktadır. Özellikle bir rehber aracılığıyla gezilmeye dikkat edilen İstanbul'un tarihi alanları, birbirinden güzel hikayeler saklamakta, kültürleri muhteşem mimariye yankısını sizinle paylaşmaktadır.

600 yıllık bir imparatorluğa yakışır şekilde içinde sarayları barındıran ve muhteşem yılları diğer kültürlerle neden beraber olduğumuzu gösteren kanıtlarıyla İstanbul, tam bir kültür abidesidir. Bir zamanların en önemli ticari merkezlerinden biri olan ve modanın kalbinin attığı yer olan Beyoğlu ve Taksim, sadece o dönemin elitlerinin alışveriş yaptığı alanlar şimdilerde herkese açık güzel alanlar olarak kültürü yaşatmaya devam etmektedir. Ancak mimarisini hala korumaya çalışmaktadır.

İstanbul bir aşktır. Bu şehre gelen bir kez gördüğünde manzarasına mimarisine ve yaşanmışlığına aşık olur. İstanbul’a aşık olacağınız bir tura sizde çıkın ve bu şehrin bütün gizemlerini sizde keşfedin. Muhteşem mimarileri arasında yok olun.

Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.