travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Şehzadeler Şehri Amasya

Kültür turları öğrencilerinden biri olacak olan Amasya turları, izin içinde farklı deneyimlerin keşfedilmesi olacaktır. Hiç beklemediğiniz bir şekilde muhteşem bir coğrafyanın yanı sıra bu coğrafyada işlenmiş bir kültürün neden etkili olduğunu görmeniz için Amasya'yı ziyaret etmelisiniz. Amasya'ya gittiğinizde kültür turun ilk parçası olarak Yeşil ırmak vadisine gidilecektir. Ferhat dağlarının eteklerinde olan Açık Hava Müzesi bugün için son derece önemlidir. Kuşbakışı olarak Çakallar mevkiden bütün vadiye hâkim olabileceğiniz gibi bütün kültürü ayaklarınızın altında hissedebileceksiniz. Yeşil ırmak mahallesi ise sizin için son derece güzel bir görselliğin yanı sıra tarihi de içinde barındıran bir yer olarak hafızalarınıza kazınacak. Ardından en büyük kültür miraslarından bir olan çınar ağaçlarının altında muhteşem bir çay içme fırsatı bulmanız mümkündür.

Roma dönemine ait sur duvarları dikkatinizi çekecek Amasya’nın tarihi bir yer olduğunu tekrar dans hatırlatacaktır. Aynı zamanda yıl boyu evlerini de görebileceğiniz.
Amasya turlarıyla kalker kayalarla coğrafyanın da kendini gösterdiği bir alandır. Kral Kaya mezarlarının da olduğu bu alandan Amasya kalesini görmeden ayrılmayın. En önemli yapılardan biri olan, taş işçiliğinin en güzel örneklerinden birini İlhanlı döneminde bir hastane olarak kullanılmak üzere inşa edilen Darüşşifa da mutlaka görülmesi gereken alanlardan biridir.


Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.