travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Tokat'ın Güzelliklerini yakından görmeye ne dersiniz ?

Tokat oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Hem spor açısından han coğrafya saçından içerisinde bulunduğu tarih açısından dikkat çeken şehir oldukça güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Dikkat çeken olanları ve sporları ile tokat gezilmesi görülmesi gereken özellikler insanlar ile kültürün hala yaşatmaya devam eden saf kültür temellerini oluşturan alanlardan biridir. Hala bozulmamış kültürlü insanları göreceğiniz Tokat gezisi muhteşem olacaktır. Niksar Almus Yeşilyurt Arba zile Artova Turhal Pazar Sulusaray gibi ilçeleri olan ve ilçelerde yaylalar bulunan bunun yanı sıra spor aktivitelerinde başarılı olan Tokatturlarımız ilginizi çekecektir. Tokat’ı turlarla görmek isterseniz tokat çok yönlü bir şehir olduğu için birçok turdan oluşmaktadır spor aktivitelerinin yoğun olarak yapıldığı yer Almus ilçesi son derece fazla ziyaret edilmektedir. Spor aktiviteleri burada izlemek son derece keyifli olacaktır bunun yanı sıra Tokattur 'larımıza katılarak Tokat'ın kültürünü de yakından görme imkanı bulmanız kaçınılmaz olacaktır.Tokat’ın tarihini zihninizde canlandırırken, güzel anılarınızı yanınızda memleketinize taşımak istiyorsanız, Bakırcı, Yazmacılar Çarşısı, Çarıkçı, Zurnacı gibi el sanatlarıyla ünlenmiş çarşılarda dolaşarak, seçeceğiniz hediyelerle hem sevdiklerinizi sevindirebilir, hem de Tokat’ın güzelliğini her daim yanınızda hissedebilirsiniz. Bu güzelim el yapımı hediyelerden en ünlü ve gözde olanı; tahta baskı ile boyalı yazmalar. Aynı zamanda el yapımı halılarla da evinizi şenlendirecek küçük değişiklikler yapabilir, sevdiklerinize nazik hediyeler sunabilirsiniz. Tokat kadınlarının maharetli ellerinden çıkan halıları görüp, satın almadan Tokat’tan ayrılmanız halinde, pişman olabilirsiniz.Bunun yanında Zile’den alacağınız leblebi ve pekmezlerle yılın tüm zamanlarında, Tokat’ı anımsayarak tüketebileceğiniz lezzetli yiyeceklere sahip olabilirsiniz. Sağlığınız için doğal yiyecekleri tercih ediyorsanız, Zile’den temin edebileceğiniz bu eşsiz lezzete sahip yiyecekler tam sizlere göre.

Ayrıca Dünya üzerinde yalnızca Tokat’ta üretilen mahlep baharatının, üzümle birleşmesiyle ortaya çıkarılan, Mahlep şaraplarıyla da akşamlarınızı güzelleştirebilmeniz mümkün. Şarabın diğer şaraplardan farklı ve liköre yakın tadı, size hem Tokat’ta geçirdiğiniz güzel dakikaları anımsatacak, hem de içinizi ısıtacak.


Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.