travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 
musteri_memnuniyeti.jpg

Tüketici Şikayetleri Köşesi

MUTLU, MEMNUN MÜŞTERİ OLMAK SİZİN DE HAKKINIZ... 


Seyahatiniz sizi memnun etmiyorsa; 

Ya Seyahat Acentanızı, yada Seyahat alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz.


Bu sayfamızda; Mutlu bir seyahat geçirmeniz için dikkat etmeniz gereken önemli detaylar ve Travel Terminal Şikayet Politikası sizlere aktarılmaktadır.  Sitemizin bu bölümü tüketicimizi bilgilendime amaçlıdır. 


Tüketici - Şikayet ilişkisi ( Genel Bilgilendirme )


Tüketici Şikayeti Nasıl oluşmaktadır?
Turizm ve Seyahat sektörü, birçok alt hizmet sektörlerinin birleşmesinden oluşmaktadır. Tüketiciler satın aldıkları bir seyahat paketinin gerçekleşmesi esnasından birbirinden bağımsız birçok konuda hizmet almış olurlar. Bu hizmetler Seyahat acentanız tarafından titizlikle, özenle hazırlansa dahi, sunulan hizmetin kapsamı, insan ve çevre faktörü gibi nedenlerle şikayete konu olabilecek aksamalar veya durumlar oluşabilmektedir. Böylesi durumlarda tüketiciler oluşan sorunun sürekliliğine ve boyutuna bakarak, önlerinde bulunan iki yoldan bir tanesini tercih etmektedirler. Aksayan sorun büyütülmeyecek kadar küçük ve kısa süreli ise Tüketiciler genellikle bu durumu 'Anlayış' ile karşılayarak seyahatinin tadını çıkarmaya devam etmektedir. Eğer yaşanan sorun ciddi ve seyahatin devamını etkileyebilecek boyutta se; bu durumda hizmet sağlayıcının bu durumu düzeltmesini talep etmektedirler. Bu an itibariyle 'Tüketici Şikayeti' oluşmuş demektir. Bu durum içerisine giren bir Tüketici, hizmet satın aldığı seyahat acentasına ' Şikayet bildiriminde' bulunarak durumun çözülmesini talep eder. Her şikayetin farklı nedenleri ve içerikleri olsa da, seyahat sektöründe yaşanan 'Tüketici şikayeti' genel olarak bu şekilde oluşmaktadır.

Tüketici de Şikayetin bir Parçasıdır. 
Seyahat ürünlerinde Tüketici de aslında seyahatin bir parçasıdır. Çünkü seyahatin baştan sona memnuniyet verici bir şekilde geçmesinde bir etkende tüketicinin kendisidir. Tüketiciler seyahatleri esnasında olumsuz bir durum ile karşılaştıklarında; verdikleri tepkiler, geçmiş seyahat tecrübeleri, seyahat kültürleri vb. nedenlerle, sorunun daha çok büyümesine yada kolay çözülmesine katkı sağlarlar. Hatta bilinçli bir tüketici, seyahat öncesinde gösterdiği titizlik ve tercübesi ile soruna dönüşebilecek bir seyahati satın almayarak 'şikayetin' önüne bile geçebilir. Hizmet sektöründe bazen, çok küçük sorunlar bile büyüyerek çözülemez hale gelebilmektedir. Tüm bunların nedeni ise; Tüketicinin de ister istemez sorunun bir parçası ve etkeni olmasıdır. Bazen ortada herhangi bir sorun yokken bile tüketicinin müdahelesi soruna neden olabilmektedir. Örneğin ; paket tur, grup seyahati satın alan bir tüketici, satın aldığı ürünü incelememiş ise; Aslında programda açıkça belirtilmiş bir detayı sorun ederek şikayet edebilir. Bu şikayet, programın devamında ciddi bir aksamaya neden olabilir. Hizmet veren kurumun, rehberin ansızın başka bir konuya odaklanması, bu şikayet ile gereksiz zaman kaybedilmesi, müşteri ve görevliler arasında yaşanabilecek herhangi bir gerginlik, tüm grubun aslında var olmayan bir şikayetten gerilmesine ve hizmetin aksamasına neden olabilir. Bu nedenle 'şikayet' ettiğiniz bir konuda, konumunuzu ve haklılığınızı tartmadan şikayet bildiriminde bulunmayınız. Önce etraflıca konuyu sorgulamak sonra şikayette bulunmak her zaman tercih edeceğiniz bir yöntem olmalıdır. Ani çıkışlar az önce örneğini verdiğimiz bir duruma düşmenize neden olabilir. Böylesi bir durumda şikayete konu olan hizmet detayı 'şahsen siz' olmanız gibi talihsiz bir duruma düşebilirsiniz. Bu nedenle özellikle grup seyahatlerinde, grup içerisindeki duruşunuzun ve tavrınızın da mutlu bir seyahati etkileyici faktörlerden biri olduğunu unutmayınız.

Şikayetin Kısa sürede çözümü için Firmanıza yardımcı olunuz. 
Firmanızın 'şikayet yönetim politikası' mevcut ise; mutlaka şikayetinizi önemseyecek ve en kısa sürede çözüm üretmeye çalışacaktır. Bu aşamada sizin tutumunuz ve yaklaşımlarınız son derece hayatidir. Firma sizin için çözümler üretiyor yada açıklamalar getiriyor ve hiçbiri sizi tatmin etmiyor ise; mağduriyetinizin uzamasının da başlı başına size mağduriyet yaratacağını bilmeniz gerekmektedir. Eğer hizmet aldığınız kurum şikayetinizin çözümü için alternatifler üretiyor ve çözüm sürecine geçmiş ise;  'Bilinçli Tüketici' olmanın gereği olarak, sorunu büyüten değil, çözüme katkı sağlayan konumda olmaya gayret gösteriniz. Firmanın sizin için sunduğu alternatiflerden aklınıza mantığınıza en yakın olanını tercih ederek hızlı bir çözüme katkı vermeniz size daha mutlu bir tatilin kapısını açabilir. Unutmayınız ki, sorunun olabilecek en kısa sürede  çözüme kavuşması, seyahatinizin kısıtlı süresi nedeniyle sizin için hayati önem taşımaktadır. Seyahat süreniz boyunca yaşadığınız sorun çözülmemiş veya çözülememiş ve siz seyahatinizi tamamlamış durumdaysanız; size sunulacak çözüm alternatiflerinin son derece azaldığını bilmenizde fayda vardır.

Seyahat sonrası şikayetlerin çözülmesi daha karmaşık hale gelir.
Hizmet sektöründe, seyahat tamamlandıktan sonra yapılan şikayetler firma prestiji açısından değerlendirilir. Sorunun büyüklüğü ve markaya verebileceği zararlar değerlendirilerek; ya firma tarafından maddi zarar edilerek şikayet giderilir yada teselli çözüm önerileri sunulur. Seyahat tamamlandıktan sonra yapılan şikayetlerde firmanın şikayet yönetimi ciddi anlamda önem kazanmaktadır. Müşteri şikayet politikası olmayan, marka prestijini önemsemeyen firmaların genellikle bu tip şikayetleri umursamadığını ve dikkate almadığını hatırlatmak isteriz. Bu nedenle şikayetinize konu olan sorun her ne ise; seyahatiniz esnasında ve kısa sürede çözümü için çaba harcamanızı ve bu çözüme sizinde katkı sağlamanızı tavsiye ederiz.   

Çözülmesi mümkün olamayan Şikayetler de vardır...
'Şikayet'
doğamız gereği en çok başvurduğumuz insani eylemlerimizden bir tanesidir. Fakat bilinmelidir ki; bir seyahat acentasının her şikayeti çözme imkanı yoktur. Bazen tüketici kendince haklı olduğunu düşündüğü bir konudan şikayetçi olsa da ; Uluslararası ve yerel kanunlar nedeniyle şikayet ettiği konuda haksız durumda olabilmektedir. Seyahat sektörü hem tüketicinin haklarını korumak, hem de hizmet sağlayıcıyı korumak adına birçok kanun ve kural ile donatılmıştır. Bazen tüketiciler; kanunlar, kurallar, sözleşmeler nedeniyle şikayetinde haksız durumda olabilmektedirler. Tüketiciler, ülkemizde genel kanı olan 'Müşeri Her Zaman Haklıdır' deyiminden hareketle kendi bilgi ve düşünceleri ile haklı olduklarını iddia edebilmektedirler. Fakat bu deyim turizm için geçerli değildir. Seyahat ürünlerinde, Haklı şikayetler veya Haksız şikayetler vardır. Eğer haksız bir şikayet içerisindeyseniz, şikayetinizin çözümünün olmadığını bilmeniz gerekir. Genellikle bu tip 'Tüketici Şikayetleri' son dakika otel veya tur iptalleri, havayolu rotarları, Konsoloslukların vize vermemesi, vb. durumlarda oluşmaktadır. Bu gibi şikayetlerin hizmet sağlayıcınız tarafından çözümü mümkün değildir. Seyahat Acentaları bu gibi durumlarda hizmete aracı konumunda olmaları nedeniyle şikayete çözüm üretme imkanları da bulunmamaktadır. Bu hizmeti sağlayan Havayolu, Konsolosluk gibi kurumlar uluslararası kurallar gereği uyguladıkları yaptırımlarda haklı durumdadırlar. Şikayetinize konu olan olayın bu kurallar ile ilişkisi çok iyi incelenmelidir. Bu tip şikayetler tüketicinin bilgisini aşan konuya hakim Profesyonel kişilere danışılması gereken bir durumdur.   

Bilinçli Tüketici şikayete neden olabilecek durumları önceden tespit eder.
Tüketici olmak herkes tarafından mümkündür. Aslolan Bilinçli tüketici olabilmektir. Seyahat sektöründe bilinçli bir tüketici olmanın birinci şartı dikkatli ve öngörülü olmaktır. Şikayet etmeyeceğiniz bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız; bir seyahat ürünü almadan önce aşağıda yazan konular ve benzeri durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Ne istediğinizi bilin :
Sizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. Bir seyahatin size uygun olup olmadığına dikkat edin ve bu konuda son derece titiz davranın. Satın alacağınız seyahati ve içeriğini iyice irdeleyin. Seyahat süresi, olası aktarmalar, gideceğiniz bölgesin yapısı, tur programı, kalınacak oteller, vs. gibi seyahat detaylarını incelemeden asla bir seyahat ürünü satın almayınız. Örneğin; Fazla incelemeden yürüyüş ağırlıklı bir paket tur satın aldığınızı ve sağlık sorunlarınız nedeniyle yürüyüş yapmanızın yasak olduğunu düşünün. Bu durumda; kimi kime şikayet edeceksiniz? Ürünü incelemek ve içerdiği detayları öğrenmek tüketici olarak sizin asli vazifenizdir. Böylesi bir durumda sizin şikayetinizin çözümü yoktur ve ürünü incelemediğiniz için kendinizi mutsuz edecek bir seyahate sürüklemiş olursunuz. Bu nedenle size en uygun seyahat ürününü talep edin ve seyahat acentanızı bu yönde yönlendirin. Sizin taleplerinizin ön planda olduğu bir seyahat mutlu bir seyahate atılmış ilk adımdır. 

Seyahat Acentası olduğundan emin olun : Seyahatinizi satın almayı düşündüğünüz kurumun Tursab 'a bağlı bir seyahat acentası olduğundan emin olun. Gerekiyorsa Tursab numarasını sorun ve Tursab sitesinden karşılaştırın. Ülkemiz kanunlarınca seyahat hizmeti satma yetkisi sadece Seyahat Acentalarına verilmiştir. Yetkisi olmayan kişi ve kurumlardan ASLA Seyahat satın almayınız. Seyahatiniz esnasında haklı bir şikeyetiniz bile olsa 'Kaçak Acenta' denilen ve yasal olmayan bir kurumdan işlemlerinizi yapmışsanız hiçbir hakka sahip olmadığınızı bilmeniz gerekmektedir. Sorun yaşadığınızda size ilk etapta gerekli olacak yasal zemin, sadece Yasal alışverişlerinizde oluşmaktadır. Yasal olmayan bir kurumdan satın almış olduğunuz ürün zaten sizin hatanız olarak kabul edilecektir. Her yıl Tursab 'a gelen şikayetlerin önemli bir bölümü 'Kaçak Tur' lar ile ilgidir. Yasal olmayan bir alışveriş yapıp sonra Yetkili kurumlara şikayetçi olmak son derece ironik bir durumdur ve maalesef yapılabilecek hiçbirşey yoktur. Bu duruma düşmemek için özen gösteriniz.

Seyahat Firmanızı araştırın : Bir Firmanın yasal olması iyi hizmet üreteceğinin garantisi değildir. Müşteri Memnuniyeti firmanın ayrıca özen göstermesi gereken bir mecradır. Seyahatinizi satın aldığınız firmanın müşteri şikayetlerini mutlaka araştırın. Ayrıca seyahatinizin ulaşım, konaklama gibi detaylarını da mutlaka araştırın. Bazen çok ciddi firmalar bile piyasa şartları, rekabet gibi nedenlerle seyahatin temelini oluşturan hizmet detaylarında hatalı tercihler yapabilmektedirler. Bu araştırmanız sizi şikayete konu olabilecek olası bir seyahatten kurtarabilir. Şüphe duyduğunuz, endişe ettiğiniz veya güveninizi zedeleyen her konuyu satın almadan önce seyahat acentanıza sorun. 

Tur programı, Uçak bileti, Voucher gibi Seyahat belgelerinizi Okuyun : Seyahatinizin tüm detaylarının yer aldığı bilgi ve belgeler sizin okumanız için hazırlanır. Nasıl bir şey satın aldığınızı, haklarınızı ve kuralları bilmenizin sadece bir yolu vardır; o da bu belgeleri okumak.  Aslında uzun uzun yazıları dakikalarca okumak Tüketicilerin pek sevmediği bir durumdur. Ama aldığınız ürün hakkında bilgi sahibi olmanızın başka da yolu bulunmamaktadır.

'Ucuz Etin Yahnisi' durumuna düşmeyiniz : Turizm sektöründe her ürünün ortalama bir piyasa değeri vardır. Aynı ürün farklı firmalarca bambaşka içerikte, farklı fiyatlarla satışa sürülebilir. Ürünler ilk bakışta birbirlerinin aynısı gibi görünse de, detayına indiğinizde içeriklerinde eksik yada fazla hizmetler barındırdığını göreceksiniz. Bu küçük farklılıklar bazen ucuz diye düşündüğünüz ürünün aslında pahalı olması gibi ironik durumlar yaratabilir. Tüketicilerin araştırma yapması ve sonucunda en ucuz olanı tercih etmeleri genel bir eğilimdir. Fakat, Piyasa değerinin altında bir ürün aldığınızda; Tehlike çanlarının çaldığını da bilmeniz gerekmektedir.
Piyasa şartlarının altında, iki yöntem ile Seyahat ürünü oluşturulabilir.  
1. Yöntem ; Firma çok iyi içerikte bir ürünü ticari ilişkileri sayesinde veya Kâr marjı gözetmeksizin size sunmuştur ve 'Uygun fiyat' ile seyahat etmenizi sağlamıştır. Bu üründe sorun yaşamazsınız ve hatta çok şanslısınız diyebiliriz. Seyahat Acentanız sizin için çok özel bir fiyata seyahat imkanı sunmuş durumdadır. 
2. Yöntem ; Firma bu fiyatı oluşturabilmek için, her türlü etik değeri, bilgi ve tecrübeyi yok sayarak, ne kadar ucuz içerik varsa seyahat paketinize alarak, size hakikaten 'ucuz ve kötü' bir ürün sunmuştur. Yada size ilk sunduğu fiyatın ekine birçok ekstra giderler oluşturarak size sadece 'görünürde ucuz' bir ürün sunarak 'müşteriyi yanıltarak satış yapma' yöntemini tercih etmiştir. Böyle bir ürünü satın almışsanız; Muhtemelen 'çok ucuza' bir ürün aldığınızı düşünerek seviç içerisindesinizdir. Fakat üzülerek söylüyoruz ki; siz sorun yaşamayı baştan kabul etmiş durumdasınız. Bu seyahatin sonunda 'keşke şu kadar daha verseydim bunları yaşamasaydım' diyeceğinize eminiz. 

'Ucuz' ve 'Uygun' Arasındaki farkı nasıl anlayabilirsiniz?
Yanıt aslında bir üstteki iki maddede saklı. Kısaca hatırlatmak gerekirse; Firmayı ve ürünü iyice anlayın ve araştırın. Piyasa değeri 300 TL olan bir seyahat ürününü 1 TL ye satin almissaniz geri kalan 299 TL yi firmanin sizden, şu veya bu şekilde alacağını unutmayınız. Hiçbir seyahat ürünü değerinin altında satılamaz. Bir ürün 'Ucuz olsun' ' Müşteriyi Yanıltsın' amacıyla hazırlanmış ise; mutlaka içeriğinde yanıltıcı ibareler, maddeler, ekstralar barındırır. Bu nedenle sizin ürünü incelemeniz çok önemlidir. Ayrıca mukayese yaptığınız ürünlerin birbirlerine denk olduğundan da emin olmanız gerekir.
Örnek vermek gerekirse ;
1 TL'ye satın aldığınız 299 TL zorunlu ekstrası olan bir ürün mü daha ucuzdur?
250 TL ye satın aldığınız ekstrası olmayan bir ürün mü daha ucuzdur?
Satın alma aşamasına bakarsanız bir tanesini 1 TL ye diğerini 250 TL ye almış durumdasınız. Sizce hangisini satın alan tüketici doğru yaptı siz kendiniz karar veriniz...
Seyahat ürünüzü detaylı incelediğinizde sizi yanıltmaya çalışan bir firma ile karşı karşıya olup olmadığınızı kolayca anlayabilirsiniz. Kahvaltı yazılmış ama içeriğinde ne var, Otel denilmiş ama hangi otel vb. detayları derinlemesine incelediğinizde karşınıza çıkan tablo, ucuz fiyatın arkasına gizlenmiş detayları daha net görmenizi sağlayacaktır. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki; size aktarılan tüm seyahat detayları sadece taahhütten ibarettir. Gerçek seyahat içeriği sizin seyahatiniz esnasında karşınıza çıkan olacaktır. Bu nedenle inceleme yaparken Seyahat Acentasının güvenilirliği ve itibarını da göz önüne almanızı hatırlatırız.  Travel Terminal Tüketici Şikayetleri Politikası 


Travel Terminal Seyahat Acentası olarak sağladığımız tüm seyahat ürünlerinde titiz davranarak tüketici şikayeti oluşturabilecek seyahat unsurlarından uzak durmaya özellikle gayret göstermekteyiz. Fakat bizim tüm bu titiz yaklaşımlarımıza rağmen; hizmet sektörünün yapısı gereği elimizde olmayan nedenlerden ötürü şikayete konu olabilecek bir durum oluşabilir. Seyahatinizi aksatan ve şikayetinize konu bir durum olduğunda aşağıdaki yol ve yöntemleri izleyerek en hızlı şekilde sorununuzu bize aktarmanızı rica ederiz. Travel Terminal Şikayet politikası gereği sorunun çözümü için gayret göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Travel Terminal Tüketici Şikayetleri Köşesi müşterilerimizi hem bizim dışımızdaki sağlayıcılardan edindikleri seyahatlerdeki şikayetler hakkında bilgilendirmek, hem de Travel Terminal 'in şikayet politikası hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.  

Travel Terminal Tarafından size Sağlanan bir Seyahat ile ilgili şikayetiniz mi var?

Seyahatiniz esnasında 'Şikayete neden olabilecek bir durum' yaşıyorsanız;

Haftaiçi 09:00 - 19:00 saatleri arasında derhal 0212 587 22 22 numaralı santralimizi arayarak müşteri temsilcinize durumu bildirmelisiniz. Başvurunuz ile birlikte, şikayetinize neden olan durum incelenecek, konunun bir şikayet olup olmadığı değerlendirilecektir. Eğer ilettiğiniz konu hakikaten bir hizmet aksaması ise; en hızlı şekilde çözüm yolu üretilmeye çalışılacaktır. Çözüm süreci başladıktan sonra sizden ricamız; sabır göstererek aksayan hizmeti düzeltmemize yetecek süreyi bize tanımanızdır. Her şikayetin nedeni, çözüm yolları ve süresi kendine has ve farklılık arz ettiği için bu aşamada bir süre vermenin imkanı yoktur. Fakat şundan emin olabilirsiniz ki; mümkün olan en kısa süre içerisinde sorunun çözümü için gayret gösterilecektir.

Seyahatiniz esnasında Mesai Saatleri dışında bir sorun yaşıyorsanız;
Travel Terminal iletişim sayfası bölümünde yer alan ve her hizmet birimi için ayrı ayrı belirtmiş olduğumuz destek hatlarından bize ulaşabilirsiniz. Destek hatlarımızdan bazıları 24:00 e kadar hizmet vermektedir. Bu nedenle bu hatlarımızı aradığınızda görevli arkadaşımızın uykudan uyanarak size yanıt vereceğini de hatırlatmak isteriz. Acil durumunuzdan en kısa süre içerisinde haberdar olabilmemiz için bu hatlarımızı kullanmanız hayati önem taşımaktadır. Böylesine Acil bir durum içerisindeyseniz; Lütfen durumu en kısa şekilde tüm detaylarıyla görevlimize aktararak çözüm üretme sürecini başlatmasını sağlayınız. Şunu da hatırlatmak isteriz ki; Mesai saatleri dışında gelişen sorunların çözümü daha zordur. Şikayetin içeriğine bağlı olarak, zorunlu nedenler ile çözüm süreci bir sonraki iş gününe sarkabilir. 

Travel Terminal Müşteri Şikayetleri Hakkında Son Söz :
Seyahat başlı başına bir maceradır. Belki de bu kadar çok sevilmesinin ve arzulanmasın nedeni, içerisinde barındırdığı bu gizem ve bir çok bilinmeyendir. Seyahatinizin içerisinde öylesine çok detay vardır ki; bunların hepsine müdahele etmek imkansızdır. Sıcak bir bölgede, bronz bir ten hayaliyle çıktığınız bir yaz tatili, yağmur dolu anılarla tamamlanabilir. Bu şikayeti kim çözebilir, yada bu gibi detaylara kim müdahale edebilir ki... Buna benzer örnekleri arttırmak ve genişletmek mümkündür. Aslolan Seyahatten her ne şartta olursa olsun keyif alabilmektir. Her seyahat şikayete konu olabilecek riskler barındırır. İşin püf noktası şikayetçi olduğunuz konunun düzeltilip düzeltilemeyeceğidir. Bir sonraki aşama da seyahatinizi size sağlayan kurumun çözmek isteyip istemeyeceğidir. Çünkü; her şikayetin çözümü kuruma mutlaka ek bir maaliyet doğurur. Hiçbir ticari kurum da Kârlılığının düşmesini istemediği için şikayetler sıkıntılı bir mecradır. Travel Terminal hizmet politikamız gereği bu maaliyeti bizler seve seve üstlenmiş durumdayız. Yeter ki; bize iletilen şikayet, çözüm üretebileceğimiz bir alanda olsun. Turizm ve Seyahat Endüstrisi tek bir zemin üzerine kurulmuştur, o da; GÜVEN - İTİBAR'dır. Travel Terminal olarak; Sizin Güveninizi sarsacak, Marka İtibarımızı zedeleyecek hiçbir şikayetin içerisinde olmak istemiyoruz. Bu nedenle şikayete konu olacak hiçbir ürünü üretmeyi ticaretimize uygun bulmuyoruz. Buna rağmen oluşmuş ve bize iletilen bir şikayet varsa da; çözümü için maksimum çaba gösteriyoruz. Çünkü bizler; sadece siz mutlu seyahatler yaptıkça hizmet üretmeye devam edebiliriz. Travel Terminal'in referansı sadece hizmet verdiği siz değerli müşterileridir. Travel Terminal'in, Turizm Sektöründe kalıcı ve güvenilir bir marka olarak ayakta kalabilmesi için bizce;  'Travel Terminal Hakkında Şikayet' sorgusun karşılığının herzaman 'YOK' olması gerekmektedir. Bunun için de, Müşteri Memnuniyetinden ödün vermeden hizmet üretmeye devam ediyoruz. Bizler gerçek Müşteri Memnuniyetinin; şikayet sitelerinde yüzlerce şikayete standart yanıtlar vermek değil, şikayet yaratan hizmetler üretmemek prensibinde saklı olduğuna inanıyoruz. Müşteri Memnuniyeti gibi zor bir alanda başarının sağlanabilmesi için; ayrı bir özen gösterilmesi gerektiğine, bu konunun tüm ticari kaygıların üzerinde tutulması gerektiğine inanıyoruz... 

Sorunsuz, Huzurlu, Keyif Dolu Seyahatler Dileriz...
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.