travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Tüm Turlar İçin Detaylı Bilgi Edinin!

Turlar; Seyahat firmalarının organizasyonunda, Türkiye’nin ve Dünyanın herhangi bir bölgesine, çeşitli gayeleri bi araya getirerek, birçok turistik hizmeti bir arada toplayan ve şirketin belirlediği süreleri kapsayacak şekilde organize edilen gidiş-geliş şeklindeki seyahatlerdir. 

Tur sektörü Türkiye’nin can damalarının başında gelir. Ülke ekonomisi için kilit bir rol üstlenen Turlar çok çeşitli şekillerde yapılır. Eğitim, kültürel ve sağlık turları ülke içerisi turların en önemlilerindendir. Özellikle şirket içi eğitim turları modern Türkiye’nin en büyük tur kaynağı. Bunlara ilave olarak yurt dışı turları da mevcut. Çok geniş bir sektör olan tur ve turizm birbirini tamamlayan kollardır. Yurt içi ve yurt dışı turlarının birbirinden ayrılan özellikleri de mevcuttur. Özellikle yurt dışı turlarının daha zor, daha pahalı ve daha zahmetli olması Türkiye içerisinde yurt içi turları daha önemli kılmakta. Turların en büyük bir başka özelliği de kısa olması. Doğrudan amaca hizmet eden turlar uzun vadeli değil, kısa ve amacını tamamlayı olmaktadır. Yurt içi turlarının süre esnekliği daha fazla olup da yurt dışı turlarınında bu esneklik daha azdır.
Turlar onlarca çeşitte yapıldığı için bunları kategorilendirmek imkansızdır. Ancak türü bakımından sırlama yapmak mümkündür. Paket turlar, Animativ Turlar, İnformativ turlar gibi bir çok türü de mevcuttur.

Turları düzenleyen seyehat acentaları genelde bir tur düzenlerken her şeyi düşünüp, müşterisine adım adım tur detayları sunar. Tur detayları içerisinde konaklama, aktiviteler, yeme içme ve eğlenme gibi çeşitli fiyata dahil evet’lar ekleyerek daha fazla müşteri ilgisi çekmeyi amaçlamıştır. Tur katılımcıları da turlarda sunulan imkanları dikkate alıp turu seçmektedir. Fiyata dahil olan her bir artık etmen tur katılımcısı olarak daha fazla o tura ilgi duyulması anlamını taşımaktadır.  

Günübirlik Tur Yurtdışı Turlar Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.