travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Vize İşlemleri Nelerdir?

Yurt dışı turlar ülke olarak en çok tercih ettiğimiz tur çeşididir. Yurt dışı turlarının pasaport işlemleri, vize işlemleri, maddi olarak yüksek fiyatlarda olması gibi negatif etkileri olsa da turların sunduğu harika imkanlar ile kıyaslanınca hiç önemsenmeyen etkiler oluyor. Özellikle kültürel doygunluk ve yeni bir ülke görme heyecanı tüm zorluklara katlanmayı göz aldırıyor insana.

Zorluklardan bahsetmişken en büyük zorluğu atlamak olmaz. Yurt dışı turlarının en büyük zorluklarından bir tanesi vize işlemleridir. Tur düzenlenecek lokasyona göre değişiklik gösteren işlemler genel olarak çok zorlayıcıdır. Bu nedenle vize istemeyen ülkeler genelde en çok tercih edilen tur rotalarıdır. Vize isteyen ülkeler için ise, vize işlemlerini tur acentalarının halletmeyi üstlendiği turlar en çok tercih edilen turlardır. Yani vize işlemleri yurt dışı turları üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olmakla birlikte, tüm tur rotasını da belirleyebiliyor.

Ortalama bir Avrupa ülkesi için vize işlemlerinden kısaca bahsetmek gerekebilir bu adımda. Orta seviye bir Avrupa ülkesi için çalışan konumdaki bir bireyin; iş yerinden maaş bordrosu, kredi kartı fotokopisi, gayrimenkul tapu fotokopisi, Sigorta belgeleri, işverenden izin belgesi, şirketin imza sirküleri, vergi levhası gibi çeşitli ve zorlayıcı evrak listesi karşımıza çıkıyor. Ancak çalışmıyor iseniz bu adımlar daha kolay. Öğrenci veya ev hanımı gibi sıfatlarda bulunan tur katılımcıları; dilekçe, gayrimenkul fotokopisi, sağlık sigortası ve kimlik fotokopiler gibi basit adımlarla tamamlayabiliyorlar. Ayrıca bu gibi basit işlemleri tur acentalarının çalışanları da kolaylıkla karşılayabilmekte.

Kısaca vize işlemleri yurt dışı turlarında belirleyici rol oynadığı gibi, zorlayıcı bir etken de olmakta. Özellikle büyük ülkelere düzenlenen turlar, hem tur acentasını hem de turisti zorlamakta. Ülkemiz AB üyesi olmaması nedeni ile çoğu ülke ağır vize koşulları sunmaktadır. Vize işlemleri hakkındaki tüm bilgileri Travel Terminal web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Vize Aracılık Hizmetleri
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.