travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Vize İşlemlerinin Aşamaları

Yurtdışı seyahatleri planınız var ise, hayata geçirmek için ilk yapacağınız iş vize çıkartmak olacaktır. Dünyanın birçok ülkesi vizesiz giriş kabul etmediğinden bu süreci tamamlamanız sandığınız kadar kolay olmayacaktır.

Vize başvurusu yapmak için öncelikle birçok hazırlık aşamasından geçmeniz gerekli. Vize işlemlerinizde hazırlamadığınız en ufak bir kâğıt parçası ile seyahatinize büyük engeller çıkartabilir. Çünkü hazırlamayı unuttuğunuz veya atladığınız o kâğıt vize almanıza engel olabilir hatta vize işlemlerinizi çok uzun bir zaman uzatabilir. Vize işlemlerinden önce ilk defa pasaport alıyorsanız, vize işlemleri yaptırmak istediğiniz ülkenin pasaport süresi ve isteklerini öğrendikten sonra bu şartlar altında pasaport çıkartmanız önemlidir. Eğer daha önceden pasaportunuz var ise de bu pasaporttaki bilgilerinizin güncel olması son derece büyük önem taşımaktadır. Aksi halde, pasaportunuzun süresi hala devam ediyor olsa bile bu pasaport kabul edilmeyecektir. 

Vize işlemlerinizin daha çabuk tamamlanmasını ve sonuçlanmasını istiyorsanız belgelerinizin eksiksiz ve tek tek dosyalar halinde nizami bir şekilde yerleştirilmiş olması önemlidir. Belgenizin olması ancak farklı bir dosya içerisinde vize işleminizin yapılacağı yere sunulması bile, evrak kaybına yâda görülmemesinden dolayı sürenin uzamasına neden olmaktadır. Ayrıca vize başvurusu alan merkezlerin bir çoğunun online ödeme kabul ettiğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu yüzden prosedürdeki evrakları yenine getirdikten sonra ücreti nereye ödeyeceğiniz konusunda kesin bir bilgi almanız ve bu bilgilerin güncel olması büyük bir önem taşımaktadır.

Bunun yanı sıra  vize işlemleri için, başvuru alan ve aracılık eden birçok ofis bulunmakta, bu ofislerden danışmanlık yardımı alarak yâda direkt olarak o kanal üzerinden başvuru yaparak vize işlemlerinizi çok daha hızlı bir hale getirmeniz mümkün. Ayrıca bazı ülkelerin vize işlemlerinden önce bankada teminat açısından belli bir miktar para ve sağlık güvencesi şartı koyduğunu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Vize Aracılık Hizmetleri
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.