travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Yurt Dışı Turlar

Tur çeşitlerinden en fazla bilgi birikimi elde edilebilecek tur olan yurt dışı turları ülke olarak en çok ilgimizi çeken tur çeşitlerinden olduğu çok aşikâr. Bunun en büyük sebebi de dolaşım serbestliğimizin olmaması olarak gösterilebilir. Özellikle ülkemiz tur müşterileri yurt dışı turlara büyük bir önem göstermekte.

Tur acentelarının da bu boşluktan faydalanması nedeniyle yurt dışı tur fiyatları, tur sektörü açısından en yüksek fiyatlardır. Özellikle vize işlemleri nedeniyle zor bir süreç olan yurt dışı turları, her bireyin gerçekleştirmek istediği ancak çoğunun vize gibi prosedürlere takıldığı bir tur çeşididir. Özellikle de Avrupa ve Amerika ülkelerinin, ülkemizden istediği ağır vize koşulları nedeniyle, dil bilmeyen sıradan bir vatandaşın yurt dışı turlara katılmasının önün son derece kapalıdır. Bu tür sorunlara tur firmaları çözüm bulmaya çalışmakta ve vize alımını kolaylaştırarak bu seyahat türünü hareketlendirmeye çalışmaktadır. Özellikle vize alma konusunda başarılı olan tur acenteları, genel isim olarak da üst düzeydedir. Kısaca belirtmek gerekirse; vize çıkartma oranı yüksek seviyelerde olan bir tur acentası en çok tercih edilen tur acentalarındandır.

Yurt dışı turları için sunulan seçeneklerin fazlalığı ve renkliliği de yurt dışı turlarına gidecek olan turistleri etkileyen bir diğer etmendir. Özellikle gidilecek ülke, o ülkede gezilip görülecek yerler ve yapılan organizasyonlar tercih yapmak isteyen müşteriler için büyük bir seçim sebebidir. Özellikle popüler olan ülke ve şehirler her zaman tercih sebebi olup, o bölgeye tur düzenleyen acenteler için de ün yapma anlamına gelmektedir.

Özetlemek gerekirse, yurt dışı turları; zor, pahalı ancak bir o kadar da kültürel açından dolu ve yeni yerler keşfetme açısından çok önemli bir tur çeşididir. Yurt dışı turları hakkında detaylı bilgi almak için Travel Terminal’e uğrayabilirsiniz.

Yurtdışı Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.