travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Yurtdışı Fuarları

Fuarlar konuları itibari ile genel olarak yapılan ürünlerin müşteriye görücüye çıkması ve ardından satış beklenmesi amacı ile kurulmaktadır. Ticari fuarlar, ihtisas fuarları, özel ilgi alanlarına yönelik fuarlar, belirli bir işkolu yâda sektör için düzenlenen fuarlar genel olarak kurulan fuarlar arasındadır. 

Özellikle konu ile alakalı ziyaretçilerin ilgisini çeken ve içerisinde bulunan ve stant açan herkes arasında tatlı bir rekabet ortamı yaratan fuarlar, yaratıcı fikirlere sahne olduğundan dolayı oldukça renklidir. Fuarlar, müşterinin ayağınıza gelmesini beklemeden, hizmet ve tanıtımı bir araya toplayan faaliyetlerdir. Özellikle meraklısına hitap ettiği için satış ve pazarlama tekniklerinin doğru seçilmiş olması gerekmektedir. Ülkemizde genelde kültür ve teknoloji üzerine olan fuarlar her kesimden insanların ilgisini oldukça çekmektedir. Kültür fuarları renkli gösteriler, şölenler ve herkesin kullanabileceği eşyaların satışı ile kurulan fuarlardır ve genel de sık ziyaretçi akınına uğrarlar. Bunun yanı sıra sektörel fuarlar firmaların kendi branşlarında diğer firmalar ile hoş bir rekabet ortamı yaratarak yeni çıkartmış olduğu, prototipinin üretildiği yâda zaten var olan ancak satışının arttırılmasını istediği ürünlerin sergilendiği ve insanlar açısından da bilgilendirme amaçlı düzenlenen fuarlardır. Örnek vermek gerekirse, yapı malzemeleri fuarları, mobilya fuarları, araba fuarları hem herkesin hem de sektör içerisinde bulunan kişilerin oldukça ilgisini çeken, satış arttıran ve ufuk genişleten fuarlardır. Küçük kuruluşlardan dev şirketlere, hatta kültür fuarları içerisinde, kermes gibi düzenlenenlerde kendi yaptığınız el ürünlerini satmaya kadar geniş bir alana sahiptirler.

İki taraflı da düşünmek gerekirse  fuar alım talebini karşılayan ve bilgilendiren, satıcının da ürünlerini tanıtmasını ve piyasada daha kolay ürün satmasını sağlayan alanlardır. İyi ve görsel anlamda güzel olarak hazırlanmış bir fuar herkesin hoşuna gidecek ve ilgi çekecektir.

Yurtdışı Fuarlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.