travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Yurtiçi Turlar İçin Başka Yere Bakmayın!

Ülkemiz, bilindiği üzere bir turizm cenneti.. Ben nereden baksanız bir 4-5 sene turizm sektöründe çalıştım, ve birçok tarihi-turistik güzelliğin canlı tanığı oldum. Turizm bu ülkede gerçekten muazzam bir hacme sahip, bilenler bilir sadece Anltalya'ya yılda milyonlarca yerli ve yabancı turist geliyor ve turizm sektörü de buna bağlı olarak sürekli gelişim göstermektedir, kanımca eğer devletin turizme yönelik teşvik çalışmaları ve altyapı desteği sürdükçe bu rakamlar da büyüyecek gibi görünüyor.

Ülkemizde yabancı turizmden bahsetmişken, yerli turistin de hakkını yemek olmaz.. Yani herkes Akdeniz'e Ege'ye gitmese de, en azından memleketine gidiyor. Gittiğinde çevre civarda tarihi turistik yerleri ziyaret ediyor, yanlış mıyım?

Bundan dolayı kesinlikle turizm sektörünün önemli bir damarını yurtiçi turlar oluşturmaktadır. Günübirlik turlar, birkaç günlük orta düzey turlar, ve üçüncü grupta inceleceğimiz uzun turlar ülkemizde oldukça fazla ilgi çeken organizasyonlar arasında yer alıyor. Bu ilgi özellikle son yıllarda adeta patlama yaşadı. Çevremde yazın başka illere turistik ziyarete giden arkadaşlarımın sayısı çok fazla arttı...

Yaz mevsimi özelinde turizme bir göz atmamız gerekirse, en gözde turistik şehirler Antalya, Muğla, İzmir ve Aydın gibi doğal güzelliklerin oldukça yoğun olduğu merkezlerdir. Artık bu anlamda tam bir turizm kentine dönüştü bu şehirlerimiz...

Diğer bir turistik cazibe merkezi ise bence doğu bölgesi. Bölgesel anlamda dikkat çeken turlar Güneydoğu Anadolu turları ve son olarak da Akdeniz bölgesi turlarıdır. Doğal ve tarihi birçok güzelliği barındıran Trabzon, Rize, Giresun illeri bu anlamda oldukça fazla rağbet görüyor.
Eğer canınız sıkılıyorsa ve tatil dönemine denk geldiyseniz, kesinlikle yurtiçi turları incelemenizi öneriyorum ve de bunu yaparken maliyet analizini de iyi yapın ki yolda kalmayın :)

Günübirlik Tur Yurtiçi Turlar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.