Batı Karadeniz Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BATI KARADENİZ TURU 

2 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

( Bu Turda Erken Rezervasyon Kampanyası Bulunmaktadır, Kaçırmayınız... )

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:
  • 5. Kadköy (00:15)
  • 6. Yenisahra (00:25)
  • 7. Esenkent (00:35)
  • 8. Pendik (00:45)
  • 9. Çayırova (01:10)
  • 0. Beylikdüzü (23:00)
  • 1. Avcılar (23:10)
  • 2. Bakırköy (23:30)
  • 3. Cevizlibağ (23:40)
  • 4. Mecidiyeköy (23:50)

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Safranbolu ( Gece Yolculuğu )

İstanbul’dan belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle Adapazarı, Bolu, Gerede, Karabük, üzerinden Safranbolu’ya varıyoruz.
( Grubumuz bu gece seyahat olacağından konaklama bulunmaz )


2. Gün: Safranbolu – Yörük köyü

Safranbolu varışımızın ardından araç içerisinde kahvaltı ikramlarımızla birlikte kahvaltımızı tamamlıyor ve gezimize başlıyoruz. Safranbolu çarşısı küçük ve sokakları oldukça dar olduğu için erken saatlerde başlayan gezimiz Tarihi Konakların bulunduğu sakin sokaklarda oldukça keyifli bir gezi imkanı sunuyor. Kısa bir dinlenme molalarıyla yürüyerek 1700'lü yıllardan bir fotoğraf karesi gibi duran Osmanlı kasabasının keyfini sürüyoruz. Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk mahallelerini seyrediyor ve fotoğraflarımızla anılarımıza kaydediyoruz. Safranbolu Hükümet Konağı ve Müzesi, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan  Safranbolu Kaymakamlar Evi , Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, demirciler,bakırcılar ve yemeniciler Arastası, gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Meşhur Safranbolu Lokumu 'nun tadına bakma, alışveriş ve öğle yemeği sonrasında Yörük Köyü  gezimizi gerçekleştiriyoruz. Oldukça geniş kapsamlı gerçekleşen gezimizi bitirdikten Otelimize hareket ediyor ve giriş işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Amasra – Devrek – İstanbul

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası, Amasra gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli karadeniz manzaraları eşliğinde seyahatimizi yapıyor ve Amasra 'ya ulaşıyoruz. Amasra’ nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi'nden Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola (Dünya’ nın Gözleri) ” dediği Amasra’ nın manzarasını seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Kraliçe Amastris’ ten adını alan, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra’ nın merkezine geldiğimizde Karadeniz’ in meşhur balık lokantalarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekte bizi enfes bir Salata ve Balık ziyafeti bekliyor. Yemek sonrasında Amasra’da Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra Kuşkayası yol anıtını ziyaret ederek Amasra'dan ayrılıyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde bulunan dünya çapında baston yapımıyla ünlü Devrek ’te baston atölyesini ziyaret ediyoruz. Tem otoyolu üzerinde verdiğimiz moladan sonra trafik ve yol durumuna göre saat 21:00 - 23:00 arası İstanbul’a varıyoruz. Sizlerle yeni bir gezimizde buluşmak üzere gezi katılım durağınızda sizlerden ayrılıyoruz...


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Tur boyunca tüm gezi bölgelerine Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
1 Gece Otel Konaklaması
1 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
1 Sabah Kahvaltısı ikramı (Lunch Box Kahvaltı Paketi)
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
Bahşiş ve diğer harcamalar
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, 30 TL
Safranbolu'da Öğlen yemeği ( isteğe bağlı ) Serbest / Gözleme menü / kuyukebabı menü
Amasra'da Öğlen yemeği (  isteğe bağlı ) Serbest / Meşhur Balık Salata menü

Konaklama Otelleri

 

Cinci Han Hotel - Safranbolu (Özel Belgeli - Tarihi Yapı)

Tarih içinde, Tarih ile iç içe bir gece Cinci Han :
Safranbolu'da 17. Yüzyılda inşa edilen ve uzun yıllar ticaret kervanlarının kullandığı tarihi bir yapıdır. 2 katlı 63 odalı Cinci Hanı’nın giriş kapısı, kilit ve anahtarı; Türk demir işçiliğinin ilginç örneğidir. Bölgenin önemli bir mimari yapılarındandır. Kesme ve moloz taştan yapılmış olan han, üç yüz yılı bulan geçmişi ile bölgeye gelen turistler tarafından da ziyaret edilmektedir. Han mimarisi dönemin izlerini taşır ve iki bölümden oluşmaktadır. Ortadaki avluya açılan iki katlı revakların gerisine odalar, güney batısına ise avludan geçilen ahır bölümü yerleştirilmiştir. Avlunun ortasında bulunan havuz genel görünümünü bugün de korumaktadır.  2004 yılında yeniden restore edilerek Otel olarak hizmete açılan Cinci Han tarih dokusu ile bir gece geçirmek isteyen konukları için keyifli bir durak. Han mimarisi korunan avlusu, Restoranı ile 2 katlı 63 odalı Cinci Han 'da bu turumuzda konaklama yapılmaktadır.

Harita

Hava Durumu

KARABUK KARABUK

Fiyatlar

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


Batı Karadeniz Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.