Bilecik Söğüt Yörük Bayramı

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BİLECİK SÖGÜT YÖRÜK BAYRAMI

YÜRÜYÜŞ & FOTOĞRAF & KÜLTÜR & KEYİF TURU

İstanbul'dan  en ekonomik ve keyifli dolu şehir ve kültür turları...
(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

GÜNÜBİRLİK TUR - Tur Mevsimi: İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:
 • 0. Beylikdüzü (07:00)
 • 1. Avcılar (07:10)
 • 2. Bakırköy (07:30)
 • 3. Cevizlibağ (07:40)
 • 4. Mecidiyeköy (07:50)
 • 5. Kadköy (08:15)
 • 6. Yenisahra (08:20)
 • 7. Esenkent (08:30)
 • 8. Pendik (08:40)
 • 9. Çayırova (09:00)

 Detaylı Durak tarifleri için Tıklayınız....

Tur Programı

Bilecik Söğüt Yörük Bayramı

Bilecik Söğüt Ertuğrul Gazi Anma ve Yörük Şenlikleri

Yörük Şenlikleri Nedir ?
    Ertuğrul Gazi’nin 1281 yılında vefatından sonra yörüklerin ve Kayı Boyu mensuplarının atalarına hürmeten her sene yayladan inme zamanı olan Eylül ayının ikinci haftasında Ertuğrul Gazi’yi ziyaret ettikten sonra köylerine döndüklerini ve bunu asırlarca hiç aksatmadan yaptıklarını ihtiyar yörükler anlatıyor. Köylerden ve yaylalardan atlarla gelen yörükler, yine kendi aralarında topladıkları buğdayları, odunları ve kesilecek hayvanları Ertuğrul Gazi türbesine getirirler. Cuma günü Mevlid-i Şerifler okunup, hatimler indirilir, Fatihalarla dualar edilir. Yörükler kendi aralarında asırlardır yaşattıkları cirit geleneklerini icra ederler, kız alıp, kız verirler ve nişan yaparlar. Bütün bu güzelliklerin Ertuğrul Gazi’nin Türbesi etrafında olması Söğüt’te gayri resmi bir bayram havası estirir.

    1980’li yıllara kadar gayri resmi bir havada devam eden Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri, bu yıllarda Söğüt’te kaymakam olan ve sonra uzun dönem Erzurum Milletvekilliği yapan Mehmet Kahraman’ın teşebbüsleriyle resmi bir hüviyet kazanır. Bilecik Valiliği ve Söğüt Kaymakamlığı yörüklerin bayramını resmi kutlamalara dönüştürmek üzere kolları sıvarlar. Ve bayramın adı “Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri” adını alır.

   700 Yılı aşan bir süredir devam eden bu özel şenlik '' Yörük Bayramı '' olarak halk arasında anılır ve her yıl Türkiye ve Yurtdışından gelen birçok yerli yabancı Türk boylarının katılımyla kutlanır.

Tur Programı :
Sabah buluşma noktalarımızdan misafirlerimizi aldıktan sonra Bilecik Söğüt’e hareket ediyoruz. Yolculuk sırasında Lunch Box kahvaltı paketlerimizle kahvaltımızı yaptıktan sonra Yaklaşık 3 saatlik bir seyahatin ardından Bilecik'e ulaşıyoruz. Şeyh Edebali türbesi ziyareti sonrasında Saat Kulesi'nin görülmesinin ardından Söğüt ilçesine ulaşıyoruz. Söğüt ilçesine giriş yapmadan Dursun Fakıf Türbesin’i ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Söğüt’e ulaşıyor turumuza başlıyoruz. Osmanlı Devletinin ilk mescidi Ertuğrul Gazi Mescidi (Kuyulu camii), Çelebi Sultan Mehmet cami, Kaymakamlık çeşmesi, Ertuğrul Gazi Müzesi, Çifte Minareli Hamidiye Cami, Hamidiye idadisi ziyaretleri sonrasında Ertuğrul Gazi Türbesi ziyaret ediyoruz. Türk büyükleri Platformu ve Söğüt şenlikleri meydanını ulaşarak misafirlerimize okunmuş şifalı pilav ikram ediyoruz. Ertuğrulgazi Anma ve Yörük Şenlikleri alanında misafirlerimizin serbest gezi yapmaları için serbest bırakıyoruz. Misafirlerimiz gönüllerince tören alanında dolaşabilir, Yörük çadırlarını ziyaret edebilir, etkinliklere katılabilirler. Serbest zaman sonrası Saat 17:30'da bulusmamızı takiben İstanbul’a hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde verdiğimiz molamızın ardından akşam saatlerinde İstanbul'da seyahatimizi sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
Araç içerisinde Sabah kahvaltısı ikramı 
Öğle Yemeği ( Şifalı Pilav ve Ayran - Ücretsiz İkramdır )
Rehberlik
Yörük Çadırlarında Yöresel ikramlar
  Müze giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Yolculuk süresince alınan ekstra yiyecek ve içecekler
  Bahşiş ve diğer harcamalar

Öneli Dip Notlar :
* Bu tur programı Günübirlik bir turdur. Tur aynı gün İstanbul 'dan hareketle başlar ve İstanbul 'a dönüş ile tamamlanır.
* Tura sadece belirlenmiş duraklardan katılım sağlanır.
* 10 kişi üzeri Grup Rezervasyonlarda ; tamamı aynı duraktan binmek şartı ile güzergah üzerinden farklı bir durak eklenebililir. Grup tarafından rezervasyon esnasında talep edilmelidir. 
* Tur programı, Tur Fiyatları ve bu tura ait sirküler bir bütündür. Her yeni sirkü bir önceki sirküleri geçersiz sayar.

Harita

Hava Durumu

 BILECIK BILECIK

Fiyatlar

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


Bilecik Söğüt Yörük Bayramı Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

* KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI :  Günübirlik Turlarımızda katılımcı sayısı en az 12 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır.  Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente (en geç ) 1 gün kala turu iptal edebilir.

* TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* ARAÇ YERLEŞİM PLANI :  Tur araçlarımızda Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre, katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 

* TUR İPTAL ŞARTLARI : Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını  ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz.

* Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz satın aldıkları tüm günübirlik turlarda; tur hareketine  7 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Günübirlik Tur Hareketine 7 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz.

* Erken rezervasyon Sigortası & İptal iade Güvencesi Paketi Satın alınmış Turun İptal süresinin daha esnek olmasını sağlar. Bu Paketi tur ücretine dahil ederek satın alan misafirlerimiz; Tura 48 saat kala acenteye bildirmek şartıyla % 100 Kesintisiz olarak ücret iadesi alabilirler. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi her tur için farklı bir ücrete sahip olup rezervasyon esnasnda sistem tarafından size hesaplanarak sunulur. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Online rezervasyon yapan misafirlerimiz Satın Al kısmında Erken Rezervasyon Sigortası seçeneğini de tıklarak tur ücretlerine dahil etmesi gerekmektedir. 

* Misafirin tur hareket günü belirlemiş olduğu durakta bulunmaması yada tura katılmaması halinde tüm ücreti kullanılmış sayılır ve herhangi bir ade yapılmaz.