GÜRCİSTAN

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

GÜRCİSTAN TURU(5 gece)
Kafkaslardaki esrarengiz ülke...

GÜRCİSTAN TURU 
5 GECE 6 GÜN

1 Gece Batum 4* / 1 Gece Mistiya 4* / 1 Gece Kutaisi 4* / 2 Gece Tiflis 4*  Konaklama

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 13 Mayıs
Hareket Noktaları:

  Tur Programı

  1. Gün: İSTANBUL - BATUM

  THY İstanbul - Batum uçuşuyla yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 16:05' te Batum'dayız. Otele transfer olduktan sonra, programımız da Batum şehir turu var. Göreceğimiz yerler:  Tarih ve Arkeoloji Müzesi, Gonio Müzesi, şehir merkezi (eski şehir) ve botanik bahçesi.


  2. Gün: BATUM - KUTAİSİ - USHGULİ

  Saat 08:00 Sabah kahvaltidan  sonra kutaisi kentine doğru yola çıkiyoruz. Bagrat tapinak ziyaret etmesi. Bu tapınak bugüne kadar birleşmiş Gürcistan  sembol olarak sayılmış. Kilise X-XI yüzyıllarda Bagrat krallığı zamanında inşa edilmiş (975-1014y.y.).

  Gürcü mimarlık tarihinde Bagrat tapınak kendi mimarı ve sanatsal değerli olan özel bir heykeldir. Daha sonra Gelati kompleks görmesi. Bu kilise ortaçağ en önemli kültürel ve eğitim merkezdi. Davit Agmaşenebeli rehberliği altında (1106 y.) inşa edilmiş. Gelati ve Bagrat abideleri  UNESCO dünya kültürel  heykeller miras listesindedir. Öğle yemeğinden sonra tur Sataplia orman alanısında devam edecek. Orman alanı çeşitli mağaralarla zengindir. Orada yırtıcı ve ot yiyen dinazorların yaklaşık  200 izi  bulunur. Orman alanında Biospeleoloci Müzesi’dir. Mağaralar kimyasal maddelerle zengindır. Stalaktit ve stalagmitler haricinde burada kil kalın ve ırı taş parçaları bulunur. Akşam saatlerınde Mestia'ya ulaşıyoruz.


  3. Gün: USHGULİ - MESTİYA - KUTAİSİ

  Kahvaltıdan sonra Mestiya gezisini basliyoruz.  Gezecegimiz yerler arasinda: Michael Khergiani müze, Ortaçağ Svan kuleleri ( XIV  Y.Y dan kalan) , asidik suları, Gürcu mıllı muzesi (Muzede  XI y.y da Klarjet den  grtirilen Gürcü dili ve edebiyatının en önemli eserlerinden biri “Adishis otxtavi” muhafaza ediliyor  , 897 Yilda Gospel yeniden yazılıyor. Metin altın sermaye harfler ile yazılmış) . Saat 19:00 da akşam yemeği. Yemekten sonra Kutaisiye  doğru yola çikiyoruzKonaklama ve serbes zaman.


  4. Gün: KUTAİSİ - GORİ - MTSKETA - TİFLİS

  Saat 08:00 Sabah kahvaltıdan sonra.  Tıflise doğru yola çikiyoruz. Yolda Stalin'in doğduğu Gori kentine uğruyoruz, burada tabıkı Stalin müzesini geziyoruz. (Stalinin Teyiran, Yalta, Almanya Doğu berline gittiği kendisine ait vagonu göreceğiz. ) Bu sırada yol üzerinde bulunan Uplistsikheyı goriyoruz  Tiflise gitmeden Mtskheta şehrini geçiyoruz.  Saat 15: 00 oğlen yemeği. Şehrin tarihi MÖ. 2000 ‘lere kadar uzanır. Mtskheta MÖ; 500 – MS; 500 arasında İberya Gürcü Krallığı’na başkentlik yapmıştır. Burada Hiristiyanlık 4. yy da kabul edilmişti. Öncelikle, Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Jvari Manastırı ( 6 yy) ve Svetitskhoveli  Katedrali’ni görüyoru. Saat 21.00 da  akşam yemekten sonra Konaklama Tiflis'de


  5. Gün: TİFLİS

  Çokuluslu Abanotubani’ ye yürüyüş – burası kükürtlü sıcak su kaplıcaları ile ünlüdür- Ayrıca Narikala Kalesi (IVyy.), Metekhi Kilisesi ve Karvasla Müzesi.(Kervansaray), Aziz Trinity Kilisesi, Sioni Katedrali, Anchiskhati Bazilikası(IV yy.), Sanat Müzesi turlarını yapıyoruz.

   

  Konaklama Tiblis’te. Akşam yemeği folklorik danslar eşliğinde .

   

  6. Gün: TİFLİS - İSTANBUL

  Tiflis den İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul Hava Limanına indiğimizde turumuz sona ermiş oluyor. 


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   Gidiş-dönüş ulaşım
   5 Gece 4* Şehir Otellerinde konaklama 
   5 Sabah Kahvaltısı (Otellerde )  

   Araç içi ikramlar
   Tüm geziler ve Şehri turları
   Rehberlik
   Gümrük geçişleri ve şehir vergileri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Yolculuk süresince alınan ekstra yiyecek ve içecekler,
   Bahşiş ve diğer harcamalar,
   Kişisel yiyecek ve çeşitli alışverişler,
   Bahşiş ve diğer harcamalar,

   Tüm Öğlen yemekleri,
   Tüm Akşam yemekleri,
   Extra aktiviteler,

   

   

  Harita

  Hava Durumu

  Fiyatlar

  Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

  15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
  Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
  Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

  1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
  2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
  3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
  4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
  5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
  6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

  Yorumlar


  GÜRCİSTAN Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Genel Detayları ve Uyarılar

   * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * Günübirlik Turlarımızda katılımcı sayısı en az 12 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Tur katılımcısı 12 - 15 arası Minibüs araç, 16 - 31 arası Midibüs araç, 32 üzeri Otobüs araç hareket etmektedir.

  * Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş gruu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

  * Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araölarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen aracın Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

  * Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 


  İptal Şartları

  * Misafirlerimiz satın aldıkları tüm günübirlik turlarda; tur hareketine  7 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir.

  * Tur Hareketine 7 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 48 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti günübirlik turlar için 15 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.