Tokat Amasya Turu Tur Programı

TOKAT AMASYA TURU 

1 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Kalkış Yerleri: İstanbul'dan Çıkış Gece Hareketlidir. Tur Programında 1 Gece Seyahat halinde ve konaklamasız gerçekleşir.
PROGRAM
1 Gün: İSTANBUL, TOKAT NİKSAR GİDİŞ SEYAHATİ


İstanbul'dan belirlediğimiz noktalardan hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Bu gece ve sabah erken saatlerde yapacağımız seyahatimiz esnasında İstanbul -Adapazarı - Bolu - Gerede - Osmancık - Merzifon - Erbaa - Niksar Güzergahını kullanacağız.  Molalarımızla beraber yaklaşık 11 saat sürecek seyahatimizi Sabah erken saatlerde Niksar 'da sonlandıracağız.2 Gün: NİKSAR- HÜKÜMET KONAĞI - LEYKELİ KÖPRÜ - NİKSAR KALESİ - TOKAT -LATİFOĞLU KONAĞI - GÖK MEDRESE - VOYVODA HAN - ALİPAŞA KÜLLİYESİ - ULU CAMİİ - BALLICA MAĞARASI


Sabah araç içerisinde sizlere sunduğumuz kahvaltımızın ardından Niksar'a giriş yapıyoruz. Selçuklulara başkentlik yapmış Niksar 'da verdiğimiz kısa molanın ardından  ziyaret edeceğimiz yerler; Niksar Kalesi, Kırk Kızlar Türbesi, Taş Mektep, Hükümet Konağı, Lülecizade Kardeşler Çeşmesi, Çöreğibüyük Cami, Leylekli Köprü ve Çilhane meydanı göreceğimiz yerler arasında. Niksar Gezimizin ardından yaklaşık 1 saatlik bir seyahatin ardından Tokat'a ulaşıyoruz. kısa bir yürüyüş ile Tokat'ın tarihi ticaret merkezi olan Sulu Sokak, Deveciler Hanı, Tokat Etnografya müzesi, Latif oğlu Konağı, Gök Medrese (Pervane Darüşşifası), Taş han Voyvoda Han, Ali Paşa Külliyesi 'nin görülmesinin ardından gezimizi tamamlayarak Pazar ilçesine hareket ediyoruz. Mahperi Hatun Kervansarayı 'nı gördükten sonra, Sarkıt ve dikitleriyle ünlü Ballıca Mağarası 'nı ziyaret ediyoruz. Gezimizi burada tamamladıktan sonra kısa bir seyahat ile Zile'ye ulaşıyoruz. Zile çarşısında verdiğimiz alışveriş molasının ardından Otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğimizi Zile 'nin meşhur Restoranında ünlü Tokat Kebabı 'menüsü olarak alıyoruz. Yemekten sonra otelimize dönerek dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama Otelimizde...3 Gün: ZİLE KALESİ - ZİLE SOKAKLARI - AMASYA - AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - ŞEHZADELER MÜZESİ - KRAL KAYA MEZARLARI - YEŞİLIRMAK - 2. BEYAZIT KÜLLİYESİ - İSTANBUL DÖNÜŞ SEYAHATİ


Sabah Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, erken saatte çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gecemizi geçirdiğimiz; Roma İmparatoru Julius Sezar'ın ''Veni Vidi Vici (Geldim Gördüm Yendim)'' dediği Zile'de kısa bir sabah gezintisi yapıyoruz. Tarihi Zile Sokaklarında yaptığımız keyifli yürüyüşümüzü Zile Kalesi 'nde sonlandırıyor ve ziyaretimiz sonrasında, Amasya'ya hareket ediyoruz. Amasya merkezinde Yeşil Irmak kıyısında keyifli bir manzara eşliğinde verdiğimiz kısa molanın ardından Amasya Arkeoloji Müzesi, Sultan 2. Beyazıt Külliyesi, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, Saat Kulesi, Kral Kaya Mezarları 'nı ziyaret ediyoruz. Amasya ziyaretimizi öğlen saatlerinde sonlandırarak gezimizi tamamlıyor ve İstanbul yönüne dönüşe geçiyoruz. Öğlen ve Akşam yemekleri için Mola tesislerimizde verdiğimiz molaların ardından gece saatlerinde İstanbul'a ulaşarak turumuzu başladığımız noktalarda sonlandırıyoruz.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.


TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No: 39 Ülkü Apt., Kat: 2-3, Daire: 2-3 AKSARAY / FATİH / ISTANBUL
0 (212) 587 22 22


Bu çıktı 24.11.2020 15:26 tarihinde verilmiştir. TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.