Çanakkale Şehitlik Truva Turu Tur Programı

ÇANAKKALE  ŞEHİTLİK  TRUVA TURU 

2 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Kalkış Yerleri: İstanbul'dan Çıkış Gece Hareketlidir. Tur Programında 1 Gece Seyahat halinde ve konaklamasız gerçekleşir.
PROGRAM
1 Gün: İstanbul - Çanakkale ( Gece Yolculuğu )


Gece saatlerinde başlayan yolculuğumuz ile sabah erken saatlerde Çanakkale'ye ulaşıyoruz. Yolculuğumuz Trakya üzerinden ve yaklaşık 6 saat sürmektedir. Güzergâhımız üzerinde Tekirdağ'da Dinlenme Tesisinde ve Gelibolu'da Feribot geçişinde 2 molamız bulunmaktadır.2 Gün: Truva - Çanakkale - Çimenlik Kalesi - Kordon


Katılımcılarımız dolu dolu geçecek olak keyfli turumuza, Çanakkale'nin en güzel manzara köşelerinden bir tanesinde, Muhteşem Boğaz manzarasına karşı enfes bir kahvaltı ile başlıyorlar.Kazdağları'nın bol oksijeni eşliğinde, keyifli bir kahvaltı (ekstra) yaptıktan sonra 2 gün sürecek turumuza başlıyoruz. İlk durağımız olan Truva Antik Şehri harabelerini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra, şehir merkezine hareket ediyoruz. Bölgede ele geçen arkeolojik eserlerin sergilendiği Çanakkale Arkeoloji Müzesi, Çanakkale Savaşları'nın önemli savunma noktalarından Çimenlik Kalesi, Çanakkale Deniz Müzesi , Nusrat Mayın Gemisi, yanık türkülere konu olmuş Aynalı Çarşı gün boyunca gezeceğimiz önemli yerler arasında. Fotoğraf meraklıları için Çanakkale Boğazı manzarasıyla birlikte Kordon boyunda serbest zaman vermeyi de ihmal etmiyoruz. Öğleden sonra saatlerinde gezimizi sonlandırıp otelimize hareket ediyoruz. Otelimize ulaştıktan sonra odalarımza yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.3 Gün: Gelibolu Yarımadası Tarihî Millî Parkı - Kilitbahir Kalesi - Anzak Koyu - Şehitler Abidesi


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından 1. Dünya Savaşları sırasında büyük bir savaşa sahne olan Gelibolu Yarımadası Tarihî Millî Parkı turumuza başlıyoruz. Gelibolu Yarımadası gezimizde geniş bir alana yayılmış olan anıtlar, mezarlar, siperler, sargı yerleri ve müzeler yer almaktadır. Savaşların her aşamasına damgasını vurmuş önemli olayları inceleyip hep beraber duygu seline kapılacağız. Bu kadar etkileyici bir bölgeyi gezerken duygulanmamak elde değil, bu nedenle bazen de gözyaşlarımızı tutamayacağız. Gün boyunca yapacağımız gezide, Kilitbahir Kalesi , Kocabayır, Yahya Çavuş , Kanlısırt , Anzak Koyu , 57. Alay Şehitliği , Conk Bayırı , Anafartalar , Kabatepe Müzesi , Şehitler Abidesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzu öğleden sonra saatlerinde sonlandırıp Saros Körfezi manzarası eşliğinde dönüşe geçiyoruz. Tekirdağ 'da vereceğimiz akşam yemeği molasından sonra İstanbul'a varıyoruz. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının mutlaka ziyaret etmesi gereken bu önemli savaş alanını, kapsamlı olarak baştan sona gezmenin verdiği duygusal yorgunlukla evlerimize dönerken yeni bir turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz...

Not: Rehber, hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.


TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No: 39 Ülkü Apt., Kat: 2-3, Daire: 2-3 AKSARAY / FATİH / ISTANBUL
0 (212) 587 22 22


Bu çıktı 12.07.2020 12:17 tarihinde verilmiştir. TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.