Menekşe Yaylası Yürüyüş Turu Tur Programı

MENEKŞE YAYLASI YÜRÜYÜŞ TURU

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Yürüyüş Mevsimi: İlkbahar, Yaz, Sonbahar
Toplam Yürüyüş Mesafesi ve Süresi: 14 km – 4 saat
Zorluk Derecesi: 2 (Kolay)  
İstanbul’dan Uzaklığı: 135 km.

Kalkış Yerleri: İstanbul'dan belirlenmiş duraklardan SABAH Hareketlidir.
PROGRAM
MENEKŞE YAYLASI YÜRÜYÜŞÜ

Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine bağlıdır. Bölge genel olarak yapı ve yaşam itibariyle Karadeniz’in bir uzantısıdır. Baharda Menekşe Yaylası, adını aldığı Menekşelerle doludur. 

Günün Programı: Aracımızla Yuvacık Barajı’nın kenarından yukarılara Güneye doğru yükselerek, saat 11.00’da yürüyüş başlangıç noktası olan Aytepe açıklığına ulaşacağız. Burada aracımızdan inerek yürüyüş öncesi hazırlığımızı tamamlayıp, doğa rehberlerimizden gerekli yürüyüş bilgilendirmesini alarak düdük sesiyle birlikte yürüyüşümüze başlayacağız. İlk etabımızda araç yolu veya kestirme patika ile başlayarak yine toprak araç yolundan yokuş aşağı 30 dakika sürecek bir yürüyüşle Veysel Dayı’nın Yeri olarak bilinen Soğukpınar Su Deposu’na ulaşacağız. Burada verilecek kısa bir mola sonrasında ikinci etabımız olarak gidiş dönüş 2 km. olan orman içi patikalardan yapılan bir yürüyüşle Beşkayalar Kanyonu’na görsel olarak hakim bir noktaya, Şahintepesi Kayalıkları’na ulaşacağız. Kayalıklarda, uçurum kenarında 10 dakikalık bir mola vereceğiz. Mola bitiminde yer yer orman içi patikalar, yer yer toprak yollardan önce Papaz Çayırı’na, sonra da Menekşe Yaylası’na ulaşıp, azıklarımızı yiyeceğiz. Menekşe Yaylası uzun molamızdan sonra Aytepe’ye tekrar geldiğimiz yoldan geri çıkacağız.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

YÜRÜYÜŞÇÜLERİN GETİRMESİ GEREKEN MALZEMELER
Önemli Uyarı : 
Bu turumuz bir doğa yürüyüşüdür. Tüm katılımcılarımızın Tur günü, aşağıdaki donanımlara sahip olarak gelmelerini önemle rica ederiz. Bu teknik ekipman ve donanımların bazıları yürüyüş günü kullanılmaz fakat Acil durumlarda hayati derecede önemli ekipmanlaradır. Yürüyüş günü gerekli asgari donanım ve fiziki şartlara sahip olmayan katılımcılarımız Grup Güvenliği nedeniyle yürüyüşe dahil edilmez.

Dört Mevsim Yanınızda Olması Gereken Malzemeler 
1. 25-30 lt. hacimli sırt çantası 
2. Yürüyüşe uygun bot (doğaya çıkıldığında bot gereklidir) 
3. Yürüyüşe uygun giyim (sentetik giyim tercihimizdir) 
4. Kafa feneri 
5. Düdük 
6. Varsa, çok maksatlı pense veya çakı 
7. Şapka 
8. Güneş gözlüğü 
9. Yedek çorap 
10. Rüzgarlık
Sonbahar ve Kış Mevsimlerinde Gerekli Ekstra Malzemeler: 
11. Bere 
12. Eldiven 
13. Tozluk 
14. Yağmurluk veya panço 
15. Yedek tshirt 
16. Polar anorak 

 

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Günübirlik Treking Turlarımızda katılımcı sayısı en az 12 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Tur katılımcısı 12 - 15 arası Minibüs araç, 16 - 31 arası Midibüs araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır.

* Yürüyüş Turlarımıza 12 yaşından büyük tüm misafirlerimiz katılabilmektedir.

* Tur katılımcıları arasında Ekipman ve Fiziki koşullar itibariyle Yürüyüşe uygun olmayan kişiler olduğu takdirde; Rehberimiz yürüyüşe uygun olmayan katılımcımızı araç ile birlikte, yürüyüş sonunda buluşmak üzere bırakabilir. Rehberlerimizin her konuda önceliği Grubun Yürüyüş Güvenliği olup, grubun yapacağı yürüyüşte alacağı tüm kritik güvenlik kararlarında tam yetkilidir. Şirketimiz tur grubu içerisinde yürüyüşe uygun görülmeyen bir katılımcı için herhangi bir iade yapmamaktadır.  

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen aracın Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Günübirlik Treking / Yürüyüş Turları bir doğa aktivitesi olup herhangi bir Kültürel - Tarihi mekan ziyareti bulunmamaktadır. Turlarımızda görev alan Rehber konumunda bulunan yetkililerimiz Doğada Hayatta kalma ve Doğal alanlarda grubun güvenli şekilde bir noktadan diğerine geçişini yapması konusunda yetkin mihmandarlardır.

* Tur güzergahında yapılacak yürüyüş parkurları ve konaklama süreleri Rehberimiz tarafında zorunlu nedenlerle değiştirilebilir. Acente bu nedenle programın akışı ve yürüyüş güzergahı sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 


İptal Şartları

* Misafirlerimiz satın aldıkları tüm günübirlik turlarda; tur hareketine  7 gün kala %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir.

* Tur Hareketine 7 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 48 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti günübirlik turlar için 15 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.


TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No: 39 Ülkü Apt., Kat: 2-3, Daire: 2-3 AKSARAY / FATİH / ISTANBUL
0 (212) 587 22 22


Bu çıktı 05.07.2020 04:19 tarihinde verilmiştir. TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.