Çeşme Efes Kuşadası Turu Tur Programı

ÇEŞME EFES KUŞADASI TURU 

4 GECE  5 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 3 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Kalkış Yerleri: İstanbul'dan Çıkış Gece Hareketlidir.
PROGRAM
1 Gün: İstanbul-Çeşme- Gidiş Seyahati


  Cuma gece belirlenen noktalardan belirlenen saatte otobüsle hareketimizi takiben gece yolculuğu ile Fethiye tur bölgemize ulaşıyoruz.2 Gün: Çeşme -Alaçatı- Ildır -Kuşadası


  Sabah 08.00 sularında  Çeşme’ye varıyoruz. kahvaltı ve serbest zaman için Çeşme'de iniyoruz. Akabinde son yılların kendine özgü taş ev mimarisiyle dikkatleri çeken, doğal hayat ile sosyal hayatı içe içe yaşayabildiğiniz,Uluslar Arası Ot Festivali’ne ev sahipliği yapan Alaçatı’ya uğruyoruz. Burada Kahve molası verebileceğiniz ,çevreyi gezme şansınızın olacağı,mevsimine göre şifalı ve doğal bol çeşitli otlarından satın alabileceğiniz bir serbest zaman veriyoruz. Ardından son dönemlerde adını daha sık duyduğumuz,dizi çekimlerine de ev sahipliği yapmış,Türkiye’nin nadir bozulmamış,turizm tesislerine yenik düşmeden bakir kalmayı başarabilmiş sahil kasabası Ildır’a yol alıyor ve burada öğle yemeği alıyoruz. Havasıyla,doğasıyla gözü gönlü dolduran Ildır’da keyifli molamızdan ve üzerimizden attığımız yolculuk yollarından sonra konaklama için diğer günlerimizi geçireceğimiz Kuşadası'na geçiyoruz.
Konaklama : Kuşadası
Öğle Yemeği : Ildır sahilde Balık Restaurant’ta (kırmızı ve beyaz et  menü seçenekleri de mevcuttur)(extra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.3 Gün: Serbest zaman, (extra )Tam Gün Kuşadası Tekne Turu


Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz yada Extra Tam gün Tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Serbest zamanı tercih eden misafirlerimiz Kuşadası plajlarına,tercih ettikleri yerlere gidip günü değerlendirebilirler.Tekne turumuzu yapmak üzere ise misafirlerimizle Marina’ya gidiyoruz. Teknenin hareketi ile 1 saatlik deniz yolculuğu ardından Baradan Koyu'nda yüzmek için mola. 45 dakikalık yüzmenin ardından tekrar yolculuğa başlayıp eşsiz güzelliği ve ismini de özelliğinden alan Soğuksu Koyu'na gidip yüzme molasının ardından öğle yemeğini tekne içersinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında İzmir sularına doğru hareket edip Mydonose Koyu'nda yüzme molasının ardından tekrar dönüşe geçip Marina’dan otele yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
 Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği : Teknede  Çupra /Levrek tavuk yada köfte,makarna,salata ve karpuz.(ekstra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.4 Gün: Kuşadası


Bu günü otelimizin plajı ve havuzundan da faydalanabilmeniz  dinlenmeniz ,yüzme ve şehirde serbest zaman geçirebilmeniz, alışveriş yapabilmeniz  adına sizlerin programına bıraktık. İsteyen misafirlerimiz tekne turlarına katılabilirler. Kuşadasının farklı plajlarınde zaman geçirebilirler. Rehberiniz gün boyu soru ve taleplerinizde elinden geldiğince bilgi vermek için otelde olacaktır.Akşam için bir program belirlemek isterseniz de bu konu da destek olacaktır.
Konaklama : 
Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği :(extra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
 
5 Gün: Efes Antik Kenti - Artemis Tapınağı - Şirince Köyü İstanbul\'a Dönüş


Otelimizde aldığımız son sabah kahvaltısının ardından Selçuk’a hareket ederek gezimize İlk Çağ'ların tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olan, ihtişamıyla dünyaca ünlü şehirlerinden biri Efes Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik Tiyatro, Yamaç Evleri, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını ziyaret ettikten sonra, Dünyanın yedi harikası arasından biri olan Artemis Tapınağı kalıntılarını geziyoruz. .Artemis tapınağını da gezdikden sonra Meryem ana evini gezmeye gidiyoruz. Meyem ana evi Bülbüldağı'nda Hz. İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını St. John ile birlikte geçirdiğine inanılan kilisedir.  Hıristiyanlar için hac yeridir ve bazı papalar tarafınan da ziyaret edilmiştir. Meryem'in burada öldüğü mezarının da Bülbüldağı'nda olduğu düşünülmesine karşın Kitab-ı Mukaddes'de anlatıldığı gibi Meryem'in mezarı dönemin Selefkos’unda bugünün Silifke'sinde olduğu inanılmaktadır. Öğle yemeği için mola verdikten sonra, yapısını ve yaşama tarzını hala kaybetmemiş bir Rum köyü olan Şirince Köyü ’ne geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Dar,mistik ve tarih kokan Şirince sokaklarında gönlümüzce geziyoruz.Köyün ekolojik ve kendilerine özgü her ürünün satıldığı dükkanlardan alışveriş yapma şansına da sahibiz.Buradaki vaktimizi de tamamladıktan sonra  İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki Travel Terminal organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.
Konaklama: Bugün konaklama yapılmaz. Dönüş seyahati gerçekleştirilir.
Kahvaltı:Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği : Selçuk'ta rehberimizin önerdiği restaurantta (extra)ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.


TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No: 39 Ülkü Apt., Kat: 2-3, Daire: 2-3 AKSARAY / FATİH / ISTANBUL
0 (212) 587 22 22


Bu çıktı 12.08.2020 06:26 tarihinde verilmiştir. TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.