1. Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu Tur Programı

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 

4 GECE 5 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş KÜLTÜR TURU

(1.Gün) Yüksek hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş
(1.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş
(5.Gün) Havayolu ile Kars - İstanbul Dönüş
Kars çevresi Karayolu transferleri & 3Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik 
& 3 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur Tarihini seçip rezervasyon yapabilirsiniz.)

Kalkış Yerleri: İstanbul'dan SABAH Hareketlidir.
PROGRAM
1 Gün: İstanbul Ankara Seyahati YHT - Ankara - Kars Seyahati Turistik Doğu Ekspresi

İstanbul Pendik Garında sabah 06:30 'da buluşmamızın ardından Saat 07:21 de Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 11:20 civarında sona ermesini takiben, akşam üstü saat 15:55 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 14:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 15:55 den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. 2 Gün: Ankara Kars Seyahati - Turistik Doğu Ekspresi

Gece boyunca yaptığımız tren yolculuğumuz sabah saat 06:00 civarında İliç Tren İstasyonunda verilen 3 saatlik mola ile dileyen misafirlerimizin tren istasyonunun çevresinde zaman geçirmesine , dileyen misafirlerin de yeterli katılım olması durumunda yerel acentaların TCDD ile birlikte gerçekleştirdiği Karanlık Kanyon Bot Gezisi ,Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezisinin yer aldığı turlara katılıp fotoğraf çekme imkanı sağlıyor.

Verilen molamızın ardından saat 09:00 da İliç Tren İstasyonundan hareketle 2 saatlik bir yolculuğun ardından Erzincan’a varıyoruz. Burada vereceğimiz 3 saatlik bir molamız bulunuyor ve mola boyunca yeterli katılımın sağlanması durumunda  yerel acentaların TCDD ile birlikte gerçekleştirdiği Çağlayan, Atıntepe, Ekşisu turuna katılabilir ya da istasyon çevresinde zaman geçirebilirsiniz.

Saat 13:40 da Erzincan tren istasyonundan hareket eden trenimizin bir sonraki durağı Erzurum. 18:30 civarında varacağımız Erzurum’da 3 saatlik mola verilecektir. Bu İstasyonda misafirlerimize serbest zaman verilmektedir.Trenimiz 20:15 de Erzurum’dan hareket edecektir. Gece geç saatlerde varacağımız Kars Tren İstasyonunda bizi beklemekte olan transfer aracımızla otelimize geçip odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Verilen saatler TCDD ‘ nin ön gördüğü Turistlik Doğu Ekspresi hareket ve bekleme saatleridir.

TCDD tarafından yapılacak saat değişiklikleri ve rötardan acentamız sorumlu değildir.

Katılım sağlayacak misafirlerimizin bu durumu göz önünde bulundurarak yolculuğa başlamaları ricamızdır.3 Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.4 Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.5 Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından uçuş saatimize kadar serbest zaman ve İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına transfer. 

 

Dönüş uçak biletlerimiz Kars/İstanbul uçuşu gerçekleştiren tarifeli hava yollarının saatlerine göre değişkenlik gösterebilir.

Hava Yolu tarafından yapılacak saat değişiklikleri ve rötarlardan acentamız sorumlu değildir.

 

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 
NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Turistik Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir. 

NOT 3 : Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Otelde 3 kişi aynı odada kalır. Tren konaklamasında ise ; (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon Odası verilir. Trende Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 350 TL dir.  3 kişi tur rezervasyonu yapıldığında bu fark ücreti toplam fiyata sistem tarafından otomatik olarak eklenir. Aynı rezervasyona 4. kişi eklendiğinde sistem daha önce alınmış olan 350 TL fark ücreti yeni eklenen kişinin ücretinden otomatik olarak düşer.  

NOT 4 : Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SNGL Tur ücreti olarak tur fiyat tablosunda belirtilmiştir.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
04.02.20224* OTELLER VB.2.950,00 TL4.250,00 TL ---Taksitler »
25.02.20224* OTELLER VB.2.950,00 TL4.250,00 TL ---Taksitler »
04.03.20224* OTELLER VB.2.950,00 TL4.250,00 TL ---Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Notlar

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 arası, Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Kars Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 kişi olmalıdır. Tur ödemesinin size iletilen belirlenmiş opsiyon süresinde ödenmiş olması gerekmektedir. Kars turları prommosyon sınıf ve en uygun ücret garantisi ile üretilmekte olup İptal ve iade koşullarında belirlenmiş kısıtlamalar bulunmaktadır. Bu kısıtlamalar İptal iade başlığı altında size iletilmektedir. 

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* 0-6 Yaş arası 1 çocuk, Doğu Ekspresinde aileleri ile aynı odada seyahat eder. Aynı yaş grubu 2. çocuk olması halinde trende 2 oda sağlanarak, çocuk indirimi iptal edilerek, oda ücreti tahsis edilir.   

* Kars Turlarında, karayolu ulaşımlarında araçlarımızda Koltuk numarası uygulaması veya yerleşim Planı yapılmamaktadır. Misafirlerimiz karşılıklı anlayış içerisinde, uygun ve boş koltukları kendi arzularınca kullanmaktadırlar.  

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* İade Koşulları
Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  30 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 30- 15 gün arası zaman kala sadece ulaşım ( tren ve uçak biletleri ) kısmına denk gelen ücretlerinde zarar görürürler. Her tur tarihi için bu rakam değişkenlik göstermektedir ve ayrıca hesaplanarak rezervasyon sahibine iletilmektedir. 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* İptal iade güvence paketi detayları ;
Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya sadece ulaşım ( Tren ve uçak bileti ) hariç kısmının % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Güvence paketi ücreti aşağıda yer alan fiyat aralığına isabet eden toplam rezervasyon bedeline göre sistem tarafından otomatik hesaplanır ve tur ücretine ilave edilerek satın alınır.

500 TL ye kadar olan Rezervasyonlarda;  + 20 TL
501  -  1000 TL arası Rezervasyonlarda;   +30 TL
1001 - 2000 TL arası Rezervasyonlarda;   +40 TL 
2001 - 5000 TL arası Rezervasyonlarda;   +50 TL
5001 - 10.000TL arası Rezervasyonlarda; +80 TL 

* Tur Ulaşımları ve iadesi Hakkında ;
Bu turumuzun karayolu ulaşım kısımları Travel Terminal sorumluluğunda olup iptal iade şartları yukarıda belirlenen şekildedir.
Turumuzun Uçak ve Tren seyahati ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. Bu nedenle yukarıda belirtilen İptal iade Güvence Paketi Uçak ve Tren biletlerini kapsamamaktadır.

TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No: 39 Ülkü Apt., Kat: 2-3, Daire: 2-3 AKSARAY / FATİH / ISTANBUL
0 (212) 587 22 22


Bu çıktı 18.01.2022 03:31 tarihinde verilmiştir. TRAVEL TERMİNAL & Tek Turizm İnş.Teks.Ltd.Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.