10.Van Kars Doğu Ekspresi Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 DOĞU EKSPRESİ İLE VAN - DOĞUBEYAZIT - KARS TURU 

6 GECE 7 GÜN - UÇAK Gidiş TREN Dönüş KÜLTÜR TURU

(1.Gün) Havayolu ile İstanbul - Van Gidiş
(1./2./3./4./5. Günler) Van- Tatvan- Ahlat- Doğubeyazıt- Kars gezileri
(6.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Kars - Dönüş 
(7.Gün) Yüksek hızlı Tren ile Ankara - İstanbul Dönüş 

Tüm Gezi ve Karayolu transferleri & 2 Gece Van Otel Konaklaması & 3Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik 
& 5 Kahvaltı & 5 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:
  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (06:00)

MART VE NİSAN 2019 DÖNEMİ ; TÜM TURLAR MÜSAİT TARİHLER AŞAĞIDADIR.
(Beğendiğiniz turunun üzerine tıklayıp detay sayfasına gidebilirsiniz.)

Gidiş; Havayolu ile Sabiha Gökçen - Kars / Dönüş Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile
2.Doğu Eksp Kars Turu 09 - 13 Nisan 2019   (Kişibaşı 1490 TL) 


Gidiş; Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile
/ Dönüş Havayolu; Kars - Sabiha Gökçen
1.Doğu Eksp Kars Turu 10 - 14 Nisan 2019(Kişibaşı 1490 TL) 
3.Doğu Eksp Kars Turu 13 - 18 Nisan 2019  (Kişibaşı 1790 TL) 


Gidiş; Havayolu ile Sabiha Gökçen - VAN / Dönüş Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile
10.VAN - KARS Doğu Eksp Turu 22 - 28 Nisan 2019  (Kişibaşı 2190 TL) 


Gidiş Havayolu; ANKARA - Kars / Dönüş Doğu Ekspresi Yataklı Vagon
8.ANKARA ÇIKIŞ Doğu Eksp Kars Turu 09 - 13 Nisan 2019(Kişibaşı 1490 TL) 

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - VAN – GEVAŞ – AHTAMAR

Sabah Saat 07:00 Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Pegasus Havayolları ile Van’a hareket ediyoruz. 09:05 'de Van Havalimanına varışımızı takiben meşhur Van kahvaltısı almak üzere restoranımıza hareket ediyoruz. Kahvaltı sorası Gevaş ilçesindeki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığını gezdikten sonra Ahtamar Adası'na keyifli bir tekne yolcuğu yapıyoruz. Ahtamar Kilisesi'nin dış kabartmalarını inceliyor, içini geziyor ve fotoğraf molamızı verdikten sonra tekrar Tekne ile geri dönüyoruz. Bir sonraki durağımız olan Urartu Krallığı'nın izlerini günümüze taşıyan Çavuştepe Kalesine ulaşıyoruz. Andezit taş bloklar üzerine işlenmiş yazıtları ve arkeolojik alanları geziyoruz. Ardından Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere Van 100. Yıl Üniversitesi içerisinde yer alan Van Kedisi Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Van’a has Savat işçiliğini görebileceğimiz Arubani Bedesteni’ne ulaşıyoruz. Savat işçiliği hakkında aldığımız bilgi sonrası ana kaya üzerine inşa edilmiş Van Kalesi’ne ulaşıyoruz. Tuşpa adıyla Urartu Başkentliği yapmış olan kale gezimizin ardından otelimize giriş yaparak dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: VAN - TATVAN – AHLAT – ADİLCEVAZ - ERCİŞ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Van Gölü güney sahili boyunca Bitlis ili ilçesi Tatvan'a hareket ediyoruz. Daha sonra mevsim şartlarına göre dünyanın ikinci büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’nü ( buhar bacaları, sıcak göl ) gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Bir sonraki durağımız olan Ahlât gezimizde dünyanın en büyük açık hava mezarlığı olan Ahlât Selçuklu Mezarlığı, Ahlât Kümbetleri ve Ahlât harabe şehir gezilerini yapıyoruz. Adilcevaz’ı keşfediyor, Kef Kalesi, Paşa camii gezilerimizden sonra Van gölü kuzey sahili boyunca Erciş üzeri tam bir Van Gölü turu yapmış olarak Van'a dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: VAN - MURADİYE ŞELALESİ – AĞRI DAĞI ETEKLERİ – İSHAK PAŞA SARAYI

Sabah otelimizde aldığımız Kahvaltı sonrası Doğubayazıt'a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Muradiye Şelalesi’nde çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Osmanlılarla Safevi Devleti arasında geçen Çaldıran Savaşı'nın yapıldığı ovayı geçip Tendürek Volkanik Dağı'nın sönmüş lavlarını 2644 rakımla fotoğraflayıp Ağrı Dağı (Ararat) manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hâkim olan İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. Ardından Iğdır’a geçerek soykırım müzesini ziyaret ediyor ve Kars'a hareket ediyoruz. Syahatimizin ardından Kars’da bulunan otelimize ulaşarak dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: KARS – FETHİYE CAMİİ – KARS KALESİ – KARS MÜZESİ - SARIKAMIŞ

Sabah otelimizde aldığımız Kahvaltı sonrası Kars turumuza başlıyoruz. Bugün yapacağımız Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak bazılarını da giriş yaparak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Öğlen yemeğinden sonra Kars merkezden ayrılarak Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü ve Sarıkamış Kayak Merkezini gördükten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.


5. Gün: ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: DOĞU EKSPRESİ KARS - ANKARA SEYAHATİ (1 gece Tren Konaklama)

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Tren garına transfer oluyor ve TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyoruz. Saat 08:00 'de hareket edecek Doğu Ekspresi ile 24 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Kars - Erzurum - Erzincan hattını gündüz saatlerinde geçmenin verdiği bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizi bekliyor olacak. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.


7. Gün: ANKARA – İSTANBUL YHT DÖNÜŞ

Bir önceki gün başlayan Doğu Ekspresi Tren seyahatimiz sabah saat 08:00 - 12:00 Saatleri arasında Ankara'ya ulaşmamız ile sona eriyor. Ankara YHT Garından Saat 14:30 da hareket edecek olan Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Treni ile İstanbul seyahatimize devam ediyoruz. Saat 18:30 'de İstanbul Pendik Garına ulaşmamızın ardından turumuzu burada noktalıyor ve yeni bir gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.
NOT 3 : Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Otelde 3 kişi aynı odada kalır. Tren konaklamasında ise ; (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon Odası verilir. Trende Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 300 TL dir. 3 kişi tur rezervasyonu yapıldığında bu fark ücreti toplam fiyata sistem tarafından otomatik olarak eklenir. Aynı rezervasyona 4. kişi eklendiğinde sistem daha önce alınmış olan 300 TL fark ücreti yeni eklenen kişinin ücretinden otomatik olarak düşer.
NOT 4 : Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl ) Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SNGL Tur ücreti olarak tur fiyat tablosunda belirtilmiştir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  İstanbul Sabiha Gökçen - Van Gidiş Biletleri (Ekonomi) 
  Kars - Ankara Doğu Ekspresi Dönüş Biletleri (Yataklı Vagon)
  Ankara - İstanbul YHT Dönüş Biletleri (Ekonomi-Koltuk) 
  Van, Tatvan, Ahlat, Doğubeyazıt, Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Ulaşım hizmetleri
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  2 Gece Van Bölgesi Hotel konaklaması
  3 Gece Kars Bölgesi Hotel konaklaması
  1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
  Otellerimizde alınan 5 Sabah Kahvaltısı
  Otellerimizde alınan 5 Akşam yemeği
  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
  Kişisel harcamalar, Alışverişler
  Ahdamar Adası geçiş ücreti ( Kişibaşı 20 TL dir)
  Müze Giriş Ücretleri ( Yetişkinler 40 TL / 65 Yaş üzeri ve Müe kartlılar 20 TL )
  Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej binişi vb kişisel harcamalar
  Tüm Öğlen yemekleri

Konaklama Otelleri

 

Sim-Er Hotel - Kars (****)

Turizm Bakanlığına Bağlı Sim - Er Hotel Kars Merkezinde bulunmaktadır. Toplam 146 Oda 4 Suit ve 300 yatak kapasitelidir. 150 Kişilik restaurant, 250 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, sauna, lobby, lobby-bar,ücretsiz Wi-Fi hizmetleriyle misafirlerimizi ağırlamaktadır.

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama 

 

 

 

 

 

Türkiye'nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadoluyu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sayfamızda sizin için bir araya getirdik. 

 

 

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur. 

 

 

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafiler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aparatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.  

Harita

Hava Durumu

KARS KARS

Fiyatlar

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


10.Van Kars Doğu Ekspresi Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 arası, Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Kars Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 kişi olmalıdır. Tur ödemesinin size iletilen belirlenmiş opsiyon süresinde ödenmiş olması gerekmektedir. Kars turları prommosyon sınıf ve en uygun ücret garantisi ile üretilmekte olup İptal ve iade koşullarında belirlenmiş kısıtlamalar bulunmaktadır. Bu kısıtlamalar İptal iade başlığı altında size iletilmektedir. 

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* 0-6 Yaş arası 1 çocuk, Doğu Ekspresinde aileleri ile aynı odada seyahat eder. Aynı yaş grubu 2. çocuk olması halinde trende 2 oda sağlanarak, çocuk indirimi iptal edilerek, oda ücreti tahsis edilir.   

* Kars Turlarında, karayolu ulaşımlarında araçlarımızda Koltuk numarası uygulaması veya yerleşim Planı yapılmamaktadır. Misafirlerimiz karşılıklı anlayış içerisinde, uygun ve boş koltukları kendi arzularınca kullanmaktadırlar.  

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* İade Koşulları
Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  30 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 30- 15 gün arası zaman kala sadece ulaşım ( tren ve uçak biletleri ) kısmına denk gelen ücretlerinde zarar görürürler. Her tur tarihi için bu rakam değişkenlik göstermektedir ve ayrıca hesaplanarak rezervasyon sahibine iletilmektedir. 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* İptal iade güvence paketi detayları ;
Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya sadece ulaşım ( Tren ve uçak bileti ) hariç kısmının % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Güvence paketi ücreti aşağıda yer alan fiyat aralığına isabet eden toplam rezervasyon bedeline göre sistem tarafından otomatik hesaplanır ve tur ücretine ilave edilerek satın alınır.

500 TL ye kadar olan Rezervasyonlarda;  + 20 TL
501  -  1000 TL arası Rezervasyonlarda;   +30 TL
1001 - 2000 TL arası Rezervasyonlarda;   +40 TL 
2001 - 5000 TL arası Rezervasyonlarda;   +50 TL
5001 - 10.000TL arası Rezervasyonlarda; +80 TL 

* Tur Ulaşımları ve iadesi Hakkında ;
Bu turumuzun karayolu ulaşım kısımları Travel Terminal sorumluluğunda olup iptal iade şartları yukarıda belirlenen şekildedir.
Turumuzun Uçak ve Tren seyahati ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. Bu nedenle yukarıda belirtilen İptal iade Güvence Paketi Uçak ve Tren biletlerini kapsamamaktadır.