Beypazarı Ankara Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BEYPAZARI ANKARA TURU 

2 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:
  • 0. Beylikdüzü (07:00)
  • 1. Avcılar (07:10)
  • 2. Bakırköy (07:30)
  • 3. Cevizlibağ (07:40)
  • 4. Avcılar (07:50)
  • 5. Kadköy (08:15)
  • 6. Yenisahra (08:20)
  • 7. Esenkent (08:30)
  • 8. Pendik (08:40)
  • 9. Çayırova (09:00)

 Detaylı Durak tarifleri için Tıklayınız....

Tur Programı

1. Gün: Beypazarı - İnözü Vadisi - Hıdırlık Tepesi - Tarihi konaklarGece geç saatte İstanbul’ dan ayrılıyor ve keyifli bir turun ilk noktası olan Beypazarı’ na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık altı saat sürecek yolculuğumuz ardından, sabah erken saatlerde Beypazarı ’na varıyoruz. Doğal atmosferiyle bizi karşılayacak olan İnözü Vadisi’ nde alacağımız köy kahvaltımızın ardından Beypazarı’nın eşsiz manzarasını izleyebileceğimiz Hıdırlık Tepe’ sine gidiyoruz. Burada Beypazarı hakkında rehberimizin bizi bilgilendirmesi eşliğinde; manzarayı fotoğrafladıktan sonra, aracımızla Beypazarı merkeze iniyor; geleneksel kültürümüzü yaşatan Beypazarı Evleri’ ni, Halk Evi’ ni ve Yaşayan Müze’ yi geziyoruz. Tarihte zamanın durduğu; ve sizin kapısını çalmanızı beklediği bir evi Yaşayan Müze’ yi gezerken; sıradan müzelerden farklı olarak tarihe dokunacağız. Hacivat-Karagöz Perde Oyunu, Ihlamur Baskı, Kurşun Dökümü, Ebru Sanatı, Türk kültürü’ nde kahve ve şerbet geleneği, Hat Sanatı, Türk Masalları Anlatımı, Çocuk oyunları ve aktiviteler... Müze gezimizin ardından, vereceğimiz serbest zamanda geleneksel lezzetlerin sunulduğu Beypazarı Çarşısı 'nda öğle yemeğimizi alıyor; alış veriş yapma fırsatı buluyoruz. İlçenin meşhur elişi gümüş atolyelerine uğrayarak, dar sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında, Ankara’ ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Geceleme, ertesi günü Ankara’ da başlayacak keyifli programımızın ilk noktası olan otelimizde.


2. Gün: Ankara - Anadolu Medeniyetleri Müzesi - Ankara Kalesi - TBMM - Anıtkabir


Sabah, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından; tarihinde on bin yıllık serüvene sahip Başkentimizi tanımaya ‘’1997 Avrupa’ da Yıllın Müzesi’’ ödülüne sahip   Anadolu Medeniyetleri Müzesi ’ni gezerek başlıyoruz. Müzeyi gezerken; hem Ankara’ nın tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı medeniyetleri tanıma fırsatı bulacak; hem de bu süreçte İnsanoğlu’ nun yaşam evreleriyle ilgili bilgi almış olacağız. Müze gezimizin ardından; Ankara’ yı zirveden seyreden Ankara Kalesi 'ni göreceğiz. Kale gezimizin ardından, Türkiye Cumhuriyeti’ nin kuruluşuna ve İnkılapların oluşturulmasına ev sahipliği yapmış olan  Kurtuluş Savaşı Müzesi  (1. Meclis Binası)’ ni  ve Cumhuriyet Müzesi  (İkinci Meclis Binası) nı gezeceğiz. Sonrasında, Ulu Önder’ in naaşına geçici bir süre ev sahipliği yapmış olan Ankara Etnografya Müzesi ’ni gezme ve bu müzede Türk Kültürü ve geleneklerini tanıma fırsatı bulacağız. Ardından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir , Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Atatürk’ ün kabri olmasının yanı sıra, mimarisinde de anlamlı özelliklere sahip olan Anıtkabir 'i gezerken ilgi çekici birçok bilgi edineceğiz. Anıtkabir ziyaretimizin ardından, Atatürk’ ün desteğiyle bataklıktan ormanlık bir araziye dönüştürülen Atatürk Orman Çiftliği ’nde Atatürk’ ün Selanik’ te doğduğu evin birebir kopyası olan Atatürk Evi ’ni ziyaret edeceğiz. Tamamladığımız Ankara Turu’ muzun ardından; Tem Otoyolu’ nu kullanarak İstanbul’ a dönmek üzere yola çıkacağız.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
1 Gece Ankara şehir oteli konaklama 
1 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam yemeği
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
Bahşiş ve diğer harcamalar
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri 
Öğlen yemekleri

Harita

Hava Durumu

ANKARA ANKARA

Fiyatlar

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


Beypazarı Ankara Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.