Biga Kırkgeçit Kaplıca Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BİGA KIRKGEÇİT KAPLICA TURU 

1 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 05 Haziran
Hareket Noktaları:
  • 0. Kadıköy (07:00)
  • 1. Mecidiyeköy (07:15)
  • 2. Cevizlibağ (07:20)
  • 3. Bakırköy (07:30)
  • 4. Avcılar (07:45)
  • 5.Beylikdüzü (08:00)

 Detaylı Durak tarifleri için Tıklayınız....

Tur Programı

1. Gün: Cİstanbul - Çanakkale - Seyahati - Kırkgeçit Termal Otel V


İstanbul'dan sabah erken saatlerde buluşma noktalarımızdan hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz.  Yolculuğumuz yaklaşık 350 km ve 6 saat civarında sürecektir. Seyahatimizde oldukça zevkli bir yol güzergahı olan Trakya hattını kullanmış olacağız. İstanbul - Tekirdağ üzerinden Gelibolu / Lapseki feribot geçişimizi takiben Öğlen saatlerinde otelimize ulaşmış olacağız.  Sabah kahvaltımızı yolculuğumuz esnasında araç içinde ikramlarımız eşliğinde alacağız. Otelimize varışımızın ardından misafirlerimizin oda yerleşimlerini takiben Kazdağlarının eteklerinde yer alan bu keyifli ve huzurlu doğa içerisinde termal keyfi ile başbaşa bırakacağız. Arzu eden misafirlerimiz Biga'nın meşhur köftesinin tadına bakmak üzere Ekstra öğlen yemeği menüsü alabilirler. Öğlenden sonra misafirlerimiz arzularına göre otel çevresinde yürüyüşler yapabilir yada açık / Kapı Termal sıcak su havuzlarında keyif yapabilirler. Yada otelin ücretli aktiviteleri arasında yer alan Kese, Masaj, Köpük, Dağ bisikleti ile gezinti gibi hizmetlerinden yararlanabilirler. Serbest zaman sonrası, ( Yılbaşı gecesi Canlı Müzik ve Gala yemeği ücretimize dahildir ) Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.V


2. Gün: Kırkgeçit Kaplıcası - Biga Gezisi - Gelibolu gezisi - İstanbul Seyahati


Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından öğlen saatlerine kadar Termal imkanlardan faydalanmaya devam ediyoruz. Öğlen saatlerinde Otelden çıkışımızı yaparak kısa gezintilerimizle dönüş seyahatimize başlıyoruz.  Gezintimizde ilk durağımız eski ismiyle Granikos (Kocabaş çayı) kenarında kurulu Biga ilçe merkezine ulaşıyoruz. Antik çağın en büyük savaşlarından Granikos savaşına sahne olmuş bu coğrafya  Makedonya Kralı Büyük İskender'in Pers ordusunu mağlup etmesiyle sonuçlanmıştır. Bu büyük savaşa ev sahipliği yapan Kocabaş çayının kenarında kısa bir mola verdikten sonra Biga ilçe merkezinde kısa gezintimize başlıyoruz. Fatih Sultan Mehmed 'in Manisa sancak beyliği döneminde yaptırdığı Ulu Camii ziyaretimizin ardından 1900 yılında Avupai bir tarzda yapılmış ve günümüzde Kent Müzesi olarak kullanılan Halimbey Konağını ziyaret ediyoruz.  Biga'nın bir dönem sokak ve caddelerini kaplayan birbirinden güzel konaklardan günümüze ulaşan nadir örneklerden bir tanesi olan Halimbey konağını ziyaret ettikten sonra alışveriş yapacak misafirlerimiz için kısa bir serbest zaman veriyoruz.  Bu bölgenin Lor ve peynirleri oldukça güzeldir ayrıca Peynir tatlısı ve peynir helvası da sevilen lezzetleridir. Biga'dan ayrıldıktan sonra Lapseki - Gelibolu feribot geçimizi yaparak kısa Gelibolu gezintimize başlıyoruz. Gelibolu kalesinden günümüze ulaşan burcunda kurulu olan Piri Reis müzesini ziyaret etikten sonra 1410 yılında bizans donanması ile girilen savaşta şehit düşmüş Karaca bey yani bilinen ismiyle Bayraklı baba türbesini ziyaret ediyoruz. ziyaretlerimizin ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul'a ulaşarak sizlerle buluştuğumuz noktalarda yeni bir gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Tur Ücretine Dahil Yılbaşı Gala Programı ve Canlı Müzik : 
Müzik : Fasıl ve Yerel Sanatçılar eşliğinde Canlı Müzik
Menü : Çorba, Salata, Meze Çeşitleri, Ana yemek, Limitli Alkollü Alkolsüz içecekler.
NOTLAR : Gece boyunca süpriz hediyelerin dağıtılacağı ücretli Yılbaşı hediye çekilişi yapılacaktır. Gece yemek sonrası açık alanda ücretsiz sucuk partisi yapılacaktır.
Yılbaşı Menüsüne sadece 12 yaş üzeri misafirlerimiz katılabilir, Çocuklar ayrı salonda Çocuk klubünde ağırlanacaktır.


Kırkgeçit Termal Suyun Özellikleri : Biga yarımadasının büyük bir bölümünü oluşturan Biga Dağları yada Kazdağları olarak bilinen dağ kütlesinin kuzey doğusunda bulunan Kırkgeçit Termal otelin termal suyunun çıkış sıcaklığı 40 - 54 derecedir. Antik çağlardan beri kullanılan dünyanın en eski termal sağlık noktalarından bir tanesi olan Kırkgeçit Termal suyunun sahip olduğu kalsiyum karbonat, florür sülfat, magnezyum ve potasyum içerikleri sayesinde banyo uygulamalarında aşağıdaki endikasyonlara iyi geldiği kanıtlanmıştır;

Cildi canlandıran, pürüzsüzleştiren cilt güzelliğini olumlu yönde desteklemesi
Gerginlik ya da uyku bozuklukları gibi depresif problemlerin atılması,
Kas romatizmaları ve yumuşak doku romatizmaları hastalıklarının iyileşmesi,
Deri hastalıklarından; sedef hastalığı, egzama ve akne/sivilce tedavisinde,
Ortopedik ameliyat ve kırıklar sonrası dönem, spor yaralanmaları,
İnme sonrası dönem, Kireçlenme / eklem hastalıkları Kronik bel ağrısı tedavisinde,
Ayrıca termal sular vücudumuzun kan dolaşım sistmini düzenlemekte olup toksinlerin atılımını hızlandırmaktadır. Dolayısı ile sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını destekler. Suyun kullanımından sonraki masaj da zihinsel yorgunluk, stres, gerginlik gibi üzerimizdeki olumsuz etkilerini de yok etmektedir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar ile Gidiş-dönüş ulaşım
Lapseki -Gelibolu - Lapseki Feribot geçişleri
Araç içi ikramlar,
1 Gece Kırkgeçit Termal Hotel konaklaması,
Otelimizin tüm ücretsiz termal imkanlardan faydalanma,
( Termal açık ve kapalı havuzlar misafirlerimize ücretsizdir )
Otelimizde alınan 1 Sabah Kahvaltısı,
Otelimizde alınan 1 Akşam yemeği ve Yılbaşı Gala Programı, 
Profesyonel Rehberlik,
Zorunlu Seyahat Sigortası,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler,
Bahşiş ve diğer harcamalar,
1 Öğlen yemeği Biga Köftesi Menü ( 25 TL )
2. gün alınan öğlen yemeği mola yerinde serbest alınır. 
Otelde alınan ekstra hizmetler ve içecekler, ( Masaj, Kese, Köpük vs. )
Kişisel tüm harcamalar,

Harita

Hava Durumu

CANAKKALE CANAKKALE

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
05.06.20204* OTELLER VB.290.00 TL390.00 TL 290.00 TL--Taksitler »

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


Biga Kırkgeçit Kaplıca Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.