Bozcaada Assos Kazdağları Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BOZCAADA ASSOS KAZDAĞLARI TURU 

2 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:
  • 4. Avcılar (00:10)
  • 0. Kadıköy (23:00)
  • 1. Mecidiyeköy (23:25)
  • 2. Cevizlibağ (23:35)
  • 3. Bakırköy (23:45)

 Detaylı Durak tarifleri için Tıklayınız....

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - BOZCAADA GİDİŞ SEYAHATİ ( GECE YOLCULUĞU )

Belirtilen duraklarımızdan hareketle, Tekirdağ - Çanakkale üzerinden Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 6,5 saat sürecek seyahatimizi takiben Geyikli İskelesine ulaşarak turumuza başlıyoruz.


2. Gün: BOZCAADA - RUM MAHALLESİ - KİLİSE - KALE - ASSOS - BEHRAMKALE

Sabaha karşı saatlerde Gelibolu'dan Lapseki'ye feribot ile geçiyor ve ardından Kahvaltı mekanımıza yöneliyoruz. Bizler için hazırlanmış Çanakkale'nin yöresel lezzetleri eşliğinde ekstra kahvaltımızı aldıktan sonra Yaklaşık 45 dakikalık seyahatimizi takiben Geyikli İskelesine ulaşarak 2. Feribot seyahatimiz için beklemeye geçiyoruz. Feribotumuzun hareketi ile Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Feribottan indikten sonra, tek merkezden oluşan Bozcaada yerleşiminin meşhur rum sokaklarında gezmeye çıkıyoruz. Rum mahallesi, kilise, kale ve müze gezilerinden sonra Feribot dönüş saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Tekrar geyikli iskelesinde otobüsümüzle buluşarak Assos 'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik seyahatimizin sonrasında Üç bin yıldan bu yana kadar nefes alınan ve yaşamın hiç bitmediği Assos Antik kenti üzerinde kurulu ve 3 kilometrelik antik surlarla çevrili Behramkale Köyüne ulaşıyoruz. Komşuluk ve misafirperverliğimizin temellerini oluşturan bitişik evler dar sokaklar arasından yürüyüşümüz başlıyor, taş evler arasında yürürken Yörük teyzelerin sattığı bir çok yöresel ürünleri de incelemeyi ihmal etmiyoruz. 234 metre yükseğe kadar zevkli bir köy yürüyüşün ardından dünyanın en muhteşem manzaralarından birine sahip Assos Akrapole varıyoruz. Dünyanın ilk mahkeme binasını, tarihi surları, Midilli Adasını ve Edremit Körfezini Athena Tapınağı'ndan kuşbakışı izliyoruz. Ayrıca 700 yıllık geçmişi ile Murad Hüdavendigar Han Camisi ve Köprüsü gerçekten muhteşemdir. Alışveriş molaları vererek Assos Limana iniyoruz. Limana giderken Antik dönemden kalan mezarlık, Agora, Gymnasium görerek Antik Tiyatro'ya varıyoruz. Dünyanın en güzel manzarasına sahip bu tiyatroda fotograf için serbest zaman ardından, Assos Limanında kısa bir serbest zaman ile turumuzun bugünkü programını sonlandırıyoruz. Hareketimizi takiben, Otele ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: KAZDAĞLARI ETEKLERİ - TAHTAKUŞLAR MÜZESİ - ZEYTİNYAĞI MÜZESİ - ZEUS ALTARI - ADATEPE - ÇANAKKALE MÜZESİ - KORDON

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kazdağları Eteklerinde yapacağımız gezimize başlıyor ve Tahtakuşlar Köyüne hareket ediyoruz. Türkiye'nin ilk ozel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuslar Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Burada muzenin kurucusu değerli öğretmenimiz Alibey Kudar’dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alısverişinden sonra gezimize devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Kazdağları eteklerinde kurulu Adatepe köyüne ulaştıktan sonra Zeus Altarı’na geçiyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarı’nda manzaranın tadını doya doya cıkaracağız. Fotoğraf molası ve kısa bir dinlenmeden sonra kısa bir yürüyüş ile Adatepe köyüne ulaşıyoruz. Köy içerisinde verdiğimiz mola ile birlikte köy meydanındaki Kahvede yorgunluk çaylarımızı içiyor ve köyden ayrılıyoruz. Gezimizin bir sonraki durağı olan ülkemizin ilk Zeytinyağı Müzesi’ne ulaşarak gezimize devam ediyoruz Geçmişten günümüze zeytinyağı yapımında kullanılan, değirmen taşları, dev vidalı presler, zeytin sepetleri sabun kalıpları, ahşap presler, sıkma aparatlar, tekneler, kandiller ve maşrapalar göreceklerimiz arasında. Müzenin yan tarafında bulunan satış mağazasında, zeytinyağı alışverişimizi yaptıktan sonra Çanakkale'ye ulaşmak üzere seyahatimize devam ediyoruz. Çanakkale Arkeoloji müzesine ulaşmamızın ardından bölgede ele geçen arkeolojik eserleri inceliyoruz. Çanakkale merkeze ulaştıktan sonra Truva Filmi için özel yapılmış olan ve daha sonra Çanakkale 'ye hediye edilen Truva Atını görebileceğimiz kordon da Feribot saatimize kadar kısa bir serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu serbest zamanda, Çimenlik Kalesi ve Deniz Müzesi 'ni ziyaret edebilirler. Feribot seyahatimizi takiben Trakya üzerinden İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a varışımızla birlikte turumuzu sonlandırıyor ve yeni bir gezimizde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Gidiş-dönüş ulaşım
  Araç içi ikramlar
  Rehberlik
  1 Gece Hotel konaklaması 
  Otelde alınan 1 Sabah Kahvaltısı
  Restoranda alınan 1 adet sabah kahvaltısı
  Otelde alınan 1 Akşam yemeği
  4 adet Feribot geçiş ücretleri
  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
  Bahşiş ve diğer harcamalar
  Öğlen yemekleri
  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Harita

Hava Durumu

CANAKKALE CANAKKALE

Fiyatlar

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


Bozcaada Assos Kazdağları Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.