Çorum Amasya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ÇORUM AMASYA TURU 

2 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 13 Kasım
Hareket Noktaları:
  • 0. Beylikdüzü (21:00)
  • 1. Avcılar (21:15)
  • 2. Bakırköy (21:30)
  • 3. Cevizlibağ (21:40)
  • 4. Mecidiyeköy (22:00)
  • 5. Kadköy (22:20)
  • 6. Yenisahra (22:30)
  • 7. Esenkent (22:40)
  • 8. Pendik (23:00)
  • 9. Çayırova (23:15)

 Detaylı Durak tarifleri için Tıklayınız....

Tur Programı

1. Gün: HAREKET


İstanbul'dan belirlediğimiz noktalardan hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Bu gece ve sabah erken saatlerde yapacağımız seyahatimiz esnasında İstanbul -Adapazarı - Bolu - Ankara - Kırıkkale - Sungurlu - Çorum - Amasya Güzergahını kullanacağız.


2. Gün: HATTUŞAŞ - ALACAHÖYÜK - ÇORUM - AMASYA


Sabah erken saatlerde otobüs içerinde aldığımız kahvaltı ikramlarımızla günümüze başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında tur bölgemize giriş yaparak gezimize başlıyoruz. Günümüzden 4500 yıl önce Hititler uygarlığına başkentlik yapmış, olan Boğazköy’e Hattuşaş Antik Kentine varışımızın ardından, Dünya tarihinin ilk yazılı ve eşitlik ilkesine dayanan anlaşması olan Kadeş Barış anlatmasının taraflarından biri olan Hititliler’i tanımaya başlıyoruz. Burada göreceğimiz yapılar; Büyük Tapınak, Yer Kapı, Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı, Kral Kapısı, Büyük Kale. Ziyaretlerimiz ardından Hititliler’e ait önemli bir ibadet mekânı olan Yazılıkaya Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Hitit uygarlığının önemli merkezlerinden Alacahöyük’ün ve Anadolu’nun ilk baraj kalıntılarının görüyor ve Çorum şehir merkezine hareket ediyoruz. Çorum Arkeoloji Müzesi’nin ziyaretini takiben seyahatimize devam ederek Şehzadeler diyarı Amasya’ya ulaşıyoruz. Seyahatin tamamlanmasını takiben Otelimize yerleşerek dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: AMASYA - KRALLAR VADİSİ - YEŞİL IRMAK - FERHAT İLE ŞİRİN


Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından bugünkü gezimize başlıyoruz. Bugün detaylı olarak gezeceğimiz Amasya, yakın tarihimiz için önemli şehirlerden bir tanesidir. Amasya Genelgesi’nin yayınlandığı ve Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti isminin ilk defa telaffuz edildiği yer olması açısından çok önemlidir. Ayrıca gezimizde detaylı olarak göreceğimiz tarihi konakları ve diğer tarihi yapıları, Selçuklu ve Osmanlı döneminden günümüze kadar gelebilmiştir. Bu bilgilendirmeden sonra başlayan gezimizde İlk durağımız Efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin adına yapılmış su kemerleri olacak. Buradan ayrıldıktan sonra Cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan Sultan II. Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra, ilk defa 1925’te kurulan 14.yy. İlhanlıların Anadolu’daki hâkimiyetleri döneminde nazırlık ve emirlik yapmış kişilere ait 8 adet mumyanın bulunduğu, bahçesinde taş eserlerin teşhir edildiği Etnografya ve Amasya Mumyalar Müzesi ni ziyaret edeceğiz. Yeşil Irmak kenarı boyunca uzanan Amasya Evleri’ni gördükten sonra bu evleri tanıtmak amacıyla hazırlanmış olan Hazeranlar Konağını ziyaret edeceğiz. Kral Kaya Mezarları ve Alçak Köprü’yü de gördükten sonra İstanbul'a dönüş için hareket edeceğiz. Yolculuğumuz süresince vereceğimiz molaları takiben gece saatlerinde İstanbul'a ulaşarak turumuzu sonlandıracağız. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak yeni bir gezimizde buluşmak üzere ayrılacağız.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Gidiş-dönüş ulaşım
  Araç içi ikramlar
  Rehberlik
  1 Gece Hotel konaklaması 
  Otelde alınan 1 Sabah Kahvaltısı
  Araç içi ikram 1 adet sabah kahvaltısı
  Otelde alınan 1 Akşam yemeği
  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
  Bahşiş ve diğer harcamalar
  Öğlen yemekleri
  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Harita

Hava Durumu

CORUM CORUM

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
13.11.20204* OTELLER VB.390.00 TL475.00 TL 390.00 TL--Taksitler »

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


Çorum Amasya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.