3. Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

DOĞU EKSPRESİ İLE
KARS - IĞDIR ve AĞRI DAĞI ETEKLERİ TURU 

5 GECE 6 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş KÜLTÜR TURU

(Cumartesi) Yüksek hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş 
(Cumartesi) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş 
(Perşembe) Havayolu ile Kars - İstanbul Dönüş 
Kars çevresi Karayolu transferleri & 4Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik 
& 4 Kahvaltı & 4 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası 
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 24 Şubat • 03, 10, 17, 18, 24, 31 Mart • 14, 21, 28 Nisan
Hareket Noktaları:
  • İstanbul Pendik YHT İstasyonu (10:00)
  • Ankara Tcdd Gar Binası (17:00)

Satışa Açık ve Tükenmek üzere olan Tur Tarihleri :

(1290 TL) Gidiş 14.04.2018 - Dönüş 19.04.2018 
(1290 TL) Gidiş 21.04.2018 - Dönüş 26.04.2018 
(1290 TL) Gidiş 28.04.2018 - Dönüş 03.05.2018 

Burada belirtilen müsaitlikler anlık yer durumunu göstermemektedir. Sadece bilgi için oluşturulmuştur.
Turların yer durumlarını Yukarıda yer alan Fiyat Hesapla / Rezervasyon bölümünden bakmanız gerekmektedir. 
Tarih ve Kişi sayısı seçtikten sonra, Fiyat Hesapla butonuna tıklayınız. Satın Al butonu ile Rezervasyon yapabilirsiniz. 

Tur Programı

1. Gün: İstanbul Ankara Seyahati YHT - Ankara - Kars Seyahati Doğu Ekspresi

İstanbul Pendik Garında sabah 11:30 'da buluşmamızın ardından Saat 11:50 da Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 16:00 civarında sona ermesini takiben, akşam saat 18:00 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 17:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. 


2. Gün: Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: İshak Paşa Sarayı, Iğdır, Doğubeyazıt, Ağrı Dağı etekleri Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Doğu 'nun gizemli köşelerini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Ermenistan'a sıfır noktasında şirin bir köy olan Halıkışlak köyü. Küçük bir derenin iki ülkeyi ayırdığı insanların karşılıklı sohbet etmesine bile imkan veren ilginç bir sınır. Buradan ayrıldıktan sonra Iğdır ovasına ulaşıyoruz. 870m. rakımı bulunan doğunun bu verimli topraklarından 5137m. lik Ağrı dağının zirvesini seyretmek müthiş bir duygu. Türkiye 'nin en yüksek noktası ve görkemli Ağrı dağı nin kar beyazı manzarası çok etkileyici. Ağrı dağının muhteşem manzaraları eşliğinde İshak Paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Burası aslında saraydan öte bir külliyedir ve İstanbul Topkapı Sarayı'ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsüdür. Doğubeyazıt İlçesne yakın, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri’ndeki son büyük anıt yapısıdır. 18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyüktür. İshak Paşa sınırından ayrıldıktan sonra Doğubeyazıt 'a ulaşarak kısa bir panoramik tur gerçekleştiriyoruz. Seyahatimizin son noktası olan Iğdır merkezine ulaştıktan sonra Soykırım müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlayarak akşam saatlerinde otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.


6. Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. ( Pegasus veya AnadoluJet) havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından Akşam üzeri İstanbul'a varıyoruz. 

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 

NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir. 

NOT 3 : Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için; (1 adet) 4 kişilik Kuşetli Vagon veya (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon verilebilmektedir. 3 Kişilik rezervasyonlarda 4 Kişilik oda verilmesi halinde herhangi bir Ücret farkı alınmaz ve 4. yatak boş bırakılır. Seyahat aynı odada 3 kişi şeklinde yapılır.  Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 100 TL dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması Trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 3 : Misafirlerimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) Müsaitlik durumuna göre 4 kişilik Kuşetli yada 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilmektedir. Her iki Kompartman tipinde de misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SNGL Tur ücreti olarak tur fiyat tablosunda belirtilmiştir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  İstanbul - Ankara YHT Tren Biletleri ( Koltuk)
  Ankara - Kars Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Biletleri ( Yataklı Kompartman)
  Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Uçak Biletleri 
  Kars - Ani - Çıldır gölü - Sarıkamış - Doğubeyazıt - Iğdır Ulaşım hizmetleri
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  4 Gece Hotel konaklaması
  1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
  Otellerimizde alınan 4 Sabah Kahvaltısı
  Otellerimizde alınan 4 Akşam yemeği
  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 Kişisel harcamalar, Alışverişler
 Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
 Müze Giriş Ücretleri ( Toplam 20 TL dir )
 Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
 Tüm Öğlen yemekleri

Konaklama Otelleri

 

Sim-Er Hotel - Kars (****)

Turizm Bakanlığına Bağlı Sim - Er Hotel Kars Merkezinde bulunmaktadır. Toplam 146 Oda 4 Suit ve 300 yatak kapasitelidir. 150 Kişilik restaurant, 250 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, sauna, lobby, lobby-bar,ücretsiz Wi-Fi hizmetleriyle misafirlerimizi ağırlamaktadır.

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama 

  

Türkiye'nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadoluyu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sayfamızda sizin için bir araya getirdik. 


 

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur. 


 

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafiler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aparatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.  

2017 - 2018 Kars Turları...

2017 - 2018 Kış dönemi Turları Aralık - Ocak - Şubat - Mart- Nisan aylarında gerçekleşecektir.
Bu yıl 6 farklı Tur Planı ile Misafirlerimizden gelen talepleri karşılayacak ve bu keyifli seyahati yaşatacağız.
Türkiye'nin her yerinden İstanbul veya Ankara Uçak bağlantısı ile Katılma imkanı bulunmaktadır.

1. Doğu Ekspresi ile Kars Turu ( Kişibaşı 1090 TL )

Çarşamba 11:00 Hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş 
Çarşamba 18:00 Doğu Ekspresi ile Ankara - Kars Gidiş
1 Gece Tren Konaklama + 3 Gece Otel Konaklama
Pazar 14:00 (Pegasus veya Anadolu Jet ) Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş

2. Doğu Ekpresi ile Kars Turu ( Kişibaşı 990 TL )
Cuma 10:00 (Sabiha Gökçen Pegasus veya Ankara Anadolu Jet ) Kars Gidiş
3 Gece Otel Konaklama + 1 Gece Tren Konaklama
Pazartesi 08:00 Doğlu Ekpresi ile Kars - Ankara Dönüş
Salı 10:00 Hızlı Tren ile Ankara - İstanbul Dönüş

3. Doğu Ekspresi ile Kars Turu ( Kişibaşı 1290 TL )
Cumartesi 11:00 Hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş 
Cumartesi 18:00 Doğu Ekspresi ile Ankara - Kars Gidiş
1 Gece Tren Konaklama + 4 Gece Otel Konaklama
Perşembe 14:00 (Pegasus veya Anadolu Jet ) Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş

4. Doğu Ekpresi ile Kars Turu ( Kişibaşı 890 TL )
Çarşamba 10:00 (Pegasus veya Anadolu Jet ) İstanbul Sabiha Gökçen - Kars Gidiş
2 Gece Otel Konaklama + 1 Gece Tren Konaklama
Cuma 08:00 Doğlu Ekpresi ile Kars - Ankara Dönüş
Cumartesi 10:00 Hızlı Tren ile Ankara - İstanbul Dönüş

5. Uçaklı Gidiş Dönüş Kars Turu ( Kişibaşı 1090 TL )
Pazar 10:00 (Pegasus veya Anadolu Jet ) İstanbul Sabiha Gökçen - Kars Gidiş
3 Gece Otel Konaklama  ( Tren seyahati bulunmaz ) 
Çarşamba 14:00 (Pegasus veya Anadolu Jet ) Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş

6. Uçaklı Gidiş Dönüş Kars Turu ( Kişibaşı 790 TL )
Cuma 10:00 (Pegasus veya Anadolu Jet ) İstanbul Sabiha Gökçen - Kars Gidiş
2 Gece Otel Konaklama  ( Tren seyahati bulunmaz ) 
Pazar 14:00 (Pegasus veya Anadolu Jet ) Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş

Harita

Hava Durumu

KARS KARS

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
24.02.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1590.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
03.03.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1590.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
10.03.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1590.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
17.03.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1590.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
18.03.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1590.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
24.03.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1590.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
31.03.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1590.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
14.04.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1790.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
21.04.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1790.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »
28.04.2018 4* OTELLER VB.1290.00 TL1790.00 TL 1490.00 TL0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
0 - 6 Yaş 1090.00 TL
7 - 12 Yaş 1090.00 TL
Taksitler »

Yorumlar


3. Doğu Ekspresi ile Kars Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. Bu nedenle İptal iade Güvence Paketi Uçak ve Tren biletlerini kapsamamaktadır.

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.