Eskişehir Odunpazarı Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ESKİŞEHİR ODUNPAZARI TURU 

1 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 11 Nisan
Hareket Noktaları:
  • 0. Beylikdüzü (07:00)
  • 1. Avcılar (07:10)
  • 2. Bakırköy (07:30)
  • 3. Cevizlibağ (07:40)
  • 4. Mecidiyeköy (07:50)
  • 5. Kadköy (08:15)
  • 6. Yenisahra (08:20)
  • 7. Esenkent (08:30)
  • 8. Pendik (08:40)
  • 9. Çayırova (09:00)

 Detaylı Durak tarifleri için Tıklayınız....

Tur Programı

1. Gün: ESKİŞEHİR - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - ODUNPAZARI -ODUNPAZARI EVLERİ -CAM SANATLARI MÜZESİ -ATLIHAN ÇARŞISI - BALMUMU MÜZESİ

Sabah saatlerinde buluşma noktalarımızdan hareketle seyahatimize başlıyoruz. Adapazarı, Pamukova, Bilecik, Bozöyük üzerinden öğlen saatlerinde Eskişehir ’e varıyoruz. Eskişehir ’e gelipte meşhur çiğböreğini ve yöresel diğer lezzetlerini yemeden olmaz diyoruz ve öğle yemeğinde Eskişehir'in yöresel yemeklerini menü olarak alabileceğimiz restoranımıza ilerliyoruz. Öğlen yemeğimizi Menü (Ekstra) olarak aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Modern Eskişehir'i keşfetmeden önce şehrin tarihi dokusunu görmek üzere gezimize Odunpazarı'ndan başlıyoruz. Osmanlı sivil mimari örneklerini koruyan kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiş olan Odunpazarı’nı ve Odunpazarı Evleri 'ni fotoğraflayıp sokaklarını adım adım keşfediyoruz. Yine Odunpazarı semtinde bulunan Kurşunlu Külliyesi ’ni gezip Osmanlı Evi'nde çaylarımızı içiyoruz. Sonraki durağımız Atlıhan El Sanatları Çarşısı, burada yörenin ünlü lületaşı atolyelerini gezip alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra;Türkiye'nin ilk cam sanatları müzesi olan, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ’ni ziyaret ediyoruz. Son durağımız ise Eskişehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından hazırlanmış Balmumu heykellerinin sergilendiiği Balmumu Müzesi oluyor. Burdaki gezimizi tamamladıktan sonra gezimizi sonlandırarak otelimize geçiyoruz, Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra (Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ) keyifli bir akşam geçirmek üzere Porsuk Çayı kenarında yürüyüş yapıp, buradaki eğlence mekanlarından birine giriyoruz ve geç vakit otelimize dönüyoruz. (Eğlenceye katılmayacak olan misafirleriimiz otelimizde dinlenebilirler.)


2. Gün: KENT PARK(SUNİ PLAJ) CUMHURİYET TARİHİ MÜZESİ- DEVRİM ARABASI- SAZOVA BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PARKI- PORSUK ÇAYINDA TEKNE TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Eskişehir ’i tanımak üzere gezimize devam ediyoruz. Bugün şehrin daha çok moder yapısını parklarını ve diğer görsel güzelliklerini keşfedeceğiz. Gezimizde ilk olarak Kent Park (Suni plaj: Kent Park, Porsuk Çayı boyunca uzanan, yaklaşık 270 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. 20 bin metrekarelik bir gölet ve gölet içinde bir ada bulunan Kentpark 'ta ayrıca, çok amaçlı kullanım alanları, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor sahaları, botanik kafeler gibi pek çok sosyal tesis yer alıyor.) ı geziyoruz. Kent Park gezimizin ardından Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesi 'ni (Cumhuriyet döneminin Eskişehir'deki en eski binalarından biri olan eski askerlik şubesi olarak bilinen, Odunpazarı semtindeki tarihi bina Anadolu Üniversitesi 'ne tahsis edildikten sonra restore edilmiş ve Eskişehir Cumhuriyet Tarihi Müzesi olarak düzenlenmiştir. Cumhuriyet Müzesi'nde bu devletin kuruluş öyküsü belgelerle yer almaktadır) geziyoruz ve şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman süresi içinde öğlen yemeklerimizi yiyoruz. Yemek sonrası Porsuk Çayı 'nı birde gündüz gözü ile görüp fotoğraflamak ve tekne turu (hava şartlarının müsaitliğine göre...) yapmak üzere Porsuk Çayı 'nın bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz.Tekne turu sonrasında, Türkiye’nin ilk otomobili olan ve Eskişehir ’de TCDD Müzesi bünyesinde 4,5 ayda üretilen Devrim (Devrim Arabaları filmine konu olan) adlı arabayı görmek üzere aracımıza binip yola koyuluyoruz. Buradaki gezimizden sonra son durağımız olarak Sazova Parkı (Bilim, Sanat ve Kültür Parkı). Burada yeşillikler içerisinde oluşturulmuş geniş park içerisinde küçük bir tren hattı, masal şatosu, yapay gölet, korsan gemisi gibi fotoğraf sevenler için keyifli bir mekanlar bulunyor. Serbest zamanımız sonrasında aracımızla buluşuyor ve İstanbul'a dönüş için hareket ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
Rehberlik
1 Gece Hotel konaklama
1 Sabah Kahvaltısı (Otelde Açık Büfe) 
 1 Sabah Kahvaltısı (Araç içi Lunchbox)
1 Akşam yemeği ( Otelde Set Menü)
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
Bahşiş ve diğer harcamalar
Öğlen yemekleri
 Müze Ören yeri giriş ücretleri
 Porsuk çayında Tekne turu

Harita

Hava Durumu

ESKISEHIR ESKISEHIR

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
11.04.20204* OTELLER VB.369.00 TL480.00 TL 369.00 TL--Taksitler »

Yorumlar


Eskişehir Odunpazarı Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.