Gürcistan Ermenistan Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

GÜRCİSTAN ERMENİSTAN TURU 

6 GECE 7 GÜN - KÜLTÜR TURU

GÜRCİSTAN (4 gece) & ERMENİSTAN (2 gece) 
2 Gece Erivan 4* / 1 Gece Ahıska 4* / 3 Gece Tiflis 4* Konaklama 
Kişisel harcamalar dışında tüm giderler Tur Ücretine Dahildir.

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:

  Tur Programı

  1. Gün: SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI SERVİSİ VE UÇUŞ

  GİDİŞ SEYAHATİ İstanbul’dan gece belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle uluslar arası uçuşumuzu yapacağımız İstanbul Sabiha Gökçen hava limanına varıyoruz. 23:55 de kalkışı olan Pegasus hava yollarının Tiflis uçuşu ile saat 03:10 da Tiflis varışımızla turumuz başlıyor.


  2. Gün: TİFLİS - ERİVAN

  Sabaha karşı 03:10 da varmış olduğumuz Tiflis Uluslararası Havalimanında bizi bekleyen tur aracımıza geçerek yaklaşık 6 saat sürecek Erivan yolculuğunu yapacağız. Sabahın erken saatlerinde varacağımız Erivan da konaklama yapacağımız otele yerlereşerek yol yorgunluğumuzu üzerimizden atmak için kısa bir dinlenme zamanı verilecek. Daha sonra öğle yemeği için otelden hareket edilecek. Öğle yemeğimizi takiben Ermenistanın dünyaca ünlü konyak fabrikasını ziyaret edip tesislerde konyak ın yapılma aşamalarını ve tadımını yapacağız. Bu turumuzun ardından Erivan ın meşhur Cumhuriyet meydanını gezmeye gideceğiz. Günün sonuna doğru turumuzu Ermenistan gecesi programımızlatamamlayacağız. Kültürel yemeklerin ve dansların sunulduğu gece programımıza dahildir. Gecelememiz Erivan daki otelimizde olacak.


  3. Gün: ERİVAN – GARNİ TAPINAĞI – GEĞARD MANASTIRI – SEVAN GÖLÜ – SEVANAVANK MANASTIRI

  Otel de alacağımız kahvaltımızın ardından gün boyu Erivan ve çevresindeki tarihi ve kültürel eserleri incelemek için yola çıkacağız. İlk durağımız Garni Tapınağı: Greko-Romen tarzında yapılmış ve varlığının bugüne kadar gelmesi, neden ve nasıl yapıldığı ile alakalı kesin belgeler olmamasına rağmen Garni Tapınağı tüm esrarı ile bizi büyüleyecek.Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra ikinci durağımız olan Geğard Manastırını görmek için yola çıkağız. 4. Yüzyılda bir mağaranın içinde kurulan manastır ın ana şapeli 1215 yılında inşa edilmiştir. Manastırı çevreleyen yüksek uçurumlar ve vadiler, manastırın tarihi dokusu bizi farklı bir dünyada hissettirecek. Gezimizin devamında göreceğimiz ermeni lavaş yapma tanıtımının ardından Sevan gölü kıyısında bulunan Sevanavank manastırını ziyaret edeceğiz. Sevan gölüne tepeden bakan bu manastıra yapacağımız kısa ziyaret sonrasında öğle yemeğimizi almak için Sevan Gölü kıyısındaki restorantımızda göl manzarası eşliğinde Sevan gölüne ait tatlı su balığı menümüzle farklı bir tat edineceğiz. Göl kenarındaki serbest zamanımızın ardından konakladığımız otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeğimiz otelde alınacaktır.


  4. Gün: ERİVAN ŞEHİR TURU – GÜMRÜ – AHISKA

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından antik ermeni yazıtlarının bulunduğu Matenadaran müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Ağrı dağı eteklerinde yeşillikler içinde kurulmuş Erivan şehrini panoramik olarak görebileceğimiz Cascade merdivenlerini göreceğiz. Erivan turumuzu tamamlamadan önce birbirinden güzel el sanatlarının yapıldığı Vernisaj Pazarı ve yöresel ürünlerin satıldığı Gum Pazarını da ziyaret edeceğiz. Erivan’dan ayrılarak Gümrü üzerinden Bayra sınır kapısından geçerek gecelemeyi yapacağımız Ahıskaya varacağız. 9 Saat sürecek bu yolcuğumuz sırasında yolumuz üzerindeki Ermenistan’ın ikinci büyük şehri Gümrü de panoramik şehir turu, yine yol üzerindeki bir restoran da alacağımız öğle yemeğimiz ve sınır geçişimiz bulunmaktadır. Akşam saatlerinde varacağımız Ahıska da otelimize yerleşerek ertesi gün yapacağımız turumuz için dinleneceğiz. Akşam yemeğimiz yine konaklayacağımız otelde alınacaktır.


  5. Gün: AHISKA – BORJOMİ – GORİ – UPLISTSICHE MAĞRALARI – TİFLİS

  Ahıska da otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ahıska da tek görülebilecek yer olan Rabati Kalesini ziyaret ediyoruz. 9. Yüzyılda yapılan kale 1590 yılında Osmanlı İmparatorluğuna bırakılmıştır. Yapısal olarak İspanya da bulunan Elhamra sarayına benzetilir. Kale 2012 tam bir restorasyon görmüş olup bölgede görülmesi gereken en önemli yapıdır. Kale içerisinde bulunan arkeoloji müzesini de gördükten sonra tur aracımızla yolumuza devam ediyoruz. Doğal kaynak suları ile meşhur Borjomi üzerinden bir döneme damgasını vurmuş Stalin in doğduğu yer olan Gori ye gidiyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Gori de bulunan Stalin müzesini ziyaret ediyoruz. Josef Stalin e ait eşyanın bulunduğu ve onunla alakalı birçok bilgiyi edineceğimiz müzedeki gezimizi de tamamladıktan sonra Tiflis yolu üzerinde bulunan Uplistsiche Mağralarını görmeye gidiyoruz. Mağra şehir olarak bilinen Uplistsichenin tarihi bronz cağına kadar uzanmaktadır ve Gürcistan tarihi içinde çok büyük öneme sahiptir. Gezimiz sona erdiği zaman Tiflis de konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. 2 saatlik bir yolculuğun ardından Tiflis e varmış oluyoruz. Akşam yemeğini konakladığımız otelde alıyoruz ve bir sonraki gün için dinlenmeye çekiliyoruz.


  6. Gün: TİFLİS

  Sabah otelimizin lobisinde toplandıktan sonra Tiflis şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Metehi kalesi, teleferik ile Narikala kalesine çıkış ve buranın gezilmesi, Tiflis’in kadim yerleşim bölgeleri, Şarden Ve Leselidze sokakları, Barış köprüsü gün boyunca ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun tamamlanmasıyla şehir içinde serbest zaman verilecektir. Akşam Gürcü gecesi programımızla turumuzu tamamlıyoruz. 02:30 otelimizi terkedip saat 04:35 de kalkışı olan İstanbul uçuşu için hava alanına hareket ediyoruz.


  7. Gün: SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI SERVİSİ VE DÖNÜŞ

  Sabah erken saatlerde İstanbul Sabiha Gökçen hava alanına vardığımızda transfer aracımızla yolcularımızı tur başlangıcında aldığımız noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

    İstanbul Avrupa Yakası Sabiha Gökçen H.L. Gidiş dönüş Transferi 
    İstanbul - Tiflis - İstanbul Uçak Bileti ( Pagasus)  
    Gürcistan Ermenistan Tüm geziler karayolu ulaşım hizmetleri
    Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
    6 Gece 4* şehir otellerinde konaklama
    6 adet Sabah Kahvaltısı
    6 adet öğlen yemeği 
    4 adet Akşam yemeği
    1 adet Ermenistan gecesi Akşam yemeği
    1 adet Gürcistan gecesi Akşam yemeği
    Gümrük geçişleri
    Müze vb. tüm giriş ücretleri
    Zorunlu Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

    Belirlenmiş menüler dışı ekstra talepler
    Kişisel harcamalar, Alışverişler
    Yurtdışı çıkış harç pulu ( Kişibaşı 15 TL dir )

  Harita

  Hava Durumu

  Fiyatlar

  Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

  15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
  Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
  Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

  1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
  2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
  3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
  4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
  5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
  6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

  Yorumlar


  Gürcistan Ermenistan Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Genel Detayları ve Uyarılar

   * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

  * Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

  * Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

  * Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

  * Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

  * Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


  İptal Şartları

  * Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

  * Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. Bu nedenle İptal iade Güvence Paketi Uçak ve Tren biletlerini kapsamamaktadır.

  * Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.