Kapadokya Turu 3gece 4gün (Otobüs)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

KAPADOKYA TURU 

3 GECE 4 GÜN -  KÜLTÜR TURU

 

Gidiş Dönüş & Karayolu transferleri

2 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 23 Nisan
Hareket Noktaları:
  • 0. Beylikdüzü (21:00)
  • 1. Avcılar (21:15)
  • 2. Bakırköy (21:30)
  • 3. Cevizlibağ (21:40)
  • 4. Mecidiyeköy (22:00)
  • 5. Kadköy (22:20)
  • 6. Yenisahra (22:30)
  • 7. Esenkent (22:40)
  • 8. Pendik (23:00)
  • 9. Çayırova (23:15)

Tur Programı

1. Gün: ISTANBUL - KAPADOKYA GİDİŞ SEYAHATİ


İstanbul’dan gece belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle gece yolculuğu ile seyahatimize başlıyoruz.  TEM Otoyolunu kullanarak, Adapazarı, Bolu, Ankara, Aksaray güzergahı üzerinden Nevşehir bölgesine bir sonraki gün sabah saatlerinde varışımızın ardından gezimize başlıyoruz.


2. Gün: GÖREME – ÜRGÜP – ASMALI KONAK - UÇHİSAR KALESİ


Sabah Erken saatlerde araç içi ikramlarımız ile kahvaltımızı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltımız esnasında muhteşem manzarası ile, Nevşehir, Niğde, Kayseri illerine doğal bir güzellik katan 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ'ı bizleri görsel güzellikleri ile karşılıyor. Kahvaltımızın ardından Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Gezimizde ilk durağımız, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi oluyor. Müzede yeralan, Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri ), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında, Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası bölgenin öne çıkan Üzüm üreticisine ait Mahzenlerini görme imkanı bulabileceğiz. Bölgede sıkça görülen, Şapkalı Peribacalarını ve Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını da panoramik olarak görebileceğiz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa paşa gezisi sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi'ni seyretme ve fotoğraflama imkânı. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler aldıktan sonra programımızı sonlandırarak otelimize haraket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: GÜVERCİNLİK VADİSİ – DEVELİ VADİ - ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – AVANOS – HACI BEKTAŞ – I VELİ TÜRBESİ


Sabah otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında bugünkü gezimize başlıyoruz. ( Arzu eden misafirlerimiz, Kahvaltı öncesi EKSTRA BALON TURU yapabilirler. 250 TL ) İlk durağımız olan Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ'da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos'a ulaşıyoruz. Avanos'da Kızılırmak'ı gördükten sonra, Bölgenin çanak yapımına çok elverişli topraklarından yüzyıllardır yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisi'ni gördükten sonra Horasan'da dünyaya gelen, 13.yy'dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli'nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avusu ) gezip otelimize doğru dönüşe geçiyoruz. Otelimize ulaşmamızı takiben serbest kalıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz yemek sonrası EKSTRA TÜRK GECSİ EĞLENCESİ 'ne katılabilirler. )


4. Gün: DERİNKUYU - NARLIGÖL – IHLARA VADİSİ – TUZ GÖL\'Ü


Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelden çıkış yaparak valizlerimizi aracımıza yerleştiriyor ve gezimize başlıyoruz. ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri ( veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ) sonrasında Narlıkuyu Krater Göl'ünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı'nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi'ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Burada Kapadokya turumuzu tamamlayarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul'a doğru yola çıktığımızda yolumuz üzerinde bulunan Tuz Göl'ü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara - Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde İstanbul'a ulaşarak buluşma noktalarımızda sizlerden ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
Araç içi İkramlar,
2 Gece, Kapadokya Bölgesi Otel Konaklaması,
1 Sabah Kahvaltısı ( Lunch Box kahvaltı paketi )
2 Sabah Kavaltısı ( Otelde Açık büfe )
2 Akşam yemeği ( Otelde Açık büfe )
Profesyonel Rehberlik
Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen yemekleri
Özel Müze giriş ücretleri ve Müze Kart  Bedeli
Kişisel harcamalar ve Otelde alınan ekstralar

Harita

Hava Durumu

NEVSEHIR NEVSEHIR

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
23.04.20204* OTELLER VB.590.00 TL690.00 TL 590.00 TL--Taksitler »

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


Kapadokya Turu 3gece 4gün (Otobüs) Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.