Serindere Vadisi Yürüyüş Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SERİNDERE VADİSİ YÜRÜYÜŞ TURU

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Yürüyüş Mevsimi: İlkbahar, Yaz, Sonbahar
Toplam Yürüyüş Mesafesi ve Süresi: 7 km – 3 saat
Zorluk Derecesi: 3 (Orta)  
İstanbul’dan Uzaklığı: 125 km.

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:
  • 0. Beylikdüzü (07:00)
  • 1. Avcılar (07:10)
  • 2. Bakırköy (07:30)
  • 3. Cevizlibağ (07:40)
  • 4. Mecidiyeköy (07:50)
  • 5. Kadköy (08:15)
  • 6. Yenisahra (08:20)
  • 7. Esenkent (08:30)
  • 8. Pendik (08:40)
  • 9. Çayırova (09:00)

 Detaylı Durak Tarifleri için Tıklayınız....

Tur Programı

SERİNDERE VADİSİ YÜRÜYÜŞÜ

Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine bağlıdır. Bölge genel olarak yapı ve yaşam itibariyle Karadeniz’in bir uzantısıdır. İnönü Yaylası ve Kartepe’den gelen sular burada birleşerek Serindere’yi oluşturur ve Yuvacık baraj gölüne dökülür.

Günün Programı: Aracımızla Yuvacık Barajı’nın karşı kenarından biraz yukarılara Doğuya doğru yükselerek, saat 11.00’da yürüyüş başlangıç noktası olan Serindere Örnek Köy Alabalık Tesisine ulaşacağız. Burada aracımızdan inerek yürüyüş öncesi hazırlığımızı tamamlayıp, doğa rehberlerimizden gerekli yürüyüş bilgilendirmesini alarak düdük sesiyle birlikte yürüyüşümüze başlayacağız. İlk etabımızda Serindere Vadisi’nin yukarısı, Örnek Köy’ün tarlalarına yakın bir patika ve traktör yolu üzerinden Kestane ormanları içerisinden yürüyeceğiz. Rotamız üzerinde Merdivenlikayalar olarak isimlendirilen kayalık bir uçurumun kenarına gelerek, buradan Serindere Vadisinin bir kısmını 200 m. Yüksekten seyredeceğiz. Yürüyüşümüze devam ederek, Kestane ağaçlarının arasında, patikalardan yürüyerek ikinci mola yerimiz olan, rehberlerimizin Mevzi ismini verdikleri Kız Kulesini ve Büyük kaya denilen tepeyi gören noktaya ulaşacağız. Burada mataralarımızdaki sularımızı soğuk ve tazesi ile yenileyeceğiz. Molamızdan sonra yürüyüşümüzün yarısını tamamladığımız yere, vadi başlangıcına doğru yürüyüp, son molamızı da burada vereceğiz ve ardından artık vadi içerisine gireceğiz. 2 kilometre sonra su borusu hattı olan 100 metrelik bir tünele ulaşacağız, burada kafa fenerlerimizi yakıp, dikkatlice serin ve nemli tünel içerisinde ilerlemeye başlayacağız. Şanslı isek kafamızın üzerinden uçan yarasaları görebiliriz de. Tünelin çıkışından kısa bir süre sonra küçük bir HES’e varıp, yanından geçip, yürüyüşümüze başladığımız noktaya Alabalık tesisine ulaşacağız ve yürüyüşümüzü noktalayacağız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Gidiş-dönüş ulaşım
 Araç içi ikramlar ( su )
 Rehberlik
 Doğada ihtiyaç duyulabilecek bilgiler eğitimi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Yolculuk süresince alınan ekstra yiyecek ve içecekler,
 Sabah kahvaltısı, ( Güzergah üzerinde Tesisite serbest alınır)
 Öğlen yemeği, ( Güzergah üzerinde Restoranda serbest alınır)
 Kişisel yiyecek ve çeşitli alışverişler,

Harita

Hava Durumu

KOCAELI KOCAELI

Fiyatlar

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.Özel Grup Tur Ücretine Dahil Hizmetler 
Ulaşım : Kişi Sayısına göre; Minibüs, Midibüs, Otobüs 
Rehber : Profesyonel Tur Rehberleri 
Giriş Ücretleri : Milli Park vb. tüm giriş ücretleri dahildir. 
Yasal izinler : Travel Termianal Seyahat Acentası tarafından 1618 Sayılı yasaya uygun hazırlanmıştır.   

Özel Grup Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler 
Kahvaltı : Güzergah üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınır. 
Öğlen Yemeği : Güzergah üzerinde Restoranda serbest olarak alınır. 

Fiyatlandırma Dip Notları
* Belirlenmiş tarife 31.12.2019 Tarihine kadar geçerlidir. 
* Özel günler, Bayramlar vb. yoğun dönemleri kapsamaz. 
* Fiyatlandırma Standart tur planına göre yapılmıştır. 
* Tur içeriğinde istenilen değişiklikler yapılabilmektedir. 
* Özel grup fiyatlarına %18 KDV dahil değildir.

Yorumlar


Serindere Vadisi Yürüyüş Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

YÜRÜYÜŞÇÜLERİN GETİRMESİ GEREKEN MALZEMELER
Önemli Uyarı : 
Bu turumuz bir doğa yürüyüşüdür. Tüm katılımcılarımızın Tur günü, aşağıdaki donanımlara sahip olarak gelmelerini önemle rica ederiz. Bu teknik ekipman ve donanımların bazıları yürüyüş günü kullanılmaz fakat Acil durumlarda hayati derecede önemli ekipmanlaradır. Yürüyüş günü gerekli asgari donanım ve fiziki şartlara sahip olmayan katılımcılarımız Grup Güvenliği nedeniyle yürüyüşe dahil edilmez.

Dört Mevsim Yanınızda Olması Gereken Malzemeler 
1. 25-30 lt. hacimli sırt çantası 
2. Yürüyüşe uygun bot (doğaya çıkıldığında bot gereklidir) 
3. Yürüyüşe uygun giyim (sentetik giyim tercihimizdir) 
4. Kafa feneri 
5. Düdük 
6. Varsa, çok maksatlı pense veya çakı 
7. Şapka 
8. Güneş gözlüğü 
9. Yedek çorap 
10. Rüzgarlık
Sonbahar ve Kış Mevsimlerinde Gerekli Ekstra Malzemeler: 
11. Bere 
12. Eldiven 
13. Tozluk 
14. Yağmurluk veya panço 
15. Yedek tshirt 
16. Polar anorak 

 

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Günübirlik Treking Turlarımızda katılımcı sayısı en az 12 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Tur katılımcısı 12 - 15 arası Minibüs araç, 16 - 31 arası Midibüs araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır.

* Yürüyüş Turlarımıza 12 yaşından büyük tüm misafirlerimiz katılabilmektedir.

* Tur katılımcıları arasında Ekipman ve Fiziki koşullar itibariyle Yürüyüşe uygun olmayan kişiler olduğu takdirde; Rehberimiz yürüyüşe uygun olmayan katılımcımızı araç ile birlikte, yürüyüş sonunda buluşmak üzere bırakabilir. Rehberlerimizin her konuda önceliği Grubun Yürüyüş Güvenliği olup, grubun yapacağı yürüyüşte alacağı tüm kritik güvenlik kararlarında tam yetkilidir. Şirketimiz tur grubu içerisinde yürüyüşe uygun görülmeyen bir katılımcı için herhangi bir iade yapmamaktadır.  

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen aracın Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Günübirlik Treking / Yürüyüş Turları bir doğa aktivitesi olup herhangi bir Kültürel - Tarihi mekan ziyareti bulunmamaktadır. Turlarımızda görev alan Rehber konumunda bulunan yetkililerimiz Doğada Hayatta kalma ve Doğal alanlarda grubun güvenli şekilde bir noktadan diğerine geçişini yapması konusunda yetkin mihmandarlardır.

* Tur güzergahında yapılacak yürüyüş parkurları ve konaklama süreleri Rehberimiz tarafında zorunlu nedenlerle değiştirilebilir. Acente bu nedenle programın akışı ve yürüyüş güzergahı sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 


İptal Şartları

* Misafirlerimiz satın aldıkları tüm günübirlik turlarda; tur hareketine  7 gün kala %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir.

* Tur Hareketine 7 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 48 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti günübirlik turlar için 15 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.