Serindere Kız Kulesi Yürüyüş Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SERİNDERE KIZKULESİ YÜRÜYÜŞ TURU

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Yürüyüş Mevsimi: İlkbahar, Yaz
Toplam Yürüyüş Mesafesi ve Süresi: 7 km – 3 saat
Zorluk Derecesi: 3 (ORTA) 
İstanbul’dan Uzaklığı: 125 km.

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 21 Temmuz
Hareket Noktaları:

   Detaylı Durak Tarifleri için Tıklayınız....

  Tur Programı

  SERİNDERE KIZ KULESİ YÜRÜYÜŞÜ

  Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine bağlıdır. Bölge genel olarak yapı ve yaşam itibariyle Karadeniz’in bir uzantısıdır. İnönü Yaylası ve Kartepe’den gelen sular burada birleşerek Serindere’yi oluşturur ve Yuvacık baraj gölüne dökülür. Bu vadiyi çevreleyen yükseltiler içerisinde Kız Kulesi (Kalesi) olarak bilinen tepe ile Büyükkaya olarak bilinen tepe görkemli yükseltilerdir.

  Günün Programı: Aracımızla Yuvacık Barajı’nın karşı kenarından biraz yukarılara Doğuya doğru yükselerek, saat 11.00’da yürüyüş başlangıç noktası olan Serindere Örnek Köy Alabalık Tesisine ulaşacağız. Burada aracımızdan inerek yürüyüş öncesi hazırlığımızı tamamlayıp, doğa rehberlerimizden gerekli yürüyüş bilgilendirmesini alarak düdük sesiyle birlikte yürüyüşümüze başlayacağız. Yürüyüşümüz direkt olarak vadi içerisine doğru, sulara girmeden önce HES yanından sonra da soldan doğru yükselerek su borusu hattının 100 metrelik tüneline girerek devam edecek. Burada Serindere Vadisi yürüşümüzün tersinden başlayacağız. Tünel den çıktıktan kısa süre sonra doğuya, Sultaniye Köyü yönüne doğru ilerleyip, buradan Kız Kulesi’ne doğru da 1,5-2 saatlik bir yürüyüşle dik eğim çıkacağız. Bu yürüyüş manzaraya değecek bir yürüyüş olacak. Dönüş yine aynı hat üzerinden olacak.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   Gidiş-dönüş ulaşım
   Araç içi ikramlar ( su )
   Öğle Yemeği  (Kumanya Paketi verilmektedir. )
   Rehberlik
   Doğada ihtiyaç duyulabilecek bilgiler eğitimi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Yolculuk süresince alınan ekstra yiyecek ve içecekler,
   Sabah kahvaltısı,
   Kişisel yiyecek ve çeşitli alışverişler,

  Harita

  Hava Durumu

  KOCAELI KOCAELI

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  21.07.201890.00 TL90.00 TL 90.00 TL-Taksitler »

  Yorumlar


  Serindere Kız Kulesi Yürüyüş Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  YÜRÜYÜŞÇÜLERİN GETİRMESİ GEREKEN MALZEMELER
  Önemli Uyarı : 
  Bu turumuz bir doğa yürüyüşüdür. Tüm katılımcılarımızın Tur günü, aşağıdaki donanımlara sahip olarak gelmelerini önemle rica ederiz. Bu teknik ekipman ve donanımların bazıları yürüyüş günü kullanılmaz fakat Acil durumlarda hayati derecede önemli ekipmanlaradır. Yürüyüş günü gerekli asgari donanım ve fiziki şartlara sahip olmayan katılımcılarımız Grup Güvenliği nedeniyle yürüyüşe dahil edilmez.

  Dört Mevsim Yanınızda Olması Gereken Malzemeler 
  1. 25-30 lt. hacimli sırt çantası 
  2. Yürüyüşe uygun bot (doğaya çıkıldığında bot gereklidir) 
  3. Yürüyüşe uygun giyim (sentetik giyim tercihimizdir) 
  4. Kafa feneri 
  5. Düdük 
  6. Varsa, çok maksatlı pense veya çakı 
  7. Şapka 
  8. Güneş gözlüğü 
  9. Yedek çorap 
  10. Rüzgarlık
  Sonbahar ve Kış Mevsimlerinde Gerekli Ekstra Malzemeler: 
  11. Bere 
  12. Eldiven 
  13. Tozluk 
  14. Yağmurluk veya panço 
  15. Yedek tshirt 
  16. Polar anorak 

   

  * SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

  * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI :  Günübirlik Turlarımızda katılımcı sayısı en az 12 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır.  Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente (en geç ) 1 gün kala turu iptal edebilir.

  * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

  * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

  * ARAÇ YERLEŞİM PLANI :  Tur araçlarımızda Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre, katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 

  * TUR İPTAL ŞARTLARI : Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını  ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz.

  * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.  İptal Şartları

  * Misafirlerimiz satın aldıkları tüm günübirlik turlarda; tur hareketine  7 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Günübirlik Tur Hareketine 7 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz.

  * Erken rezervasyon Sigortası & İptal iade Güvencesi Paketi Satın alınmış Turun İptal süresinin daha esnek olmasını sağlar. Bu Paketi tur ücretine dahil ederek satın alan misafirlerimiz; Tura 48 saat kala acenteye bildirmek şartıyla % 100 Kesintisiz olarak ücret iadesi alabilirler. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi her tur için farklı bir ücrete sahip olup rezervasyon esnasnda sistem tarafından size hesaplanarak sunulur. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Online rezervasyon yapan misafirlerimiz Satın Al kısmında Erken Rezervasyon Sigortası seçeneğini de tıklarak tur ücretlerine dahil etmesi gerekmektedir. 

  * Misafirin tur hareket günü belirlemiş olduğu durakta bulunmaması yada tura katılmaması halinde tüm ücreti kullanılmış sayılır ve herhangi bir ade yapılmaz.