4 GECE 5 GÜN UÇAKLI GAP TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

GAP TURU

4 GECE 5 GÜN UÇAK ULAŞIMLI KÜLTÜR TURU

4 FARKLI ŞEHİRDE KONAKLAMA İMKANI
 
 (1.Gün) Sabiha Gökçen Havalimanından Diyarbakır Havalimanına Gidiş
 
 (5.Gün) Gaziantep Havalimanından Sabiha Gökçen Havalimanına Dönüş
 
 GAP Bölgesi karayolu transferleri & 4 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik & 4 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur ücretine Dahildir.

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:

   

   

  Tur Programı

  1. Gün: Baştan Başa Diyarbakır

  Belirtilen saatlerde havalimanında buluşmamızın ardından ilk durağımız olan Diyarbakır'a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Hasanpaşa Hanında Meşhur Kahvaltıcı Kadri Usta’da aldığımız lezzet dolu kahvaltının ardından İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulucamii’ni geziyor Dört Ayaklı Minare’yi görüyoruz. Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun, en geniş ve en sağlam surlarından kabul edilen Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izleme fırsatımız oluyor. Cahit Sıtkı Tarancanın Evi ve On Gözlü Köprüyü de fotoğrafladıktan sonra verdiğimiz serbest zaman sonrası dinlenmek ve akşam yemeği almak üzere otelimize yerleşiyoruz. 
   
   Alışveriş Noktaları: Diyarbakır Çarşıları
   
   Sabah Kahvaltısı: Meşhur Kahvaltıcı Kadri Usta (ekstra)
   
   Öğle Yemeği: Yöresel Yemekler (Ekstra)
   
   Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup Ücrete Dahildir
   
   Konaklama: Diyarbakır Merkez otel konaklaması
   
   Günün Akşam Eğlencesi: Rehberimiz eşliğinde talep doğrultusunda gerçekleştirilir.(Ekstra)


  2. Gün: Diyarbakır dan Mardin e

  Diyarbakır’dan Mardin’e geçiş ; Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından 1147 yılında Artukoğulları döneminde inşa edilmiş olan Malabadi köprüsüne uğrayarak kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Batman yolu üzerinde ham petrol kuyularını görerek yapımı devam eden Ilısu barajı ile sular altında kalmaya başlamış olan erişilmez mağaralar anlamına gelen Hasankeyf’e varıyoruz. Restorasyon çalışmalarının devam ettiği, bu bakımdan bazı noktaların gezilemeyecek olması ihtimali bulunan Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi yaparak Kaleden inip El Rızk Caminin kalan tek parçası olan eşsiz minaresi Artuklu Fahrettin Karaaslan tarafından 1116 yılında yapılan orta çağın en büyük köprüsünü görüyoruz.Sıla dizisinden hatırlayacağımız Midyat Konuk Evi , birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT Binası gezilerimizi gerçekleştirdikten sonra öğle yemeği ve bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari Pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrası dinlenmek ve akşam yemeği almak üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme sonrasında dileyen misafirlerimiz ile (opsiyonel) Sıra Gecesi Eyvan Eğlencesine katılıyoruz.
   
   Alışveriş Noktaları: Midyat ve Diyarbakır Çarşıları
   
   Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Ücrete Dahildir
   
   Öğle Yemeği: Yöresel Yemekler (Ekstra)
   
   Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup Ücrete Dahildir
   
   Konaklama: Mardin Merkez Otel Konaklama 
   
   Günün Akşam Eğlencesi: Mardin Sıra Gecesi (Eyvan) Eğlencesi (Ekstra)


  3. Gün: Mardin den Şanlıurfa ya Geçiş

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Dillerin ve Dinlerin şehrine geçerek bir başyapıt tadındaki müze kent Mardin’i tanımaya devam ediyoruz Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşte o sırada yerinde ise Mardin’li Marilyn Monroe’yi ziyaret ederek el emeği ile yaptığı sabunlardan alma ve fotoğraf çektirme imkanı buluyor, hemen karşısındaki Mezopotamya manzaralı kafemizde çay-kahve molası veriyoruz. Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip aracımıza binerek, Kasımiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan sonra rotamızı Deyrulzaferan Manastırı ve Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti’ne çeviriyoruz. İpekyolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait olan kalıntılarını, Ardından antik dönemde Ahamanişlerin tanrısı Ahura Mazda’ya inanıldığı ve bunun için de bir takım ateş kulelerinin yapıldığını öğreneceğiz. Kale (DarasAnastasiupolis), köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları inceleyeceğiz.
   
   Mardin Gezimiz sonunda rotamız Paleolitik Döneme kadar tarihlendirilen, Ebla, Akkad, Sümer, Babil, Hitit, Hurri-Mitanni, Aramı, Asur, Pers, Makedonya, Roma, Bizans gibi uygarlıkların egemenliklerini gören, 1516’da Osmanlı Devleti sınırları içine dâhil edilmiş, 1984 yılında çıkartılan bir yasa ile “Şanlı” unvanı verilmiş Peygamberler Şehri Şanlıurfa . Öncelikle Göbeklitepe sonrasında 150m uzunluğunda ve 30m genişliğinde, Hz. İbrahimin atıldığı ateşin olduğu alanda oluşan Balıklı Gol (Halil-Ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü, üç semavi dinin atası olarak kabul edilen Hz.İbrahim'in doğduğu Mağarası ve Mevlid-i Halil (Dergah) Camii gezilerini yapıyoruz. Sonrasında Kanuni Sultan Süleyman zamanında 1566 yılında Urfa Sancak Beyi Behram Paşa tarafından yaptırılan Gümrükhan'a ulaşıp Kahvelerimizi içtikten sonra Tarihi Çarşıları gezip alışveriş imkanı buluyoruz. Turumuzun sonunda dinlenmek ve akşam yemeği almak üzere otelimize yerleşiyoruz.
   
   Alışveriş Noktaları: Mardin Merkez, Şanlıurfa Çarşısı
   
   Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir
   
   Öğle Yemeği:Yöresel Yemekler (Ekstra)
   
   Konaklama: Şanlıurfa Merkez Otel Konaklama 
   
   Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir
   
   Günün Akşam Eğlencesi: Sıra Gecesi (Eyvan) Eğlencesi (Ekstra)


  4. Gün: Şanlıurfa dan Gaziantep e Geçiş

  Sabah otelimizde aldığımız erken kahvaltının ardından ; Nuh Peygamber’in torunlarından Kaynan’a veya İbrahim Peygamber’in kardeşi “Aran”a (Haran) bağladığı Harran’a gidiyoruz.Harran Şehrinin ortasında Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da Emeviler döneminde kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evleri ziyaretimizde Yöresel kıyafetler giyip (Ekstra) fotoğraf çekimlerimizin sonrasında Şanlıurfa’da Öğle Yemeği Molamızın Ardından, 2000 yılında su tutmaya başlayan, Halfeti'yi ve Zeugma'yı suları altında bırakan Birecik Barajı'nı aracımız içerisinden görerek Gaziantep'e ulaşıyoruz.
   
   Alışveriş Noktaları: Şanlıurfa Çarşısı
   
   Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir
   
   Öğle Yemeği:Halfeti Yüzer Restaurant’ta öğle yemeği Ücretine Dahil Değildir.
   
   Konaklama: Gaziantep Merkez Otel Konaklama
   
   Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir


  5. Gün: Gaziantep ten İstanbul a

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yaptırıp Gaziantep'i gezmeye başlıyoruz.Sırasıyla Zeugma Müzesi , Gazi Antep Kalesi Hanlar – Hamamlar , Bakırcılar Çarşısı , Elmacı Pazarı gezilerimizi gerçekleştirip hem leziz baklavaları hem seçim yapmakta bile zorlanacağınız ensef kebapları yemek hemde en önemlisi büyüleyici baharatçılar çarşısını gezip alışveriş yapabilmek için geniş vaktiniz oluyor.Verilen serbest zamanın ardından dönüş uçuşu için Havalimanına geçiyoruz. Uçusumuzu gerçekleştirip türümüzü tamamlıyoruz.
   
   TUR ÖZETİ 
   
   Hasanpaşa Hani – Ulu Camii – 4 Ayaklı Minare – Hz. Süleyman Türbesi – Surlar (Keçiburcu – Mardinkapı) – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – On Gözlü Köprü Malabadi Köprüsü – Petrol Kuyuları – Hasankeyf – Midyat Eski Mardin (Çarşı – Ulucami – Küçeler – PTT Binası) Kasımiye Medresesi – Deyrulzafaran Manastrırı – Dara Antik Kenti – Göbeklitepe – Halilürahman Camii – Balıklıgöl – Şanlı Urfa Kalesi (Mancılık) – Çarşı – Hz. Eyyub Sabır Makamı’nı Harran – Urfa Çarşısı (Bedesten) – Halfeti Birecik Kelaynak Kuşları Zeugma Müzesi –Gazi Antep Kalesi – Hanlar – Hamamlar – Bakırcılar Çarşısı – Elmacı Pazarı
   
   Yukarıda yazılan turistik ve tarihi yerler gezilecek olup hava şartları ve program akışına göre rehberimiz programda değişiklik yapma hakkında sahiptir.
   
   NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 
   
   NOT 2 : Gidiş-Dönüş seferleri havayolu kontrolünde olup saat değişiklikleri ve rötarlardan acentamız sorumlu değildir.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • İstanbul - Diyarbakır İç Hat Gidiş Uçak Bileti
  • Gaziantep - İstanbul İç Hat Dönüş Uçak Bileti
  •  Araç içi İkramlar,
  •  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  •  4 gece Otel konaklaması
  •  Otellerde alınan 4 Sabah Kahvaltısı
  •  Otellerde alınan 4 Akşam Yemeği
  •  Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • 4 adet Öğlen Yemeği
  • Kişisel harcamalar
  • Ekstra hizmet ve müze girişleri
  • Bahşişler

  Harita

  Hava Durumu

  Fiyatlar

  Yorumlar


  4 GECE 5 GÜN UÇAKLI GAP TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Genel Detayları ve Uyarılar

   * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

  * Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

  * Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

  * Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

  * Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

  * Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

   


  İptal Şartları

  * Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

  * Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

  * Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.